Květnová pískovna

5. 6. 2018

Ahoj, úvodem bych Vás chtěl všechny pozdravit. Konečně jsem se na chvíli vytrhnul z toho každodenního kolotoče a mám čas se s Vámi podělit o zážitky z poslední výpravy, kterou jsem podnikl společně s mými dvěma kamarády, Honzou Hajtmanem a Alešem Kořínkem.

Představa byla taková, že na předem vytipované místo jedné z místních pískoven vyrazíme už v úterý dopoledne. Důvody jsme pro to měly dva. První byla menší pravděpodobnost, že bude místo obsazené, a druhý, vyhnout se víkendovému rybářskému tlaku na pískovnu.

Když jsme dorazili na místo, nejdříve jsme si vyjeli člunem usadit tyčové bójky. Ty jsme umístili do různých hloubek a vzdáleností. Pruty jsme měli rozmístěné ve vzdálenosti 60m, 90m a 112m a ležely v hloubkách 3m, 4m a 2,5m. Vzhledem k tomu, že je možné na dané pískovně krmení ze člunu, připravili jsme si vařenou kukuřici s řepkou ve větším množství. Místa jsme tímto partiklem krmili dvakrát denně, a to ve čtyři hodiny ráno a v šest hodin navečer. Více jsme na vodu člunem nejezdili, pouze bylo-li to nutné při zdolání ryby.

Již v minulosti se osvědčilo na této lokalitě boilies sladké příchutě, a proto jsme zvolili sweet pineapple podpořený jedinečným spice shrimpem z řady Euro Economic v 5kg balení. Toto boilies jsme si každý podle potřeby na své místo dokrmovali kobrou. Tak to by bylo ke krmení asi vše.

Začnu trochu netradičně, a to rybářskou kontrolou hned v úvodu. Byli jsme u vody sotva dvě hodiny a hned jsme měli návštěvu. Musím ale konstatovat, že pan porybný byl velice slušný, a to se většinou nevidí, bohužel. Přišel, slušně pozdravil, provedl zápis a hned jsme se dali do řeči, co se týče lovu kaprů. On totiž rybařil na protějším břehu a pozorně sledoval pomocí dalekohledu, co se kolem pískovny na břehu děje. Proto byl tak rychle u nás...

Tak a teď už něco ze samotného lovu. Jeden prut jsme vždy umísťovali do krmného místa a druhý prut mimo krmné místo s nadějí na nějakého místního matadora. Nejlepší byl hned první podvečer, kdy se nám ryby ukazovaly v krmném místě a pěkně se rozjezdily. Pěkně nás to navnadilo, a říkali jsme si, jestli to bude takhle pokračovat, bude to super. Jako nástrahy jsme zvolili na jeden prut námi oblíbený Ronnie rig, kde jsme používali plovoucí boilies Compot NHDC, G8 Pineapple a Nutric Acid. Na tyto nástrahy prezentované koncovým návazcem Ronnie rig se nám podařilo ulovit většinu kaprů. Na ostatní pruty jsme jako nástrahu používali Fresh boilies Corn, Purple Plum a Chilli Squid. Z klasikého boilies jsme používali Nutric Acid. Tyto jsme také kombinovali s pop-up boilisem. Těmto kombinacím neodolalo též pár pěkných kaprů. Druhý den se nám ještě pár kaprů ulovit podařilo, ale další den už pomalu záběry ustávaly. Blížila se změna počasí, a tak jsme doufali, že to s rybami pohne. Celý den pršelo, a nám se povedl krásný double. Vše se jevilo jako ideální, tlak, vítr, déšť. Bohužel naproti tomu stály dva faktory. Ryby byly v období tření, a navíc napadaný topol na hladině. To je prostě úděl toho, když si naplánujete výpravu v lednu. Počasí nikdo hold neporučí. Po zbytek výpravy nám už záběry přicházely jen náhodně.

Závěrem bych chtěl napsat, že tuto výpravu hodnotím jako úspěšnou. Myslím si, že jsme pochytali krásné ryby a každopádně jsme si užili nádherné chvíle u vody, a to je vždy nejdůležitější.

Chtěl bych Vám říct, že nejdůležitější je věřit v to, co děláte, věřit, že máte návazec, který perfektně funguje, věřit tomu, že máte nejlepší návnadu a nástrahu, a úspěch na sebe nenechá dlouho čekat.

Přeji Vám ty nejkrásnější chvíle strávené u vody a ať se Vám daří. Petrův zdar!
Za LK Baits Radek Šimák

article img

Další články

article img

Rok 2018 s produkty LK Baits

14. 1. 2019

Ahoj všem, tímto bych rád zrekapituloval teď již minulou sezonu 2018. Ač se mi v tomto roce nedostalo tolik volného času, který bych strávil na rybách, tak na těch několika výpravách, co jsem absolvoval, byl z mého pohledu úspěšný.

article img

Rozloučení s pískovnou

3. 1. 2019

Ahoj LKáčka, v říjnu jsem se byl pro letošní sezónu rozloučit s oblíbenou pískovnou. Strávil jsem zde pár dní. Krmil jsem mým oblíbeným Spice Shrimpem, jak v peletách, tak v koulích. Krmné místo jsem prochytával buď samotným Nutrickem nebo v různých kombinacích s jinými příchutěmi.

article img

Magická Sahara

10. 12. 2018

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

Článků celkem: 1830