Rychlovka v Maďarsku

24. 1. 2018

Ahoj LKáčka,

na podzim jsem s kamarádem Pepou vyrazil na 4 dny na svazovou vodu do Maďarska. O revíru jsem věděl jen to, že tam je dost sumců a mnoho vázek. Připravil jsem si tedy krmení na sladkém základu a do Maďarska jak jinak než na bázi kukuřice. Mou volbou byly kukuřičné pelety na zákrm a pod háček boillie Corn a připravil jsem si plovoucí boillie Compot NHDC a Sweet pineapple. Cesta uběhla rychle a já stál před jezerem, kde měli Maďaři udělaná mola snad po 5 metrech, karavany, různé chajdy atd.! Hlavou mně proběhlo: jedeme odsud! Vůbec se mi tu nelíbilo, ale kamarád mě pozval, tak jsem zatnul zuby a šlo se na to, ještě že byl podzim, tak všechna obydlí byla prázdná, proto bylo dost prostoru na vodě na lov samotný. Navázali jsme pruty, usadili tyčovky, zakrmili a za pár chvil bylo zavezeno, sice jsme byli za čárou, ale pouze každý 2. Pepa měl záběry hned první noc od kaprů kolem 12kg. Mé pruty zatím ani píp, tak hned druhý den ráno jsem umístil jeden prut mimo krmné místo, zakrmil jsem hrstkou tygřích ořechů a pod háček dal pravý opak sladkého, a to 2 kuličky 24mm Hard boillie Black Protein – na sumce jak dělané! Na druhém prutu jsem chytil pár malých kaprů na plovky. Až 3. den v noci se rozjel Black Protein a na konci byl krásný bojovný lysec atakující magickou hranici! Pepa nachytal více kaprů od 12 do 15kg, takže se výprava povedla, i když bych se ze začátku viděl radši doma na nějakém revíru!

PS: Pepa umí výbornou polévku :)

Petr Kozler

article img

Další články

article img

Na břehu Vltavy

15. 8. 2018

Je pátek 20.7. 14:00 a konečně se mohu radovat z nástupu na celozávodní dovolenou... den před odjezdem 24.7. dělám poslední přípravy a vše jen v klidu kontroluji se seznamem v ruce a říkám si tak, už jen nakoupit a konečně budu zase u vody!

article img

Prázdniny na Sahaře

14. 8. 2018

Začátkem měsíce srpna jsme si s rodinkou prodloužili dovolenou a cestou z malebné Palávy byla naše další zastávka na klubovém revíru Sahara. Rodinka si tuto vodu naštěstí natolik oblíbila, že jakmile doma nadhodím, že bychom mohli vyrazit na společnou výpravu na ryby, tak Sahara je pro ně jasná volba. S touto variantou samozřejmě nelze nesouhlasit. Kdo na Sahaře byl, dá mi za pravdu.

article img

Pískovna před třením

12. 8. 2018

Ve svých vycházkách na pískovnu jsem pokračoval, i když se již nezadržitelně blížilo období tření. Na toto období jsem se na pískovně hodně těšil. Vždyť koho by nelákalo potěžkat si na pár chvil nad podložkou krásnou kapří maminu plnou jiker, narvanou k prasknutí…

Článků celkem: 1797