Hledejte, dokud nenajdete

3. 8. 2017

Je červenec , což není úplně nejlepší měsíc pro sezení u vody. Teplota vzduchu činí 32 stupňů celsia. 

 Ale pořád si říkám, že je šance chytit nějakého toho kapra. 

Vhodnou metodou k lovu by mohla být šoulačka. Právě tuto metodu jsem zvolil ve slunném počasí, kdy jsem na svém oblíbeném místě  nemohl dosáhnout záběru. Tiše jsem sledoval hladinu vody a už jsem tušil, že tu žádná ryba nebude, proto jsem se rozhodl, že se přemístím hledat kapry jinam (zatím bez prutů ty hlídá kolega na břehu). 

 Vytáhl jsem pruty a namířil si to o hodinku dříve pro kamaráda Petra, který měl přijet do místního kempu. Při cestě za ním jsem se rozhodl pozorovat bližší partie a zkrátka najít ryby. Najednou jsem pod hladinou spatřil pěkného šupináče. Byla to další naděje! Vyjel jsem tedy ze zátoky na otevřenou vodu a našel v mělčí vodě pod převislým stromem mnoho kaprů.

Nevydržel jsem! Jel jsem si pro jeden prut a na něm jsem si našrouboval pomocí Bait Super O-Rings samostatný pop-up ananas, který jsem zabalil do tenké vrstvy těsta SEA FOOD, tím pádem jsem zachoval vzplývavost a zvýšil atraktivitu, přípravu jsem zvolil takto, jelikož jsem chtěl rybu zaujmout ihned. 

 Dojel jsem na místo, kde jsem vypozoroval seskupení hejna kaprů. Pod větve stromů posílám montáž, povolím brzdu a prut jsem položil do člunu. Došel jsem na břeh a pozoroval jsem vodu, zda opět neuvidím nějaké ryby. Ve stejný moment se ukázal obrovský vír, běžím k nahozenému prutu, již nyní vím, že rychlý přesun a vyhledávání se velice vyplatilo. Po souboji vytahuji překrásného šupináče, který měl super kondici. 

Pocity radosti mnou oplývaly. Ta práce stopování se vážně vyplatila! Nakonec jsem z místa odešel a vydal se pro výše zmíněného kamaráda Petra, výprava mohla pokračovat, ale o tom zase jindy. 

 Za LK BAITS,

Rostislav Masopust.

article img

Další články

article img

24 hodin na řece

19. 10. 2017

O víkendu jsem vyrazil na 24 hodin k řece. Před čtrnácti dny se mi moc nedařilo, i když jsem zdolal dvě krásné menší ryby, ale pořád to nebylo ono. Chtěl jsem víc.Vytipoval jsem si jiné místo a doufal, že to klapne. Po příjezdu jsem si místo zakrmil, nahodil a čekal co se bude dít.

article img

Nutric Acid – černé zlato!

18. 10. 2017

Posílám vám pár fotek kapříka, kterého se  mi podařilo chytit minulý týden na mé oblíbené svazovce. Měl jsem týden pracovní dovolené, ale ráno a večer jsem samozřejmě musel vyrazit na ryby.

article img

Sea Food má na konte ďalší osobák

14. 10. 2017

Sea Food predstavuje boilies, ktorý je nevyhnutne a bezprostredne spojený s celou históriou firmy LK Baits. Je mnoho rybárov, ktorí si ako svoj prvý boilies z dielne LK Baits zvolili práve Sea Food. S hrdosťou zároveň môžeme dodať, že kto ho skúsil, tak mu zostal verný. Rovnako aj Janči s obľubou a pravidelne chytá na Sea Food. Jeho vytrvalosť a odhodlaný prístup mu opakovane priniesli krásne úlovky zo slovenských miestnych a zväzových vôd. Jeden z jeho posledných úlovkov však bol výnimočný. Nový osobný rekord, kapor presahujúci hranicu 20 kg, ulovený na slovenskej miestnej vode. Tomu sa hovorí úspech!

Článků celkem: 1753