Výprava na deštivou Dešnou

6. 11. 2018

Čau bando,

přišel čas zkusit něco většího, a tak jsem se vypravil ze svým kolegou na rybník Dešná nedaleko Jemnice, nádrž o rozloze 16 ha přišla jako výzva. Věděl jsem, že to nebude nic jednoduchého, počasí nám do noty moc nehrálo, ale říkal jsem si, pro nás nic moc, pro ryby top… Bylo pravdou – počasí jako na houpačce, chvíli silný déšť ,vítr a poté  zase hned sluníčko, výborně, máme tu kapří počasí,  po příjezdu na lovné místo mi bylo jasný, že toho bude super, z pravé strany mělčina o průměrné hloubce půl metru, z levé strany otevřená voda, tak to rozjedeme! Po postavení bivaku, přípravě krmení, montáží a stojanů vyrážím na vodu. Pravý prut volím mělčinu, pod háčkem nic jiného než Compot/Seafood Duo X-tra s plovečkou, v pastě, PVA sáček s nadrcenými kuličkami přelitými All Amino Nutricem, k montáži pár lopatek směsi, tzv. kapřího guláše, což znamenalo šrot, řepku, rozmočený chléb, kukuřici + krmné koule nacucané All Amino Nutricem, tohle byla časovaná bomba. Druhý prut jsem vozil zhruba do 1,5m hloubky, na vlas Nutric Acid, k tomu plovku Ananas, vše v 20mm provedení + kapří guláš. Pruty do stojanu a čekat, až se to rozjede. Neuběhlo ani 10 minut po závozu, ani prsačky jsem si nestihl sundat, a je tu jízda jak z děla, cívka se točí, pípák ječí… Po 10min zdolávání se přišel podívat amur jako tele kolem 90cm, 8-9kg. Torpédo, jak se patří. Na co jiného než na Nutric! Vyfotit, ošetřit, pustit, připravit na nához a honem to tam položit na novo. Záběry přicházely vcelku pravidelně po 15 až 30 minutách, v duchu jsem si říkal, je tohle možný? Jsem tu na 4 hodinya už mám 5 ryb na břehu a žádný prcky, při dalším sprintu k prutu na mě kolega z bivaku křičí, „Ty se mi snad jenom zdáš…“. Navečer záběry trochu ustaly, a tak byl čas se připravit na noc, která vzhledem k počasí nevěstila nic dobrého, vítr v nárazech 100 km/h a přívalový déšť… V noci to byl doslova rachot, ale kaprům to moc nevadilo a i v tom nejsilnějším fičáku jízdy přicházely, váhový průměr kaprů kolem 10 kg, co víc si přát! Druhý den se počasí trochu umoudřilo a dalo se fungovat na lodi. Byl  to blázinec, sotva jsem vystoupil z lodi a dal prut do stojanu, prut se rozjel, povedl se i double. Přišel kapr 15kg na Compot/Seafood Duo X-tra s plovečkou, v pastě! Jak jinak, tahle kulička chytá opravdu všude ryby velkých váhových kategorií! Zkrátka a dobře ryby byly tak aktivní, že nebyl pomalu ani čas se najíst, ale přesně tohle jsem si přál, tohle je ta výprava, jak se sluší a patří! Na této vodě jsme strávili 3dny a 4 noci, podařilo se nachytat krásných 37 ryb o průměrné váze 10kg, super rybačka, díky Svatý Petře. Tuhle vodu určitě ještě navštívím…

Petrův zdarec

Ondra Přílepek

article img

Další články

article img

Rok 2018 s produkty LK Baits

14. 1. 2019

Ahoj všem, tímto bych rád zrekapituloval teď již minulou sezonu 2018. Ač se mi v tomto roce nedostalo tolik volného času, který bych strávil na rybách, tak na těch několika výpravách, co jsem absolvoval, byl z mého pohledu úspěšný.

article img

Rozloučení s pískovnou

3. 1. 2019

Ahoj LKáčka, v říjnu jsem se byl pro letošní sezónu rozloučit s oblíbenou pískovnou. Strávil jsem zde pár dní. Krmil jsem mým oblíbeným Spice Shrimpem, jak v peletách, tak v koulích. Krmné místo jsem prochytával buď samotným Nutrickem nebo v různých kombinacích s jinými příchutěmi.

article img

Magická Sahara

10. 12. 2018

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

Článků celkem: 1830