První podzimní výprava

10. 10. 2017

Ahoj, zdravím LKáčka a všechny slušné rybáře. Září se pomalu překulilo do druhé poloviny, a blížil se termín první podzimní kratší výpravy. Místo na svazové pískovně jsme měli dopředu vytipované. Vzhledem k tomu, že jsme na této lokalitě v minulosti nechytali, týden předem jsme si pískovnu obešli. Poslední, co zbývalo udělat, bylo doplnění návnad a nástrah v rybářských potřebách v Přelouči.

Hlavní zbraně pro tento lov byly jasné, osvědčený Spice Shrimp a Chilli Squid, oba v pětikilovém balení. Pro zvýraznění pachové stopy v chladnější vodě jsme zvolili na přelití boiliesu tekutou potravu All Amino Nutric.

Vše se zdálo být ideální a tak jsme začali vymýšlet, jak místní kapříky přelstít. Pomalu se blížil den odjezdu. Ve středu 20. září jsme konečně dorazili kolem dvanácté hodiny polední k pískovně. Věci jsme naložili na vozík a s první várkou jsem vyrazil na místo. Po 800 metrech mě bohužel čekalo nemilé překvapení. Zjistil jsem, že na místě, kde jsme chtěli bivakovat, už chytá jiný rybář. Vzal jsem tedy telefon a volám to Honzovi, abychom se domluvili, jak budeme postupovat dál. Vše jsme nakonec vyřešili takto. Po domluvě s velice vstřícným rybářem, nyní už kamarádem, který chytal pouze jednodenní vycházku, jsme si vše postavili s tím, že začneme chytat až od čtvrtka.

Ve čtvrtek ráno jsme zakrmili jedno místo na devadesáti metrech. Jako podklad jsme spombovali uvařenou kukuřici s řepkou, a následně nakobrovali zhruba kilo boiliesu do většího rozptylu. Do tohoto místa jsme umístili každý jeden prut. Jako nástrahu jsme použili kuličky Spice Shrimp a Fresh Purple Plum. Zbylé dva pruty byly nahozeny úplně mimo krmné místo. První záběry na sebe nenechaly dlouho čekat. Na Freshku Purple Plum se nechal zlákat pěkný amur kolem osmdesáti centimetrů.

Po asi hodinové pauze se rozjel prut Honzovi, který byl hozený mimo zakrmené místo s jednou kuličkou Spice Shrimpu. Krásný šupináč okolo 14 kg. Ryba ve skvělé kondici nás velice nabudila.

Jak nám to pěkně začalo, tak ryby přestaly úplně kousat. Asi padesát metrů vpravo od nás se rozbalilo pět dalších rybářů vedle sebe a naházeli pruty bez spodních olov do vody a prošpikovali vodu vlasci. Tak jsme vyhodnotili situaci, že to se rybám vůbec nebude líbit a stáhnou se daleko od břehu. Ten den už žádný záběr nebyl.

Druhý den jsme po malých dávkách dokrmovali flek na těch devadesáti metrech pro vnitřní pruty. Oba krajní jsme začali házet do maximální vzdálenosti, kam jsme jen stěží přikrmovali kobrou vždy pár kuliček namixovaného boilie.

Tuto taktiku jsme dodržovali po zbytek výpravy a myslím si, že na to, jaký je velký rybářský tlak na tuto vodu, tak jsme nedopadli vůbec zle. Pár pěkných kousků se na břeh podívalo a to nám vždy dodává nadšení do dalších dní strávených na břehu našich svazových vod.

Mějte se všichni moc fajn a ať vám to jezdííí! :-)

Za LK Baits Jan Hajtman a Radek Šimák

article img

Další články

article img

Sahara

14. 7. 2018

Ahoj všichni. Tentokrát jsem se na víkend vydal na klubovou vodu LK Baits – jezero Sahara. Hned po příjezdu nás zastihl silný déšť, takže jako první jsme postavili bivaky a až potom šli chystat pruty.

article img

Splněný sen

12. 7. 2018

Příběh se odehrává na Orlické přehradě, kde amatérskému rybáři splnil sen výrobek jeho životního idola.

article img

Morava zas a znova

8. 7. 2018

První výprava na řeku za vytouženými říčními kapry.

Článků celkem: 1789