Odpolední kapřík

8. 10. 2018

Dne 27.4. jsme s mamkou a taťkou vyrazily na Jezero za valem, kde jsem první den chytl pět menších kapříků. Druhý den jsem ráno zakrmil a do dvou hodin jsem nic nechytl, ale ve dvě hodiny se rozezněl hlásič, tak jsem běžel k prutu a zaseknul jsem, ale ryba byla ve vázce, tak jsem sednul na loď a po pěti minutách se mi rybu povedlo vykotvičkovat. Najednou se mi u loďi vynořila ocasní ploutev a hned jsem věděl, že se jedná o kapra, kterého se mi po deseti minutách boje povedlo podebrat. Když jsem kapra podebral, jel jsem s lodí ke břehu, kde jsem kapra zvážil a změřil. Kapr měřil 88cm a 17kg. Kapra jsem chytl na dvě 18mm kuličky Compot N.H.D.C.

Adam Beneš

article img

Další články

article img

Magická Sahara

10. 12. 2018

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

article img

Výpravy na zapomenutou pískovnu

2. 12. 2018

Zdravím Lkáčka, jak už to bývá zvykem, jednou za rok se společně s přáteli vypravíme na jednu zapomenutou pískovnu blízko mého domova. Na této pískovně není skoro žádný rybářský tlak. Na výpravu se těším celý rok, nejde zde jen o ryby, ale také o to, že se vidíme s přáteli. Jelikož mám pískovnu kousek od domu, mám možnost si místo předkrmit.

article img

Vyplatí se vyčkat

26. 11. 2018

Ahoj všem, v půlce října jsem navštívil, již po několikáté tento rok, moji oblíbenou pískovnu. Po příjezdu proběhla klasická příprava - příprava krmení, vytipování lovných míst, následné zakrmení a pak už jen čekání na záběr.

Článků celkem: 1828