Výpravy na zapomenutou pískovnu

2. 12. 2018

Zdravím Lkáčka,

jak už to bývá zvykem, jednou za rok se společně s přáteli vypravíme na jednu zapomenutou pískovnu blízko mého domova. Na této pískovně není skoro žádný rybářský tlak. Na výpravu se těším celý rok, nejde zde jen o ryby, ale také o to, že se vidíme s přáteli. Jelikož mám pískovnu kousek od domu, mám možnost si místo předkrmit. Většinou předkrmuji týden předem aby si ryby zvykly na krmení. Letos zkouším k předkrmení hlavně boilie mix Jahody a Mušle a k tomu přidávám kukuřici a kukuřičné pelety. Chci mezi sebou porovnat mou oblíbenou Jahodu a Mušli. Po pár dnech krmení jdeme k vodě, jsem zvědavý, co se dnes povede. Sice to bude jen rychlovka na 6 hodin u vody, ale to mi vůbec nevadí. Po příchodu k vodě zkouším dát na jeden prut Jahodu a na druhý prut dávám Mušli, obojí je pořádně nadipováné a přidána PVA punčocha s rozdrceným boilie. Kolem každé montáže dokobruji pár kuliček. Se setměním se začínají ukazovat kapříci, všichni na krajích krmného místa. Těsně před půlnocí mám jízdu. Cítím pěkný odpor a hned na začátku si ryba bere metry vlasce. Dojede až ke druhé straně, naštěstí jí pomalu dochází síly a kapra mi po chvíli kamarád úspěšně podebírá. Je to krásný říční šupík, udělám si fotku a kapr jde zaslouženě zpět a doufám, že se zase brzy potkáme. Po puštění kapra balíme věci a jdeme domů. Za dva dny jsem tu zas. Dnes to nebude na dlouho, protože kamarádi musí ráno na brigádu. Dnes je to však úplně jiné rybaření, každou chvilku mám záběr od ryb, které nejsou příliš velké. Bohužel už musíme jít, ne každý má prázdniny jako já. Konečně je pátek, dnes je výprava naplánovaná na celou noc. Dnes tu budou další dva kamarádi, kteří chytají ryby, tak jsem zvědavý, co se nám ve třech povede. Po nahození to začíná hned brát. Nejsou to velké ryby, ale první kamarádova ryba z nové vody ho příjemně potěšila. Za noc se nám podařilo chytit celkem 6 kaprů a pár pěkných cejnů. Po sedmé ráno mám opět jízdu. Ryba je zase bojovná, jako jsou na této vodě všechny, nedává mi nic zadarmo. Po vylovení se mi tato ryba zdá povědomá. Ano, je to ten kapr z první vycházky, a dokonce vzal i to samé – lesní jahodu! To se mi ještě nestalo, abych během jednoho týdne chytil toho samého kapra, a ještě na stejnou kuličku! Tady je zřejmý důkaz o kvalitě tohoto boilie. Hodnocení těchto výprav, na Mušli mi přišlo 5 kaprů a pak spousta pěkných cejnů, ovšem na lesní jahodu přišel jen jeden kapr, ale za to ten největší, a hned dvakrát. Na těchto výpravách nešlo jen o ryby, ale i o to vidět se s přáteli. Na to bychom neměli zapomínat, rybařina není vždy jen o velkých rybách, ale je také o tom si užít chvíle u vody a nabrat energii do běžného života.

Zdeněk Chaloupka

article img

Další články

article img

Rok 2018 s produkty LK Baits

14. 1. 2019

Ahoj všem, tímto bych rád zrekapituloval teď již minulou sezonu 2018. Ač se mi v tomto roce nedostalo tolik volného času, který bych strávil na rybách, tak na těch několika výpravách, co jsem absolvoval, byl z mého pohledu úspěšný.

article img

Rozloučení s pískovnou

3. 1. 2019

Ahoj LKáčka, v říjnu jsem se byl pro letošní sezónu rozloučit s oblíbenou pískovnou. Strávil jsem zde pár dní. Krmil jsem mým oblíbeným Spice Shrimpem, jak v peletách, tak v koulích. Krmné místo jsem prochytával buď samotným Nutrickem nebo v různých kombinacích s jinými příchutěmi.

article img

Magická Sahara

10. 12. 2018

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

Článků celkem: 1830