Krása Vltavy

10. 9. 2018

Ahoj,

těžko popsat slovy něco tak nádherného jako ulovení této ryby. Nechci psát ,že je to ryba nejkrásnější, protože každá ryba, kterou vidím na podložce, je nádherná, a dopřeji jí maximální péči a to nejdůležitější - samotné vrácení zpět do svého domova!

Příběh k této překrásné rybě nikdy nezapomenu, protože to byl masakr! Nepřízeň počasí, strach o život samotný z vyvráceného stromu nad mojí hlavou a nakonec totálně nečistotami zadělaná řeka, ale já bojoval až do samotného konce.

Byla sobota 26.5. 2018, osm hodin ráno, a zhruba po hodině se mi rozjíždí můj pravý prut na Spice Shrimp, letím jak střela, jemně jen zvedám prut a nasedám do člunu, rybu dotáčím a začíná přetahovaná... první pohled na kapra u hladiny mi říká, bože můj, to je kus, to není možný... nohy se mi klepou a srdce až v krku. Po 15 minutách rybu napoprvé navádím do podběráku a já jsem úplně hotový z toho, co jsem podebral! Na podložce měřím a vážím kapra 80 cm a 14 kg z naší české řeky Vltavy.

Jsem dojatý, když rybu vypouštím zpět, a říkám si v duchu, snad se zase někdy setkáme, pa a ahoj...

Jan Lavička

article img

Další články

article img

Rok 2018 s produkty LK Baits

14. 1. 2019

Ahoj všem, tímto bych rád zrekapituloval teď již minulou sezonu 2018. Ač se mi v tomto roce nedostalo tolik volného času, který bych strávil na rybách, tak na těch několika výpravách, co jsem absolvoval, byl z mého pohledu úspěšný.

article img

Rozloučení s pískovnou

3. 1. 2019

Ahoj LKáčka, v říjnu jsem se byl pro letošní sezónu rozloučit s oblíbenou pískovnou. Strávil jsem zde pár dní. Krmil jsem mým oblíbeným Spice Shrimpem, jak v peletách, tak v koulích. Krmné místo jsem prochytával buď samotným Nutrickem nebo v různých kombinacích s jinými příchutěmi.

article img

Magická Sahara

10. 12. 2018

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

Článků celkem: 1830