Hledejte, dokud nenajdete

3. 8. 2017

Je červenec , což není úplně nejlepší měsíc pro sezení u vody. Teplota vzduchu činí 32 stupňů celsia. 

 Ale pořád si říkám, že je šance chytit nějakého toho kapra. 

Vhodnou metodou k lovu by mohla být šoulačka. Právě tuto metodu jsem zvolil ve slunném počasí, kdy jsem na svém oblíbeném místě  nemohl dosáhnout záběru. Tiše jsem sledoval hladinu vody a už jsem tušil, že tu žádná ryba nebude, proto jsem se rozhodl, že se přemístím hledat kapry jinam (zatím bez prutů ty hlídá kolega na břehu). 

 Vytáhl jsem pruty a namířil si to o hodinku dříve pro kamaráda Petra, který měl přijet do místního kempu. Při cestě za ním jsem se rozhodl pozorovat bližší partie a zkrátka najít ryby. Najednou jsem pod hladinou spatřil pěkného šupináče. Byla to další naděje! Vyjel jsem tedy ze zátoky na otevřenou vodu a našel v mělčí vodě pod převislým stromem mnoho kaprů.

Nevydržel jsem! Jel jsem si pro jeden prut a na něm jsem si našrouboval pomocí Bait Super O-Rings samostatný pop-up ananas, který jsem zabalil do tenké vrstvy těsta SEA FOOD, tím pádem jsem zachoval vzplývavost a zvýšil atraktivitu, přípravu jsem zvolil takto, jelikož jsem chtěl rybu zaujmout ihned. 

 Dojel jsem na místo, kde jsem vypozoroval seskupení hejna kaprů. Pod větve stromů posílám montáž, povolím brzdu a prut jsem položil do člunu. Došel jsem na břeh a pozoroval jsem vodu, zda opět neuvidím nějaké ryby. Ve stejný moment se ukázal obrovský vír, běžím k nahozenému prutu, již nyní vím, že rychlý přesun a vyhledávání se velice vyplatilo. Po souboji vytahuji překrásného šupináče, který měl super kondici. 

Pocity radosti mnou oplývaly. Ta práce stopování se vážně vyplatila! Nakonec jsem z místa odešel a vydal se pro výše zmíněného kamaráda Petra, výprava mohla pokračovat, ale o tom zase jindy. 

 Za LK BAITS,

Rostislav Masopust.

article img

Další články

article img

Výsledky LK boys 2017

11. 1. 2018

Ahoj přátelé z LK boys. Skončil rok 2017 a rád bych vám tímto poděkoval za spolupráci. K vodě se moc nedostanu, ale vaše  zprávy od vody mě k ní vždy aspoň na chvíli přivedou. Někdo by si mohl myslet, že začátek nového roku je pro nás časem na odpočinek. Opak je pravdou.

article img

Miestne torpéda

6. 1. 2018

Konečne prišiel dlho očakávaný deň „D“,   v polovici augusta sme sa Ja a bratranec Arnold  rozhodli pre rybačku na miestnej zväzovej vode. Je to malé štrkovisko s viacerými polostrovmi, ale čo nemá do veľkosti to má v kráse. Ide o ťažkú vodu plnú rôznych prekážok, kde sa skrývajú kapitálne ryby.

article img

Zimní rybačka

5. 1. 2018

Letošní sezona se nám chýlí k závěru a tak jsem se vydal na celodenní rybačku vychutnat krásné zimní počasí, který dnešní den panovalo. Dočkal jsem se jednoho záběru, z kterého jsem se dočkal krasného šupíka. Nebyl to sice ledajaký obr, ale v tomto mrazivém počasí mě velice potěšil.

Článků celkem: 1765