Mohykán z Mělic!

10. 8. 2017

Letošní horké dny mělo vystřídat ochlazení a to byl ten impuls, který mě hnal k vodě! Přijel jsem z práce domů, rychle připravil pruty, krmení a hurá k vodě! A jak to bývá, nebyl jsem sám, kdo měl tento nápad, objel jsem celou pískovnu a zbylo pár volných míst a jedno, kde se běžně nechytá, v rohu, no nedobré místo! Něco mi říkalo: Tady budou, vždyť je to jediné místo, kde je klid! Není čas ztrácet čas, během chvíle jsem držel kobru a už tam letělo pár kuliček – cca 30 na prut! Montáž jsem se snažil umístit do největší hloubky, než jsem nahodil, proházel jsem si to prutem jen s olovem! První záběr přišel po hodině - menší šupina, kterých je tady dost! Za další půlhodinu další, další… paráda, aspoň si zachytám! Se setměním vše ustalo, mírně jsem dokrmil a čekal, půlnoc se neúprosně blížila, lehce po půl dvanácté se roztočila cívka a začal 30minutový boj, který dopadl pro mě na výbornou. Na druhém konci se vyloupl pan Kapr, krásný starý dlouhý šupináč! Jeden z mohykánů této vody mi udělal neuvěřitelnou radost, nechal se přelstít na Nutric Acid 18mm.

Petr Kozler

article img

Další články

article img

Po Saharském neúspěchu

19. 8. 2017

Po víkendovém saharském neúspěchu, kde nás vyškolili tamní kapři, jsem chtěl zkusit štěstí na rybníku Struhy, který se nachází nedaleko Mladé Boleslavi. O rybách, které se nacházejí v tamní vodě, vím své. Dají se tam chytit opravdu krásné kousky. Ráno jsem vyrazil na rybník s myšlenkou udělat alespoň jednu rybu, která by byla náplastí, za již zmíněnou Saharu.

article img

Pár hodin

8. 8. 2017

Zdravím LKáčka Jelikož nemám momentálně dost času, chodím jen na krátké víkendové odpolední vycházky.

article img

Hledejte, dokud nenajdete

3. 8. 2017

Je červenec , což není úplně nejlepší měsíc pro sezení u vody. Teplota vzduchu činí 32 stupňů celsia. Ale pořád si říkám, že je šance chytit nějakého toho kapra. 

Článků celkem: 1744