Rychlovka v Maďarsku

24. 1. 2018

Ahoj LKáčka,

na podzim jsem s kamarádem Pepou vyrazil na 4 dny na svazovou vodu do Maďarska. O revíru jsem věděl jen to, že tam je dost sumců a mnoho vázek. Připravil jsem si tedy krmení na sladkém základu a do Maďarska jak jinak než na bázi kukuřice. Mou volbou byly kukuřičné pelety na zákrm a pod háček boillie Corn a připravil jsem si plovoucí boillie Compot NHDC a Sweet pineapple. Cesta uběhla rychle a já stál před jezerem, kde měli Maďaři udělaná mola snad po 5 metrech, karavany, různé chajdy atd.! Hlavou mně proběhlo: jedeme odsud! Vůbec se mi tu nelíbilo, ale kamarád mě pozval, tak jsem zatnul zuby a šlo se na to, ještě že byl podzim, tak všechna obydlí byla prázdná, proto bylo dost prostoru na vodě na lov samotný. Navázali jsme pruty, usadili tyčovky, zakrmili a za pár chvil bylo zavezeno, sice jsme byli za čárou, ale pouze každý 2. Pepa měl záběry hned první noc od kaprů kolem 12kg. Mé pruty zatím ani píp, tak hned druhý den ráno jsem umístil jeden prut mimo krmné místo, zakrmil jsem hrstkou tygřích ořechů a pod háček dal pravý opak sladkého, a to 2 kuličky 24mm Hard boillie Black Protein – na sumce jak dělané! Na druhém prutu jsem chytil pár malých kaprů na plovky. Až 3. den v noci se rozjel Black Protein a na konci byl krásný bojovný lysec atakující magickou hranici! Pepa nachytal více kaprů od 12 do 15kg, takže se výprava povedla, i když bych se ze začátku viděl radši doma na nějakém revíru!

PS: Pepa umí výbornou polévku :)

Petr Kozler

article img

Další články

article img

Krátké vycházky na pískovně

23. 5. 2018

V poslední době jsem podnikal a stále podnikám časté krátké vycházky. Tyto vycházky směřuji na moji troufám si říct srdcovou vodu, a tou je menší pískovna. Pro krátké vycházky jsem si vybral řadu DUO X-TRA a to příchuť Nutric/Ananas a Seafood/Compot, které jsem doplňoval o plovky Fluoro Mušle nebo Compot.

article img

Jarní léto

15. 5. 2018

Zima přeskočila jaro nebo léto zapomnělo na jaro? Ať je to už jakkoliv, rozvoj přírody byl v posledních dnech tak rychlý, že jsem ani nestihl zaznamenat květy a za chvilku tu budou jablka. Tak nějak vnímám i svůj život doma, v práci… no prostě všechno hrozně rychle letí a je uspěchané. Jen na rybách se zastavím a začnu normálně dýchat, vnímat a snad i přemýšlet…

article img

Opět na Labi...

9. 5. 2018

Minulá výprava mě natolik nabudila, že jakmile jsem se z této výpravy vrátil domů, hnedka jsem střádal plány na další výpravu, která musela být v co nejkratší době, neboť jsem si přál ještě potěžkat nějakou tu nevytřenou jikrnačku, která se vydala na svoji každoroční cestou s cílem pokusit se dát život dalším labským pokladům. 

Článků celkem: 1775