Zakončení sezóny

3. 1. 2018

Po příjezdu na místo vše hrálo do karet. Vítr foukal na nás, a to se kladně ukázalo na aktivitě ryb. Pár metrů od hráze se ukazovaly větší ryby. Nedalo mi to. Připravil jsem si návazec z háčku Heavy carp o velikosti 4. Pod něj jsem navlíkl dvě koule mého oblíbeného Sea Foodu. Zhruba 3-4 cm od háčku jsem dal větší broček. Na PVA nit jsem navlékl 5 koulí Sea Foodu a připevnil na háček. Vzal jsem si prut, pytlík s koulemi a vydal se na cestu po hrázi. Po příchodu na "to" místo jsem zhoupl svou montáž do vody a k ní přihodil dvě hrsti koulí, poté jsem se po břehu vydal na své místo. Prut jsem došponoval a posadil do pípáku. Celou noc jsme tahali menší ryby, ale na prut, co jsem si odnesl k hrázi, ani píp. Kolem deváté hodiny ráno to přišlo! Neskutečná jízda! Okamžitě jsem přiběhl k prutu a přizvedl jsem ho, hned mi bylo jasné, že se jedná o jinou váhovou kategorii. Ryba si asi tak 4-5 minut furt jela kamsi... Nedala se udržet… Poté se mi konečně podařilo rybu zastavit a namotat pár metrů vlasce. Ryba se znovu rozjela, ale už se dala korigovat. Přitáhl jsem ji celkem snadno cca 15 metrů ke břehu. Bylo mi divné, že ze začátku mi nedala žádný prostor, a pak šla lehce. Nicméně jak ucítila břeh, tak to znovu začalo... Otočila se a znovu si jela svoje. To následovalo asi 4x za sebou, než jsme ji konečně podebrali. Řekl jsem přítelkyni, ať mi dá podložku k vodě. Podložku jsem měl hned vedle ryby, ale měl jsem co dělat, ji tam zvednout. Takovou váhu jsem nečekal. Po zvážení a měření jsme zjistili, že kapr má 92 cm a 19 kg. Bylo kolem sedmi stupňů, ale i tak jsem musel do vody, tak vysokého kapra nelze jen tak vysunout z podložky. Okolní rybáři si ťukali na čelo, jaký blázen by lezl do tak studené vody, ale mně to za to stálo!

Tomáš Toman

(4,4 + 5)

article img

Další články

article img

Itálie

18. 10. 2018

Dorazily k nám fotky od kolegů z Itálie, kterým se velmi dařilo, konec konců posuďte sami...

article img

Malý ostrov

15. 10. 2018

Dobrý den, v příloze zasílám fotky z týdenní výpravy na konci září. Poprvé jsem lovil na malém ostrově a výsledek 15 kaprů, z toho 10 kaprů nad 15 kg.

article img

Jedna z nejkrásnějších ryb!

12. 10. 2018

Ahoj, zdravím všechny rybáře. Po delší odmlce se Vám opět budu snažit popsat příběh, který předcházel ulovení zatím jedné z nejkrásnějších ryb v životě mého kamaráda a parťáka na ryby Honzy Hajtmana.

Článků celkem: 1812