Zakončení sezóny

3. 1. 2018

Po příjezdu na místo vše hrálo do karet. Vítr foukal na nás, a to se kladně ukázalo na aktivitě ryb. Pár metrů od hráze se ukazovaly větší ryby. Nedalo mi to. Připravil jsem si návazec z háčku Heavy carp o velikosti 4. Pod něj jsem navlíkl dvě koule mého oblíbeného Sea Foodu. Zhruba 3-4 cm od háčku jsem dal větší broček. Na PVA nit jsem navlékl 5 koulí Sea Foodu a připevnil na háček. Vzal jsem si prut, pytlík s koulemi a vydal se na cestu po hrázi. Po příchodu na "to" místo jsem zhoupl svou montáž do vody a k ní přihodil dvě hrsti koulí, poté jsem se po břehu vydal na své místo. Prut jsem došponoval a posadil do pípáku. Celou noc jsme tahali menší ryby, ale na prut, co jsem si odnesl k hrázi, ani píp. Kolem deváté hodiny ráno to přišlo! Neskutečná jízda! Okamžitě jsem přiběhl k prutu a přizvedl jsem ho, hned mi bylo jasné, že se jedná o jinou váhovou kategorii. Ryba si asi tak 4-5 minut furt jela kamsi... Nedala se udržet… Poté se mi konečně podařilo rybu zastavit a namotat pár metrů vlasce. Ryba se znovu rozjela, ale už se dala korigovat. Přitáhl jsem ji celkem snadno cca 15 metrů ke břehu. Bylo mi divné, že ze začátku mi nedala žádný prostor, a pak šla lehce. Nicméně jak ucítila břeh, tak to znovu začalo... Otočila se a znovu si jela svoje. To následovalo asi 4x za sebou, než jsme ji konečně podebrali. Řekl jsem přítelkyni, ať mi dá podložku k vodě. Podložku jsem měl hned vedle ryby, ale měl jsem co dělat, ji tam zvednout. Takovou váhu jsem nečekal. Po zvážení a měření jsme zjistili, že kapr má 92 cm a 19 kg. Bylo kolem sedmi stupňů, ale i tak jsem musel do vody, tak vysokého kapra nelze jen tak vysunout z podložky. Okolní rybáři si ťukali na čelo, jaký blázen by lezl do tak studené vody, ale mně to za to stálo!

Tomáš Toman

(4,4 + 5)

article img

Další články

article img

Výsledky LK boys 2017

11. 1. 2018

Ahoj přátelé z LK boys. Skončil rok 2017 a rád bych vám tímto poděkoval za spolupráci. K vodě se moc nedostanu, ale vaše  zprávy od vody mě k ní vždy aspoň na chvíli přivedou. Někdo by si mohl myslet, že začátek nového roku je pro nás časem na odpočinek. Opak je pravdou.

article img

Miestne torpéda

6. 1. 2018

Konečne prišiel dlho očakávaný deň „D“,   v polovici augusta sme sa Ja a bratranec Arnold  rozhodli pre rybačku na miestnej zväzovej vode. Je to malé štrkovisko s viacerými polostrovmi, ale čo nemá do veľkosti to má v kráse. Ide o ťažkú vodu plnú rôznych prekážok, kde sa skrývajú kapitálne ryby.

article img

Zimní rybačka

5. 1. 2018

Letošní sezona se nám chýlí k závěru a tak jsem se vydal na celodenní rybačku vychutnat krásné zimní počasí, který dnešní den panovalo. Dočkal jsem se jednoho záběru, z kterého jsem se dočkal krasného šupíka. Nebyl to sice ledajaký obr, ale v tomto mrazivém počasí mě velice potěšil.

Článků celkem: 1765