Opět na Labi...

9. 5. 2018

Minulá výprava mě natolik nabudila, že jakmile jsem se z této výpravy vrátil domů, hnedka jsem střádal plány na další výpravu, která musela být v co nejkratší době, neboť jsem si přál ještě potěžkat nějakou tu nevytřenou jikrnačku, která se vydala na svoji každoroční cestou s cílem pokusit se dát život dalším labským pokladům. 

Místo jsem si vybral stejné jako minulou výpravu, které pro mne bylo úspěšné, takže nebylo proč měnit. Jako nástrahu jsem si s sebou vzal jak jinak než mé oblíbené boilies z řady DUO X-TRA BOILIES NUTRIC ACID/PINEAPPLE spolu s dalším druhem z řady DUO X-TRA, a to SEA FOOD/COMPOT NHDC.

Na místo jsem se dostal až v odpoledních hodinách, kdy se schylovalo k bouřce, proto jsem rychle postavil brolly a ještě před setměním nahodil oba pruty na vytipovaná místa, kde jsem předpokládal, že by mohly ryby proplouvat. Když byly pruty na svých místech, tak mohl nastat moment vychutnávání si pobytu v přírodě. S oteplujícími soumraky začaly nálety otravných komárů, a tak jsem neváhal použít repelent LK BAITS REPELENT PROTECTOR - TĚLOVÝ 90 ML, KTERÝ VÍM, ŽE SE NEMUSÍM BÁT POUŽÍT NA RYBÁCH, NEBOŤ TENTO REPELENT JE VYROBEN Z PŘÍRODNÍCH AROMAT, KTERÉ NENECHÁVAJÍ ZÁPACH NA RUKOU A MY SE TAK NEMUSÍME OBÁVAT ŽE SI ZNEHODNOTÍME NÁSTRAHU. S POUŽITÍM REPELENTU JSEM SI MOHL NADÁLE VYCHUTNÁVAT ZVUKY JARNÍ PŘÍRODY, KTERÉ DOPLŇOVAL ZÁPAD SLUNCE. NÁDHERNÝ OKAMŽIK, KTERÝ U VODY PROSTĚ MILUJI... UDĚLAL JSEM SI VEČEŘI SPOLU S KAFČEM A ULEHL JSEM DO SPACÁKU, ZE KTERÉHO JSEM POZOROVAL BLÝSKAJÍCÍ SE OBLOHU, KTERÁ NAZNAČOVALA PŘÍCHOD PŘEDPOVÍDANÉ BOUŘKY. BLÝSKAJÍCÍ OBLOHA MĚ USPALA A ZE SPÁNKU MĚ PROBUDIL AŽ TOLIK VYTOUŽENÝ A NEOPOSLOUCHANÝ ZVUK DELKIMU, KTERÝ MI NAZNAČOVAL, ŽE NA DRUHÝ STRANĚ PRUTU JE VYTOUŽENÝ LABSKÝ BOJOVNÍK. VYLETĚL JSEM ZE SPACÁKU JAKO STŘELA A UCHOPIL PRUT, NA KTERÉM PROBÍHALA PLYNULÁ POMALÁ JÍZDA, RYBA MI UKAZOVALA SVOJI SÍLU A IHNED SI TO NASMĚŘOVALA DO PŘEKÁŽEK V PODOBĚ POTOPENÉHO STROMU, TOMUTO ÚMYSLU JSEM MUSEL ZABRÁNIT, A TAK MI NEZBÝVALO NIC JINÉHO, NEŽ PŘITÁHNOUT BRZDU NAVIJÁKU A OPŘÍT SE DO PRUTU, ABYCH RYBU OBRÁTIL OPAČNÝM SMĚREM OD POTOPENÉHO STROMU. ŠTĚSTÍ STÁLO PŘI MNĚ A KAPRA SE MI PODAŘILO BEZPEČNĚ DOVÉST DO SÍTĚ PODBĚRÁKU. TENTO SOUBOJ PŘEŠEL DO ROZBŘESKU A TAK JSEM SI MOHL UŽÍT NOVÝ DEN S VYTOUŽENÝM LABSKÝM MOHYKÁNEM. O TO VÍC MĚ POTĚŠILO ŽE JSEM SE DOČKAL VYSNĚNÉ JIKRNAČKY S NÁDHERNOU STAVBOU TĚLA.

Úspěšnou nástrahou byl tentokrát SEA FOOD/COMPOT NHDC. S tímto druhem boiliesu jsem se poprvé setkal na výstavě For Fishing a ihned mě tento boilies okouzlil a věděl jsem, že to bude silný konkurent mého oblíbeného NUTRICU ACIDU/PINEAPPLE.  Toto boilies vzniklo spojením dvou velmi úspěšných příchutí, které jsem jednotlivě rád používal a odměňovaly mě krásnými rybami. Jak je vidět, ani toto boilies mě nenechalo odjet domu z prázdnou a já se vám mohu pochlubit krásnou rybou. 

I vám přeji, abyste se od vody vraceli plni zážitku nejen z ulovených ryb.

S pozdravem za LK Baits Jarda Hruška

article img

Další články

article img

Rok 2018 s produkty LK Baits

14. 1. 2019

Ahoj všem, tímto bych rád zrekapituloval teď již minulou sezonu 2018. Ač se mi v tomto roce nedostalo tolik volného času, který bych strávil na rybách, tak na těch několika výpravách, co jsem absolvoval, byl z mého pohledu úspěšný.

article img

Rozloučení s pískovnou

3. 1. 2019

Ahoj LKáčka, v říjnu jsem se byl pro letošní sezónu rozloučit s oblíbenou pískovnou. Strávil jsem zde pár dní. Krmil jsem mým oblíbeným Spice Shrimpem, jak v peletách, tak v koulích. Krmné místo jsem prochytával buď samotným Nutrickem nebo v různých kombinacích s jinými příchutěmi.

article img

Magická Sahara

10. 12. 2018

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

Článků celkem: 1830