Kaprům na stopě...

8. 6. 2018

Jak napovídá název tohoto článku, poslední dobou se věnuji převážně krátkodobým vycházkám, jednak z důvodu denních tropických teplot, dále z důvodu prochytat co nejvíce úseků, kterými kapři putují, s cílem najít místo ke tření, a za třetí samozřejmě čas...

K vodě jsem se vydával brzy z rána, většinou ještě za tmy, kdy jsem ve svitu čelovky připravil vše potřebné k náhozu. Časné ranní vstávání bylo klíčem k úspěchu v tom, že jsem v probouzejícím se dnu pozoroval rybí aktivitu, která mi napovídala, kam nahodit své nástrahy. Pak už zbývalo jen netrpělivě čekat a trnout nedočkavostí, kdy se dočkám vysněného záběru od vyskakujících kaprů, kteří jako by se mi vysmívali svými výskoky v místě, kde jsem měl nahozené pruty...

Po náhozu jsem okolo nástrahy zakrmil pár kuliček, abych na lovném místě zachoval co nejvíce klidu a neriskoval tak, že ryby vyplaším. Tato strategie se mi vyplatila a já se mohl zanedlouho popasovat s říčním bojovníkem. Kapři byli v plné síle, neboť se připravovali na tření. Ukázalo se, že po ulovení jedné ryby bylo na lovném místě zbytečné dále vyčkávat na záběr, neboť se ryby vyplašily a odplavaly jinam. S přicházejícím dnem se i břehy začaly zaplňovat, a to už nebylo nic pro mě, a tak pro mě lov končil.

Když nebyl čas jít v ranních hodinách na ryby, tak jsem se snažil dostat k vodě večer s přicházející tmou, kdy ostatní rybáři odchází domů. Pro mě tento čas znamenal začátek lovu a ráno se opět opakovalo, že s příchodem rybářů já naopak balil a jel domů. U vody jsem si tímto užíval naprostého klidu, užíval jsem si jarní zvuky přírody, které proste zbožňuji a o kterých sním v dlouhém zimním období...

Na tyto krátkodobé několikahodinové vycházky jsem si s sebou bral jak jinak než moji vlajkovou loď, a to Nutric Acid / Pineapple, tento druh boiliesu mě odměňuje krásnými úlovky a já na něj nedám dopustit. Jako druhou nástrahu jsem si vzal Seafood / Compot NHDC, tuto novinku jsem si oblíbil a věřím, že bude silným konkurentem.

Z důvodu krátkodobého pobytu u vody sebou netahám zbytečně moc věcí, jednak z důvodu být co nejvíce mobilní a reagovat na aktivitu ryb, a dále z důvodu být co nejméně nápadný, abych na sebe zbytečně nepoutal pozornost nechtěných očí. Na tyto vycházky jsem si většinou bral jen lehátko se spacákem a deštník pro případný déšť. Jelikož se moje místa většinou nacházela ve vysoké trávě nebo na místech, která nebyla ostatními rybáři navštěvovaná z důvodu porostu nebo špatné přístupové cesty, měla tato místa větší rizika v podobě klíšťat a otravných komárů, kterých v těchto místech bylo mraky. Proto mi ve výbavě nesměla chybět tekutá moskytiéra, která musím říct plnila svoji úlohu na jedničku a já byl před tímto otravným hmyzem ušetřen, proto mohu jen doporučit! Díky tekuté moskytiéře jsem se mohl plně věnovat lovu a nebýt otrávený z bodanců komárů, nebo dokonce z těchto míst utéct.

Květen je skoro u konce, bohužel... a já už mohu říci, že byl pro mě velmi úspěšný, a já si mohl užít  i za krátkou dobu strávenou u vody mnoho krásných zážitků, které se mi zaryly hluboko do paměti.

Užívejte chvil u vody!
S pozdravem za LK Baits Jarda Hruška

article img

Další články

article img

Rok 2018 s produkty LK Baits

14. 1. 2019

Ahoj všem, tímto bych rád zrekapituloval teď již minulou sezonu 2018. Ač se mi v tomto roce nedostalo tolik volného času, který bych strávil na rybách, tak na těch několika výpravách, co jsem absolvoval, byl z mého pohledu úspěšný.

article img

Rozloučení s pískovnou

3. 1. 2019

Ahoj LKáčka, v říjnu jsem se byl pro letošní sezónu rozloučit s oblíbenou pískovnou. Strávil jsem zde pár dní. Krmil jsem mým oblíbeným Spice Shrimpem, jak v peletách, tak v koulích. Krmné místo jsem prochytával buď samotným Nutrickem nebo v různých kombinacích s jinými příchutěmi.

article img

Magická Sahara

10. 12. 2018

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

Článků celkem: 1830