Rybařina není jen o velkých kaprech!

11. 7. 2018

Jako každý rok květen patří rybaření s rodinou. Již podruhé jsme vyrazili na malý soukromák ve Rpetech. Je skvěle zarybněný, což je ideální na rybaření s mým čtyřletým synem a i také je zde skvělé zázemí včetně domácích zvířat a v neposlední řadě krásně zařízená chata.

Syn loni ještě nebyl takovým pomocníkem a rybářem, ale letos už se nebál ničeho a chtěl vše vyzkoušet: přípravu prutů, nastavení hlásičů, krmení kobrou, obalování boilies pastou, vyrábění PVA punčoch a také focení s rybou, i když na držení velkého kapra si musí ještě počkat a trošku nabrat sílu...

A teď už k rybaření, opět jako loni jsme na rozkrmení používali boilies Euro Economic Spice Shrimp 18mm, které jsme kobrovali okolo dvou nahozených prutů a na třetím prutu jsme zkoušeli novinku Jeseter Special Boilies Cheese 18mm, jelikož se na tomto revíru vyskytují i jeseteři. Jako návnadu na první prut jsme zkoušeli nejdříve letos úspěšnou montáž s jednou plovkou DUO X-Tra Pop-up Nutric Acid/Pineapple 18mm, ale nakonec více fungovala montáž natěžko se dvěma trvanlivými boilies DUO X-Tra Boilies Nutric Acid/Pineapple 20 mm, které jsme ořezali a obalovali do pasty stejné příchutě DUO X-Tra Paste Nutric Acid/Pineapple. Na druhý prut jsme vsadili na klasiku, která tu loni fungovala, z řady Top ReStart Purple PlumPop-up Top ReStart Purple Plum 14mm klasicky na panáčka, která byla předmáčená v Top ReStart Dipu Purple Plum. Na třetí jsme se pokoušeli o jesetera s novinkou Jeseter Special Boilies Cheese 18mm, ke kterému jsme dávali na háček PVA punčochu naplněnou Jeseter Special Pellets Cheese 4mm. Samozřejmě u všech příprav montáží pomáhal syn, který si to užíval.

Za čtyři dny rybaření jsme nachytali a s pomocí juniora podebrali cca 40 kaprů s průměrnou váhou okolo šesti kilogramů. Největší kapr přišel v samém závěru, jak už to občas bývá, kdy jsme měli již vše sbaleno, usušený podběrák a podložku a najednou jízda a v podběráku nám skončil krásný zdravý 10kg šupináč. Na boilies z řady Jeseter se nám bohužel žádného jesetera nepodařilo chytit, ale chytli jsme na tohle boilies několik krásných kaprů, takže jej vyzkouším i na svazových vodách a může to být třeba tajný neokoukaný trumf.

Na této výpravě nešlo o velké kapry, ale o to si užít pohodovou rybařinu se svým synem a naučit jej základům rybařiny, jak se chovat k rybě a přírodě. Díky za vaše výrobky a přeji všem rybářům mnoho pohody u vody a třeba také s vašimi potomky.

Milan Karšňák

article img

Další články

article img

Strhanka Junior cup 2018

9. 7. 2018

Zdravím Lkáčka, již delší dobou pomáháme s bratrem s organizací a přípravou bezplatných dětských závodů. V letošním roce jsme ovšem tyto závody dostali plně do své kompetence a bylo tedy na nás, abychom obstarali vše potřebné k uskutečnění závodů. Závody se konaly 26.5.2018 na soukromém revíru Strhaná hráz.

article img

Tajemná vodní nádrž

8. 7. 2018

Ahoj LKáčka, tak jsem se opět vydal se svým kamarádem na tu krásnou, neznámou a tajemnou vodní nádrž. Faktem je, že má druhá vycházka byla o poznání lepší, jelikož jsem využil pochycených poznatků z první vycházky na tuto vodu. Minulou vycházku jsem zde chytl jednoho kapra na pop-up Compot N.H.D.C. 18mm, proto i tentokrát padla volba přesně na toto plovoucí boilies. K vodě jsme dorazili kolem osmé hodiny ranní. Měli jsme před sebou zhruba dvanáct hodin lovu. Hned po příjezdu jsem tak nějak cítil, že to bude stát za to. Vylodili jsme se u našeho oblíbeného místa a začali jsme vše připravovat. 

article img

Zahájení sezony 2018

7. 7. 2018

Zdravím LKáčka, letošní sezónu jsme se rozhodli s bratrem zahájit v polovině dubna, a abychom si užili nepřetržitý víkend chytání, vyrazili jsme na soukromou vodu nedaleko Veselí nad Lužnicí. Krátce po zavezení všech prutů do mělčích a prohřátějších vod tohoto revíru se na našich krmných místech začaly otáčet pěkné ryby, což nás naplňovalo optimismem.

Článků celkem: 921