Zakončení sezóny

3. 1. 2018

Po příjezdu na místo vše hrálo do karet. Vítr foukal na nás, a to se kladně ukázalo na aktivitě ryb. Pár metrů od hráze se ukazovaly větší ryby. Nedalo mi to. Připravil jsem si návazec z háčku Heavy carp o velikosti 4. Pod něj jsem navlíkl dvě koule mého oblíbeného Sea Foodu. Zhruba 3-4 cm od háčku jsem dal větší broček. Na PVA nit jsem navlékl 5 koulí Sea Foodu a připevnil na háček. Vzal jsem si prut, pytlík s koulemi a vydal se na cestu po hrázi. Po příchodu na "to" místo jsem zhoupl svou montáž do vody a k ní přihodil dvě hrsti koulí, poté jsem se po břehu vydal na své místo. Prut jsem došponoval a posadil do pípáku. Celou noc jsme tahali menší ryby, ale na prut, co jsem si odnesl k hrázi, ani píp. Kolem deváté hodiny ráno to přišlo! Neskutečná jízda! Okamžitě jsem přiběhl k prutu a přizvedl jsem ho, hned mi bylo jasné, že se jedná o jinou váhovou kategorii. Ryba si asi tak 4-5 minut furt jela kamsi... Nedala se udržet… Poté se mi konečně podařilo rybu zastavit a namotat pár metrů vlasce. Ryba se znovu rozjela, ale už se dala korigovat. Přitáhl jsem ji celkem snadno cca 15 metrů ke břehu. Bylo mi divné, že ze začátku mi nedala žádný prostor, a pak šla lehce. Nicméně jak ucítila břeh, tak to znovu začalo... Otočila se a znovu si jela svoje. To následovalo asi 4x za sebou, než jsme ji konečně podebrali. Řekl jsem přítelkyni, ať mi dá podložku k vodě. Podložku jsem měl hned vedle ryby, ale měl jsem co dělat, ji tam zvednout. Takovou váhu jsem nečekal. Po zvážení a měření jsme zjistili, že kapr má 92 cm a 19 kg. Bylo kolem sedmi stupňů, ale i tak jsem musel do vody, tak vysokého kapra nelze jen tak vysunout z podložky. Okolní rybáři si ťukali na čelo, jaký blázen by lezl do tak studené vody, ale mně to za to stálo!

Tomáš Toman

(4,4 + 5)

article img

Další články

article img

TŘI NOCI NA SLEPÉM RAMENU

24. 4. 2018

Ahoj kamarádi. Posílám vám pár fotek z rychlé akce na ramínku. První letošní jarní slunečný den mě vytáhl k vodě. Hned od začátku jsem si pobyt užíval a po dlouhé zimě mě sluneční paprsky doslova nabíjely energií a pohodou.

article img

První body pro Rosťu!

18. 4. 2018

Jaro je tu a ve firmě LK Baits nastal takový blázinec, že jsem neměl malinkatou chvilku se dostat k vodě. Každý hlásil úlovky, ať už to bylo z Labe, pískoven nebo soukromých revírů. Prostě je znát, že ryby se rozjJaro je tu a ve firmě LK Baits nastal takový blázinec, že jsem neměl malinkatou chvilku se dostat k vodě. Každý hlásil úlovky, ať už to bylo z Labe, pískoven nebo soukromých revírů. Prostě je znát, že ryby se rozjely a vyhledávají potravu. A to sluníčko venku? Pohrával jsem si s myšlenkou, že vyrazím alespoň na chvilku.

article img

Zahájení sezony plné lysců

16. 4. 2018

Je začátek dubna, nervíky pracují, první letošní výprava je za rohem. Připravuji návazce, balím věci, v hlavě si probírám všemožné taktiky svého prvního jarního lovu. Ve čtvrtek odpoledne vyrážíme! Po příjezdu na místo jsme nadšeni, nikde ani noha a před sebou velká vodní plocha, která skrývá spoustu možností k lovu.

Článků celkem: 1771