Saharský výprask a Cesta za kapřím dobrodružstvím (videa)

15. 6. 2017

Zdravím všechny příznivce rybařiny a firmy LK Baits.

V přelomu dubna/května jsme společně s Tomášem podnikli dvě výpravy, které se od sebe naprosto liší. Pokusím se Vám je stručně a postupně představit a poté si můžete z každé výpravy pustit video, ve kterém se dozvíte víc...

21-23.4.2017 - Sahara:
Z Facebooku Sahary jsem se dozvěděl, že jim někdo vypadl a uvolnil se tak velký ostrov. Zavolal jsem Tomášovi, jestli nepojedeme, a taky že jo. O týden později už jsme byli na ostrově a začali jsme bojovat. Pár dní před naším příjezdem přišla rapidní změna počasí a teplota vody klesla asi o 5°C. Po celou dobu naší výpravy foukal silný vítr. Čtyři pruty jsme se rozhodli házet k bagrům a další dva pruty jsme házeli na blind kolem ostrova a přes den jsme na ně zkoušeli zig-rigy a pelety. I když se nám ryby ukazovaly ve sloupci, tak ani na velmi zatraktivněný ziggy se nám nepovedl udělat záběr. Pruty u bagrů také celou výpravu mlčely, i když jsme tam zkrmili 100kg pšenice a několik kilo boilie a pelet. Co se týče příchutí a kombinací, měli jsme tam snad všechno, i osvědčený věci, jako je Nutric Acidpopkou ananasu nebo zig rig boilie jahoda/kapří tajemství. Bohužel z této výpravy odjíždíme bez záběru, ale i to k rybařině patří, kdyby se povedlo pokaždé nachytat, člověka by to snad ani nebavilo.

 

7-8.5.2017 – Struhy:
Tomáš mi píše zprávu, jestli bych nechtěl přijet na jeho domovskou vodu Struhy, kterou má náš kamarád, že to tam teď prý bere. Problém ovšem byl, že jsem neměl odvoz. Takže jsem se rozhodl, že sbalím jen to nejdůležitější a pojedu vlakem. A zbytek jako lehátko, podběrák atd. mi půjčí Tomáš. Na každý prut jsme dali něco jiného, já chytal na oblíbenou Jahodu a na novinku Chilli Squid. Tomáš jim zas dával Nutric Acid a na druhý prut posílal druhou letošní novinku Purple Plum. Hned 10minut po náhozu se mi rozjel prut a byl tam jeseter, takže jako start supr. A poté to jezdilo v průměru každých 45minut. Za 21hodin lovu jsme ve dvou udělali asi 30 ryb, což je naprosto luxusní rybačka, na kterou asi jen tak nezapomenu...  I když to byla výprava jen na jednu noc, tak vám můžu říct, že jsem byl druhý den ve škole naprosto nepoužitelnej...Přeji Vám příjemnou podívanou a ať Vám to všem jezdí tak, jako nám na této druhé výpravě!

Za Young Carp Team a LK Baits

David (Růža) Růžička

article img

Další články

article img

Po Saharském neúspěchu

19. 8. 2017

Po víkendovém saharském neúspěchu, kde nás vyškolili tamní kapři, jsem chtěl zkusit štěstí na rybníku Struhy, který se nachází nedaleko Mladé Boleslavi. O rybách, které se nacházejí v tamní vodě, vím své. Dají se tam chytit opravdu krásné kousky. Ráno jsem vyrazil na rybník s myšlenkou udělat alespoň jednu rybu, která by byla náplastí, za již zmíněnou Saharu.

article img

Mohykán z Mělic!

10. 8. 2017

Letošní horké dny mělo vystřídat ochlazení a to byl ten impuls, který mě hnal k vodě! Přijel jsem z práce domů, rychle připravil pruty, krmení a hurá k vodě! A jak to bývá, nebyl jsem sám, kdo měl tento nápad, objel jsem celou pískovnu a zbylo pár volných míst a jedno, kde se běžně nechytá, v rohu, no nedobré místo! Něco mi říkalo: Tady budou, vždyť je to jediné místo, kde je klid!

article img

Pár hodin

8. 8. 2017

Zdravím LKáčka Jelikož nemám momentálně dost času, chodím jen na krátké víkendové odpolední vycházky.

Článků celkem: 1744