Kaprům na stopě...

8. 6. 2018

Jak napovídá název tohoto článku, poslední dobou se věnuji převážně krátkodobým vycházkám, jednak z důvodu denních tropických teplot, dále z důvodu prochytat co nejvíce úseků, kterými kapři putují, s cílem najít místo ke tření, a za třetí samozřejmě čas...

K vodě jsem se vydával brzy z rána, většinou ještě za tmy, kdy jsem ve svitu čelovky připravil vše potřebné k náhozu. Časné ranní vstávání bylo klíčem k úspěchu v tom, že jsem v probouzejícím se dnu pozoroval rybí aktivitu, která mi napovídala, kam nahodit své nástrahy. Pak už zbývalo jen netrpělivě čekat a trnout nedočkavostí, kdy se dočkám vysněného záběru od vyskakujících kaprů, kteří jako by se mi vysmívali svými výskoky v místě, kde jsem měl nahozené pruty...

Po náhozu jsem okolo nástrahy zakrmil pár kuliček, abych na lovném místě zachoval co nejvíce klidu a neriskoval tak, že ryby vyplaším. Tato strategie se mi vyplatila a já se mohl zanedlouho popasovat s říčním bojovníkem. Kapři byli v plné síle, neboť se připravovali na tření. Ukázalo se, že po ulovení jedné ryby bylo na lovném místě zbytečné dále vyčkávat na záběr, neboť se ryby vyplašily a odplavaly jinam. S přicházejícím dnem se i břehy začaly zaplňovat, a to už nebylo nic pro mě, a tak pro mě lov končil.

Když nebyl čas jít v ranních hodinách na ryby, tak jsem se snažil dostat k vodě večer s přicházející tmou, kdy ostatní rybáři odchází domů. Pro mě tento čas znamenal začátek lovu a ráno se opět opakovalo, že s příchodem rybářů já naopak balil a jel domů. U vody jsem si tímto užíval naprostého klidu, užíval jsem si jarní zvuky přírody, které proste zbožňuji a o kterých sním v dlouhém zimním období...

Na tyto krátkodobé několikahodinové vycházky jsem si s sebou bral jak jinak než moji vlajkovou loď, a to Nutric Acid / Pineapple, tento druh boiliesu mě odměňuje krásnými úlovky a já na něj nedám dopustit. Jako druhou nástrahu jsem si vzal Seafood / Compot NHDC, tuto novinku jsem si oblíbil a věřím, že bude silným konkurentem.

Z důvodu krátkodobého pobytu u vody sebou netahám zbytečně moc věcí, jednak z důvodu být co nejvíce mobilní a reagovat na aktivitu ryb, a dále z důvodu být co nejméně nápadný, abych na sebe zbytečně nepoutal pozornost nechtěných očí. Na tyto vycházky jsem si většinou bral jen lehátko se spacákem a deštník pro případný déšť. Jelikož se moje místa většinou nacházela ve vysoké trávě nebo na místech, která nebyla ostatními rybáři navštěvovaná z důvodu porostu nebo špatné přístupové cesty, měla tato místa větší rizika v podobě klíšťat a otravných komárů, kterých v těchto místech bylo mraky. Proto mi ve výbavě nesměla chybět tekutá moskytiéra, která musím říct plnila svoji úlohu na jedničku a já byl před tímto otravným hmyzem ušetřen, proto mohu jen doporučit! Díky tekuté moskytiéře jsem se mohl plně věnovat lovu a nebýt otrávený z bodanců komárů, nebo dokonce z těchto míst utéct.

Květen je skoro u konce, bohužel... a já už mohu říci, že byl pro mě velmi úspěšný, a já si mohl užít  i za krátkou dobu strávenou u vody mnoho krásných zážitků, které se mi zaryly hluboko do paměti.

Užívejte chvil u vody!
S pozdravem za LK Baits Jarda Hruška

article img

Další články

article img

Na břehu Vltavy

15. 8. 2018

Je pátek 20.7. 14:00 a konečně se mohu radovat z nástupu na celozávodní dovolenou... den před odjezdem 24.7. dělám poslední přípravy a vše jen v klidu kontroluji se seznamem v ruce a říkám si tak, už jen nakoupit a konečně budu zase u vody!

article img

Prázdniny na Sahaře

14. 8. 2018

Začátkem měsíce srpna jsme si s rodinkou prodloužili dovolenou a cestou z malebné Palávy byla naše další zastávka na klubovém revíru Sahara. Rodinka si tuto vodu naštěstí natolik oblíbila, že jakmile doma nadhodím, že bychom mohli vyrazit na společnou výpravu na ryby, tak Sahara je pro ně jasná volba. S touto variantou samozřejmě nelze nesouhlasit. Kdo na Sahaře byl, dá mi za pravdu.

article img

Pískovna před třením

12. 8. 2018

Ve svých vycházkách na pískovnu jsem pokračoval, i když se již nezadržitelně blížilo období tření. Na toto období jsem se na pískovně hodně těšil. Vždyť koho by nelákalo potěžkat si na pár chvil nad podložkou krásnou kapří maminu plnou jiker, narvanou k prasknutí…

Článků celkem: 1797