Opět na Labi...

9. 5. 2018

Minulá výprava mě natolik nabudila, že jakmile jsem se z této výpravy vrátil domů, hnedka jsem střádal plány na další výpravu, která musela být v co nejkratší době, neboť jsem si přál ještě potěžkat nějakou tu nevytřenou jikrnačku, která se vydala na svoji každoroční cestou s cílem pokusit se dát život dalším labským pokladům. 

Místo jsem si vybral stejné jako minulou výpravu, které pro mne bylo úspěšné, takže nebylo proč měnit. Jako nástrahu jsem si s sebou vzal jak jinak než mé oblíbené boilies z řady DUO X-TRA BOILIES NUTRIC ACID/PINEAPPLE spolu s dalším druhem z řady DUO X-TRA, a to SEA FOOD/COMPOT NHDC.

Na místo jsem se dostal až v odpoledních hodinách, kdy se schylovalo k bouřce, proto jsem rychle postavil brolly a ještě před setměním nahodil oba pruty na vytipovaná místa, kde jsem předpokládal, že by mohly ryby proplouvat. Když byly pruty na svých místech, tak mohl nastat moment vychutnávání si pobytu v přírodě. S oteplujícími soumraky začaly nálety otravných komárů, a tak jsem neváhal použít repelent LK BAITS REPELENT PROTECTOR - TĚLOVÝ 90 ML, KTERÝ VÍM, ŽE SE NEMUSÍM BÁT POUŽÍT NA RYBÁCH, NEBOŤ TENTO REPELENT JE VYROBEN Z PŘÍRODNÍCH AROMAT, KTERÉ NENECHÁVAJÍ ZÁPACH NA RUKOU A MY SE TAK NEMUSÍME OBÁVAT ŽE SI ZNEHODNOTÍME NÁSTRAHU. S POUŽITÍM REPELENTU JSEM SI MOHL NADÁLE VYCHUTNÁVAT ZVUKY JARNÍ PŘÍRODY, KTERÉ DOPLŇOVAL ZÁPAD SLUNCE. NÁDHERNÝ OKAMŽIK, KTERÝ U VODY PROSTĚ MILUJI... UDĚLAL JSEM SI VEČEŘI SPOLU S KAFČEM A ULEHL JSEM DO SPACÁKU, ZE KTERÉHO JSEM POZOROVAL BLÝSKAJÍCÍ SE OBLOHU, KTERÁ NAZNAČOVALA PŘÍCHOD PŘEDPOVÍDANÉ BOUŘKY. BLÝSKAJÍCÍ OBLOHA MĚ USPALA A ZE SPÁNKU MĚ PROBUDIL AŽ TOLIK VYTOUŽENÝ A NEOPOSLOUCHANÝ ZVUK DELKIMU, KTERÝ MI NAZNAČOVAL, ŽE NA DRUHÝ STRANĚ PRUTU JE VYTOUŽENÝ LABSKÝ BOJOVNÍK. VYLETĚL JSEM ZE SPACÁKU JAKO STŘELA A UCHOPIL PRUT, NA KTERÉM PROBÍHALA PLYNULÁ POMALÁ JÍZDA, RYBA MI UKAZOVALA SVOJI SÍLU A IHNED SI TO NASMĚŘOVALA DO PŘEKÁŽEK V PODOBĚ POTOPENÉHO STROMU, TOMUTO ÚMYSLU JSEM MUSEL ZABRÁNIT, A TAK MI NEZBÝVALO NIC JINÉHO, NEŽ PŘITÁHNOUT BRZDU NAVIJÁKU A OPŘÍT SE DO PRUTU, ABYCH RYBU OBRÁTIL OPAČNÝM SMĚREM OD POTOPENÉHO STROMU. ŠTĚSTÍ STÁLO PŘI MNĚ A KAPRA SE MI PODAŘILO BEZPEČNĚ DOVÉST DO SÍTĚ PODBĚRÁKU. TENTO SOUBOJ PŘEŠEL DO ROZBŘESKU A TAK JSEM SI MOHL UŽÍT NOVÝ DEN S VYTOUŽENÝM LABSKÝM MOHYKÁNEM. O TO VÍC MĚ POTĚŠILO ŽE JSEM SE DOČKAL VYSNĚNÉ JIKRNAČKY S NÁDHERNOU STAVBOU TĚLA.

Úspěšnou nástrahou byl tentokrát SEA FOOD/COMPOT NHDC. S tímto druhem boiliesu jsem se poprvé setkal na výstavě For Fishing a ihned mě tento boilies okouzlil a věděl jsem, že to bude silný konkurent mého oblíbeného NUTRICU ACIDU/PINEAPPLE.  Toto boilies vzniklo spojením dvou velmi úspěšných příchutí, které jsem jednotlivě rád používal a odměňovaly mě krásnými rybami. Jak je vidět, ani toto boilies mě nenechalo odjet domu z prázdnou a já se vám mohu pochlubit krásnou rybou. 

I vám přeji, abyste se od vody vraceli plni zážitku nejen z ulovených ryb.

S pozdravem za LK Baits Jarda Hruška

article img

Další články

article img

Krátké vycházky na pískovně

23. 5. 2018

V poslední době jsem podnikal a stále podnikám časté krátké vycházky. Tyto vycházky směřuji na moji troufám si říct srdcovou vodu, a tou je menší pískovna. Pro krátké vycházky jsem si vybral řadu DUO X-TRA a to příchuť Nutric/Ananas a Seafood/Compot, které jsem doplňoval o plovky Fluoro Mušle nebo Compot.

article img

Jarní léto

15. 5. 2018

Zima přeskočila jaro nebo léto zapomnělo na jaro? Ať je to už jakkoliv, rozvoj přírody byl v posledních dnech tak rychlý, že jsem ani nestihl zaznamenat květy a za chvilku tu budou jablka. Tak nějak vnímám i svůj život doma, v práci… no prostě všechno hrozně rychle letí a je uspěchané. Jen na rybách se zastavím a začnu normálně dýchat, vnímat a snad i přemýšlet…

article img

Konečně u Labe!

26. 4. 2018

Tak i konečně já se vám mohu pochlubit úlovkem, který se mi povedl na řece Labi. Co vám budu povídat, už jsem začínal být trochu nervózní, že jsem si od Silvestra nesáhl na kapra. Štěstí jsem si vybral narozením syna, který mi smutek po kaprovi na podložce po všech stránkách vynahrazoval, ale neutichající touha po pocitu podebrání kapra a pobytu v jarní k životu probouzející se přírodě byla neúprosná. Konečně!!! Přišla ta chvíle, kdy jsem mohl ukojit touhu a vyrazil jsem na svoji první výpravu za labskými mohykány.

Článků celkem: 1775