Lednová jednonočka

29. 1. 2018

Zdravím všechny LKáčka,

V polovině ledna se počasí umoudřilo a já si pohrával s myšlenou vyrazit alespoň na jednu noc na ryby. Ve čtvrtek jsem byl obhlédnout rybník, jestli je stále pod ledem, nebo už ne. Naštěstí byl z většiny roztátý a já jel rychle domů připravit si věci. V pátek ráno před školou jsem je poskládal do auta a po škole jsme společně se spolužákem vyrazili na jednu noc.
Jelikož tuto vodu znám moc dobře, vsadil jsem na mojí TOPku. A to Wild Strawberry, tentokrát jsem dal 2x miniboilies, které jsem měl zatraktivněné esencí. Na druhý prut jsem nasadil čtrnáctimilimetrové plovoucí boilies ananas. Místo jsem prokrmil pár kuličkami FishActivu, protože nerad chytám tzv. na blind, ale mám rád, když kolem mé nástrahy je i nějaké sousto bez háčku.
Pruty letěly co nejdále se nám povedlo a začali jsme vyčkávat, jestli se povede první letošní kapřík. Užívali jsme si chvilky v přírodě, a byli šťastní, že v polovině ledna vůbec můžem být u vody. A když se povede ryba? Bude to jen třešnička na dortu... 

A povedla se nám chytit? To se dozvíte ve videu... 

David Růžička

article img

Další články

article img

Poslední kapr sezony

31. 1. 2018

Posledního kapr sezóny se mi podařilo chytit jednoho podzimního večera, kdy už doba lovu byla krátká a mě to táhlo k vodě jako nikdy jindy. No jako každý podzim, kdy je u vody klid, a to je ta pravá doba na velké kapry.

article img

Rychlovka v Maďarsku

24. 1. 2018

Ahoj LKáčka,  na podzim jsem s kamarádem Pepou vyrazil na 4 dny na svazovou vodu do Maďarska. O revíru jsem věděl jen to, že tam je dost sumců a mnoho vázek. Připravil jsem si tedy krmení na sladkém základu a do Maďarska jak jinak než na bázi kukuřice. Mou volbou byly kukuřičné pelety na zákrm a pod háček boillie Corn a připravil jsem si plovoucí boillie Compot NHDC a Sweet pineapple.

article img

Davide Bovo - italský člen LK Baits

22. 1. 2018

Náš Italský spolupracovník Davide Bovo zažil v loňském roce velmi úspěšnou výpravu. Jeho nejúspěšnější návnadou i nástrahou byla legendární Lesní Jahoda, kterou s úspěchy používal po celý rok. V příspěvku se můžete také podívat na jeho krásné video.

Článků celkem: 1767