První podzimní výprava

10. 10. 2017

Ahoj, zdravím LKáčka a všechny slušné rybáře. Září se pomalu překulilo do druhé poloviny, a blížil se termín první podzimní kratší výpravy. Místo na svazové pískovně jsme měli dopředu vytipované. Vzhledem k tomu, že jsme na této lokalitě v minulosti nechytali, týden předem jsme si pískovnu obešli. Poslední, co zbývalo udělat, bylo doplnění návnad a nástrah v rybářských potřebách v Přelouči.

Hlavní zbraně pro tento lov byly jasné, osvědčený Spice Shrimp a Chilli Squid, oba v pětikilovém balení. Pro zvýraznění pachové stopy v chladnější vodě jsme zvolili na přelití boiliesu tekutou potravu All Amino Nutric.

Vše se zdálo být ideální a tak jsme začali vymýšlet, jak místní kapříky přelstít. Pomalu se blížil den odjezdu. Ve středu 20. září jsme konečně dorazili kolem dvanácté hodiny polední k pískovně. Věci jsme naložili na vozík a s první várkou jsem vyrazil na místo. Po 800 metrech mě bohužel čekalo nemilé překvapení. Zjistil jsem, že na místě, kde jsme chtěli bivakovat, už chytá jiný rybář. Vzal jsem tedy telefon a volám to Honzovi, abychom se domluvili, jak budeme postupovat dál. Vše jsme nakonec vyřešili takto. Po domluvě s velice vstřícným rybářem, nyní už kamarádem, který chytal pouze jednodenní vycházku, jsme si vše postavili s tím, že začneme chytat až od čtvrtka.

Ve čtvrtek ráno jsme zakrmili jedno místo na devadesáti metrech. Jako podklad jsme spombovali uvařenou kukuřici s řepkou, a následně nakobrovali zhruba kilo boiliesu do většího rozptylu. Do tohoto místa jsme umístili každý jeden prut. Jako nástrahu jsme použili kuličky Spice Shrimp a Fresh Purple Plum. Zbylé dva pruty byly nahozeny úplně mimo krmné místo. První záběry na sebe nenechaly dlouho čekat. Na Freshku Purple Plum se nechal zlákat pěkný amur kolem osmdesáti centimetrů.

Po asi hodinové pauze se rozjel prut Honzovi, který byl hozený mimo zakrmené místo s jednou kuličkou Spice Shrimpu. Krásný šupináč okolo 14 kg. Ryba ve skvělé kondici nás velice nabudila.

Jak nám to pěkně začalo, tak ryby přestaly úplně kousat. Asi padesát metrů vpravo od nás se rozbalilo pět dalších rybářů vedle sebe a naházeli pruty bez spodních olov do vody a prošpikovali vodu vlasci. Tak jsme vyhodnotili situaci, že to se rybám vůbec nebude líbit a stáhnou se daleko od břehu. Ten den už žádný záběr nebyl.

Druhý den jsme po malých dávkách dokrmovali flek na těch devadesáti metrech pro vnitřní pruty. Oba krajní jsme začali házet do maximální vzdálenosti, kam jsme jen stěží přikrmovali kobrou vždy pár kuliček namixovaného boilie.

Tuto taktiku jsme dodržovali po zbytek výpravy a myslím si, že na to, jaký je velký rybářský tlak na tuto vodu, tak jsme nedopadli vůbec zle. Pár pěkných kousků se na břeh podívalo a to nám vždy dodává nadšení do dalších dní strávených na břehu našich svazových vod.

Mějte se všichni moc fajn a ať vám to jezdííí! :-)

Za LK Baits Jan Hajtman a Radek Šimák

article img

Další články

article img

24 hodin na řece

19. 10. 2017

O víkendu jsem vyrazil na 24 hodin k řece. Před čtrnácti dny se mi moc nedařilo, i když jsem zdolal dvě krásné menší ryby, ale pořád to nebylo ono. Chtěl jsem víc.Vytipoval jsem si jiné místo a doufal, že to klapne. Po příjezdu jsem si místo zakrmil, nahodil a čekal co se bude dít.

article img

Nutric Acid – černé zlato!

18. 10. 2017

Posílám vám pár fotek kapříka, kterého se  mi podařilo chytit minulý týden na mé oblíbené svazovce. Měl jsem týden pracovní dovolené, ale ráno a večer jsem samozřejmě musel vyrazit na ryby.

article img

Sea Food má na konte ďalší osobák

14. 10. 2017

Sea Food predstavuje boilies, ktorý je nevyhnutne a bezprostredne spojený s celou históriou firmy LK Baits. Je mnoho rybárov, ktorí si ako svoj prvý boilies z dielne LK Baits zvolili práve Sea Food. S hrdosťou zároveň môžeme dodať, že kto ho skúsil, tak mu zostal verný. Rovnako aj Janči s obľubou a pravidelne chytá na Sea Food. Jeho vytrvalosť a odhodlaný prístup mu opakovane priniesli krásne úlovky zo slovenských miestnych a zväzových vôd. Jeden z jeho posledných úlovkov však bol výnimočný. Nový osobný rekord, kapor presahujúci hranicu 20 kg, ulovený na slovenskej miestnej vode. Tomu sa hovorí úspech!

Článků celkem: 1753