Neskutečná výprava se Spice Shrimp!

3. 10. 2018

Právě jsem se vrátil ze čtyřdenní životní výpravy ze soukromé vody, kde se mi podařilo dvakrát překonat osobní rekord!

Ale vezmu to popořadě, všemu předcházely přípravy včetně přípravy krmení. Tentokrát jsem se rozhodl vsadit a zkusit dvě varianty pro přípravu lovného místa. Jedna varianta byla sladká z kukuřičných pelet namíchaných z velikostí 4mm a 12-17mm, kterou jsem doplnil o pelety Top Restart Purple Plum 4mm, které jsem ještě zalil boosterem World Record Carp Corn. Druhá varianta byla z nejlevnější řady Euro Economicpelety Spice Shrimp, a to opět mix velikostí 4mm a 12-17mm a opět zalité stejnou příchutí boosteru, kterou jsem ještě posypal Nutric Spice Shrimp Finish.

Ke kukuřičným peletám jsem pokládal montáž s dvěma kuličkami boilies World Record Carp Corn 18mm. K peletám Spice Shrimp jsem připravil poprvé montáž, kterou jsem okoukal od Lukáše Krásy z jedné jeho fotek na webu, kdy jsem trošku ořezanou kuličku Spice Shrimp 30mm pomocí vrtáčku ESP Nut Drill 4mm provrtal a vycpal korkovou tyčinkou, čímž jsem docílil odlehčení kuličky, a tím se stala vyváženou. Takhle upravenou kuličku jsem ještě obalil do pořádné vrstvy pasty Spice Shrimp. A možná i právě tohle vše rozhodlo o úspěšnosti mé výpravy.

Na revíru bylo povoleno zavážení, a tak jsem vždy našel pomocí prohledávací tyče tvrdší dno, nasypal pelety a k nim vždy přidal pár kuliček daného boilies velikosti 18mm, položil nástrahu a pak už jen začal čekat, zda přijde záběr. Ten přišel hned první noc ve dvě ráno, a to právě na odlehčenou kuličku boilies Spice Shrimp 30mm, kdy se na podložku podíval první šupináč 14,1kg, což bylo pouze 100g za mým osobákem, škoda řekl jsem si. Tu noc už pak byl klid, a to až do následujícího večera, kdy okolo sedmé přišel opět na stejnou montáž krásný lysec 11kg. Montáž s World Record Carp Corn 18mm dva dny nepřinesla žádný záběr, a proto jsem se rozhodl vše vsadit jen na Spice Shrimp, který zde funguje. A tak i na ostatní pruty jsem dal tohle boilies ve stejné odlehčené úpravě, ale na jeden prut jsem dal montáž pouze s jednou kuličkou Spice Shrimpu 18mm, kterou jsem také obalil do příslušné pasty, a to i z důvodu, že dno zde je velice bahnité. Obalením nejen že získáte atraktivnější návnadu, ale také zabráníte rychlému načuchnutí bahnem. A právě na tuhle samotnou kuličku v půl druhé ráno přišel nádherný šupináč 19,5kg a tím můj nový osobní rekord! Samozřejmě jsem pak nemohl vůbec usnout, jelikož to byl neskutečný adrenalin při zdolávání z lodi a radost z takhle nádherné velké ryby. Usnul jsem nakonec okolo čtvrté, ale hned v půl páté opět budíček a další šupináč na podložce, který vážil 14kg. Celý následující den jsem žil pocitem svého nového rekordu a přemítal nad vším, co tomu předcházelo a jak je dobré sledovat rybářské weby a učit se od těch nejlepších.

Jenže to jsem ještě nevěděl, že to není vše! Zbývala mi poslední noc a dopoledne s balením. Všechny tři dny bylo neskutečné vedro, ale poslední večer přišla okolo šesté bouřka s vydatným deštěm. V největším dešti v půl osmé přišla opět jízda na prut, který jsem ráno zavezl na nové místo úplně nalevo cca 50m od míst, odkud doteď chodily záběry. Vzhledem k bouřce jsem se rozhodl pro zdolávání ze břehu, dle tahu mi nepřišlo, že by se jednalo o nějakého velikého kapra. Ale to, že jsem se zmýlil, jsem poznal cca 20m od břehu, kdy se nad hladinou objevila veliká ocasní ploutev. Asi po dalších patnácti minutách byl kapr v podběráku a na displeji váhy se po odečtení vážícího saku objevilo 19,8kg!!! Takže můj osobák byl opět během pár hodin znovu posunut výše! Do rána a ani během dopoledního balení již další ryba nezabrala, což mi už vůbec nevadilo, jelikož takovouto životní výpravu si budu pamatovat napořád! Chytil jsem pět nádherných kaprů, dvakrát si zvednul osobák a s úžasným pocitem jsem mohl vyrazit k domovu!

Závěrem bych chtěl říct, že tahle má zkušenost je důkazem, že boilies z řady Euro Economic není vůbec do počtu nebo jen na zakrmování, ale je to plnohodnotná nástraha i pro lov velkých kaprů, která dokáže splnit sny, tak jako mně nyní! 

Takže děkuji za skvělé nástrahy LK Baits a přeji všem slušným rybářům a rybářkám zažít minimálně stejnou úžasnou výpravu jako jsem měl nyní já!

Milan Karšňák

article img

Další články

article img

Rok 2018 s produkty LK Baits

14. 1. 2019

Ahoj všem, tímto bych rád zrekapituloval teď již minulou sezonu 2018. Ač se mi v tomto roce nedostalo tolik volného času, který bych strávil na rybách, tak na těch několika výpravách, co jsem absolvoval, byl z mého pohledu úspěšný.

article img

Rozloučení s pískovnou

3. 1. 2019

Ahoj LKáčka, v říjnu jsem se byl pro letošní sezónu rozloučit s oblíbenou pískovnou. Strávil jsem zde pár dní. Krmil jsem mým oblíbeným Spice Shrimpem, jak v peletách, tak v koulích. Krmné místo jsem prochytával buď samotným Nutrickem nebo v různých kombinacích s jinými příchutěmi.

article img

Magická Sahara

10. 12. 2018

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

Článků celkem: 1830