Krása Vltavy

10. 9. 2018

Ahoj,

těžko popsat slovy něco tak nádherného jako ulovení této ryby. Nechci psát ,že je to ryba nejkrásnější, protože každá ryba, kterou vidím na podložce, je nádherná, a dopřeji jí maximální péči a to nejdůležitější - samotné vrácení zpět do svého domova!

Příběh k této překrásné rybě nikdy nezapomenu, protože to byl masakr! Nepřízeň počasí, strach o život samotný z vyvráceného stromu nad mojí hlavou a nakonec totálně nečistotami zadělaná řeka, ale já bojoval až do samotného konce.

Byla sobota 26.5. 2018, osm hodin ráno, a zhruba po hodině se mi rozjíždí můj pravý prut na Spice Shrimp, letím jak střela, jemně jen zvedám prut a nasedám do člunu, rybu dotáčím a začíná přetahovaná... první pohled na kapra u hladiny mi říká, bože můj, to je kus, to není možný... nohy se mi klepou a srdce až v krku. Po 15 minutách rybu napoprvé navádím do podběráku a já jsem úplně hotový z toho, co jsem podebral! Na podložce měřím a vážím kapra 80 cm a 14 kg z naší české řeky Vltavy.

Jsem dojatý, když rybu vypouštím zpět, a říkám si v duchu, snad se zase někdy setkáme, pa a ahoj...

Jan Lavička

article img

Další články

article img

Krásný šupík a Compot NHDC

19. 9. 2018

V teplém měsíci květnu se mi časně ráno povedla nádherná jízda, která mě okamžitě vyburcovala vyběhnout z vyhřátého spacáku. Zasekávám a na konci prutu cítím něco většího!

article img

Labe - řeka splněných přání

13. 9. 2018

Vše to začalo jednu květnovou sobotu. K vodě jsem přijel ve 4 hodiny ráno a byl jsem v šoku, kolik rybářů sedělo na břehu. Místo bylo volné pouze jediné a popravdě musím přiznat, že za normálních okolností bych tady asi nechytal. Na první pohled není ničím zajímavé. Nachystal jsem pruty a hurá na ně. Nahodil jsem první prut k protějšímu břehu a čekal, až olovo dopadne na dno.

article img

První 20+ v životě

4. 9. 2018

Po nějaké době jsem vyrazil na jednu z mých oblíbených svazových vod. Nechtěl jsem nic podcenit, a tak jsem celou brigádu nacpal do Spice Shrimpu. Doplnil jsem zásoby Top Restartu a pro všechny případy přibal i IQ Method boilie. Na chytání mám celý týden.

Článků celkem: 1804