Magická Sahara

10. 12. 2018

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

Bagr působil jako magnet na ryby. Neustále se kolem něj různě vynořovaly a skákaly. Nezbývalo než nahodit. Jako první nástraha byl zig rig, na dvou a půl metrovém návazci. Druhá nástraha byla kulička Sea Foodu obalená pastou a jako třetí panáček Nutricu s plovkou Ananas. V moment, kdy se setmělo, se rozjel prut se zig rigem. Přítelkyně přiběhla k prutu, po záseku se prut jen ohnul, z jejího výrazu a ohnutého prutu jsem usoudil, že to není malá ryba. Nicméně než jsme stihli cokoliv udělat, ryba se rozjela a byla pryč. Tak jsme znovu nahodili zig rig směrem na bagr. Netrvalo dlouho a prut se znovu rozjel, zasekl jsem a prut se znovu jen ohnul, necítil jsem nic jiného než tíhu. Okamžitě jsem skočil do člunu a jel za rybou. Po dvou tempech pádly jsem si prut zapřel do třísel a nechal se rybou táhnout. Po chvíli, kdy jsem nevěděl, kdo vlastně koho zdolává, jsem se ocitl s člunem v těsné blízkosti bagru. Nohou jsem se odrážel od bagru, abych neprodřel člun, a prut jsem měl až po naviják ponořený ve vodě tak, aby se vlasec nepřetrhl o bagr. Ryba snad ani nevěděla, že je na prutu, po nepřetržitém odvíjení to povolilo, stejně jako předtím, i teď jsem vytáhl celý návazec bez poškození. Zklamaný jsem se vrátil na břeh a šel spát. Zbytek výpravy ryby braly jen přes noc nebo nad ránem. Povedlo se nám chytit pár krásných lysců. Nejtěžší lysec vážil 16 kg. Nicméně ostatní ryby ho doháněly svou krásou.

Tomáš Toman

article img

Další články

article img

Rok 2018 s produkty LK Baits

14. 1. 2019

Ahoj všem, tímto bych rád zrekapituloval teď již minulou sezonu 2018. Ač se mi v tomto roce nedostalo tolik volného času, který bych strávil na rybách, tak na těch několika výpravách, co jsem absolvoval, byl z mého pohledu úspěšný.

article img

Rozloučení s pískovnou

3. 1. 2019

Ahoj LKáčka, v říjnu jsem se byl pro letošní sezónu rozloučit s oblíbenou pískovnou. Strávil jsem zde pár dní. Krmil jsem mým oblíbeným Spice Shrimpem, jak v peletách, tak v koulích. Krmné místo jsem prochytával buď samotným Nutrickem nebo v různých kombinacích s jinými příchutěmi.

article img

Výpravy na zapomenutou pískovnu

2. 12. 2018

Zdravím Lkáčka, jak už to bývá zvykem, jednou za rok se společně s přáteli vypravíme na jednu zapomenutou pískovnu blízko mého domova. Na této pískovně není skoro žádný rybářský tlak. Na výpravu se těším celý rok, nejde zde jen o ryby, ale také o to, že se vidíme s přáteli. Jelikož mám pískovnu kousek od domu, mám možnost si místo předkrmit.

Článků celkem: 1830