Splnění snů v zahraničí

4. 6. 2017

Počátkem loňského roku jsme s kamarádem spřádali plány na novou sezónu – kam se vydat za kapry. Stále v nás převládala touha chytit si konečně nějakého pro nás vysněného kapra, který přesahuje magickou hranici 20kg…

U nás v ČR jsou zajisté vody, kde se dají tací kapři chytit, ale stále v nás převládaly pocity vydat se za kapry s takovou stavbou těla, jací se u nás v ČR nevidí, nebo jen zřídka… typičtí žlutí, pupkatí, kulatí lysí Maďaři. :-)

Po konzultaci a odborné poradě s profesionály v oboru, pány z vedení LK Baits, jsme dali na jejich radu a po pečlivých přípravách se vydali opravdu za hranice. Nakonec o něco dál než do Maďarska – až na jedno z jezer na samém okraji Chorvatska – nám to bylo ale jedno, plní nadšení a adrenalinu jsme si jeli splnit sen. Když nás viděli kamarádi, jak jsme nadšeni, tak se k nám jeden, kterého jsme touhou po zážitcích nakazili, přidal a na ono dobrodružství jsme se vydali ve třech.

Bohužel jak už to tak bývá, sv. Petr při mně tentokrát nestál a já odjížděl po týdnu bez kontaktu s rybou domů… I to k tomu našemu koníčku patří. Úplně naprázdno jsem ale nejel – byl jsem tak jako mojí kolegové plný zážitků, dojmů – jednak z poznání krásného malebného jezera a také z úlovků kolegů – oba dva si splnili cíl a odjížděli jsme s největší chycenou rybou týdne, a to dokonce lyscem o váze 25,5kg a dalšími dvěma kapry přesahujícími váhu 20+kg. Jedním slovem paráda. :-)

Při odjezdu jsem se rozloučili s jezerem slovy – za rok na viděnou! Já osobně jsem si řekl, nevzdám se – pojedu zas, s více zkušenostmi a onu jarní výpravu zopakuji… bral jsem to jako jakousi výzvu.

Letošní rok jsme jeli těsně před Velikonoci a ukázalo se to jako správná volba… málo lidí na břehu jezera – spoustu kvalitních míst neobsazených a to nejdůležitější – božský klid u vody, což dokazovala i značná aktivita ryb od samého začátku. Kapříci si plnili pupíky a nabírali sílu po zimě na dobu tření. Za 5 nocí strávených na onom jezeře se nám podařilo zdolat 21 kaprů, z toho 5 kaprů s váhou překračující 20+kg. Největší s váhou 28 kg… žádný přitom neměl pod 10kg – všechny v perfektní kondici, i když některým do porodu moc nezbývalo. :-)

Největším potěšením však byl pro mě fakt, že i já jsem se svého snu dočkal. Přišel se na mě na břeh poslední noc podívat krásný 22kg vážící lyseček...

Před tím přišlo několik kaprů o váze 10-15kg – zajímavostí byl jistě kapr o délce 74cm a váze rovných 15kg (kulička). :-)

Za mě tentokrát max. spokojenost – ale co bychom to byli za rybáře, kdybychom si nekladli stále větší cíle…Víme, že tam plave několik kaprů přesahující hranici 30+kg... Měli jsme dokonce možnost 2 takovéto kusy vidět – ulovili je sousední rybáři – měli to štěstí a mohli se pomazlit s kaprem 33kg a 34,80kg - nádherné ryby - jakmile jsme je viděli, tak jako každému tak i nám proběhlo hlavou, že máme stanovený další cíl... určitě se nevzdáváme a je to to, za čím se budeme v budoucnu na toto jezero vracet a budeme na tom určitě pracovat a snažit se přelstít takovéto krasavce. S produkty z dílny LK Baits k tomu jistě budeme mít nakročeno správným směrem... tak jako tomu bylo i tentokrát.

Sen o splnění snu 20+kg máme, a teď je před námi další výzva – plavou tam, víme o nich – máme to ve svých rukách… Petrův zdar!

Josef Hadrbolec

(6)

article img

Další články

article img

Po Saharském neúspěchu

19. 8. 2017

Po víkendovém saharském neúspěchu, kde nás vyškolili tamní kapři, jsem chtěl zkusit štěstí na rybníku Struhy, který se nachází nedaleko Mladé Boleslavi. O rybách, které se nacházejí v tamní vodě, vím své. Dají se tam chytit opravdu krásné kousky. Ráno jsem vyrazil na rybník s myšlenkou udělat alespoň jednu rybu, která by byla náplastí, za již zmíněnou Saharu.

article img

Mohykán z Mělic!

10. 8. 2017

Letošní horké dny mělo vystřídat ochlazení a to byl ten impuls, který mě hnal k vodě! Přijel jsem z práce domů, rychle připravil pruty, krmení a hurá k vodě! A jak to bývá, nebyl jsem sám, kdo měl tento nápad, objel jsem celou pískovnu a zbylo pár volných míst a jedno, kde se běžně nechytá, v rohu, no nedobré místo! Něco mi říkalo: Tady budou, vždyť je to jediné místo, kde je klid!

article img

Pár hodin

8. 8. 2017

Zdravím LKáčka Jelikož nemám momentálně dost času, chodím jen na krátké víkendové odpolední vycházky.

Článků celkem: 1744