Rychlovka v Maďarsku

24. 1. 2018

Ahoj LKáčka,

na podzim jsem s kamarádem Pepou vyrazil na 4 dny na svazovou vodu do Maďarska. O revíru jsem věděl jen to, že tam je dost sumců a mnoho vázek. Připravil jsem si tedy krmení na sladkém základu a do Maďarska jak jinak než na bázi kukuřice. Mou volbou byly kukuřičné pelety na zákrm a pod háček boillie Corn a připravil jsem si plovoucí boillie Compot NHDC a Sweet pineapple. Cesta uběhla rychle a já stál před jezerem, kde měli Maďaři udělaná mola snad po 5 metrech, karavany, různé chajdy atd.! Hlavou mně proběhlo: jedeme odsud! Vůbec se mi tu nelíbilo, ale kamarád mě pozval, tak jsem zatnul zuby a šlo se na to, ještě že byl podzim, tak všechna obydlí byla prázdná, proto bylo dost prostoru na vodě na lov samotný. Navázali jsme pruty, usadili tyčovky, zakrmili a za pár chvil bylo zavezeno, sice jsme byli za čárou, ale pouze každý 2. Pepa měl záběry hned první noc od kaprů kolem 12kg. Mé pruty zatím ani píp, tak hned druhý den ráno jsem umístil jeden prut mimo krmné místo, zakrmil jsem hrstkou tygřích ořechů a pod háček dal pravý opak sladkého, a to 2 kuličky 24mm Hard boillie Black Protein – na sumce jak dělané! Na druhém prutu jsem chytil pár malých kaprů na plovky. Až 3. den v noci se rozjel Black Protein a na konci byl krásný bojovný lysec atakující magickou hranici! Pepa nachytal více kaprů od 12 do 15kg, takže se výprava povedla, i když bych se ze začátku viděl radši doma na nějakém revíru!

PS: Pepa umí výbornou polévku :)

Petr Kozler

article img

Další články

article img

Poslední kapr sezony

31. 1. 2018

Posledního kapr sezóny se mi podařilo chytit jednoho podzimního večera, kdy už doba lovu byla krátká a mě to táhlo k vodě jako nikdy jindy. No jako každý podzim, kdy je u vody klid, a to je ta pravá doba na velké kapry.

article img

Lednová jednonočka

29. 1. 2018

Zdravím všechny LKáčka, V polovině ledna se počasí umoudřilo a já si pohrával s myšlenou vyrazit alespoň na jednu noc na ryby. Ve čtvrtek jsem byl obhlédnout rybník, jestli je stále pod ledem, nebo už ne. Naštěstí byl z většiny roztátý a já jel rychle domů připravit si věci. V pátek ráno před školou jsem je poskládal do auta a po škole jsme společně se spolužákem vyrazili na jednu noc.

article img

Davide Bovo - italský člen LK Baits

22. 1. 2018

Náš Italský spolupracovník Davide Bovo zažil v loňském roce velmi úspěšnou výpravu. Jeho nejúspěšnější návnadou i nástrahou byla legendární Lesní Jahoda, kterou s úspěchy používal po celý rok. V příspěvku se můžete také podívat na jeho krásné video.

Článků celkem: 1767