Rybařina není jen o velkých kaprech!

11. 7. 2018

Jako každý rok květen patří rybaření s rodinou. Již podruhé jsme vyrazili na malý soukromák ve Rpetech. Je skvěle zarybněný, což je ideální na rybaření s mým čtyřletým synem a i také je zde skvělé zázemí včetně domácích zvířat a v neposlední řadě krásně zařízená chata.

Syn loni ještě nebyl takovým pomocníkem a rybářem, ale letos už se nebál ničeho a chtěl vše vyzkoušet: přípravu prutů, nastavení hlásičů, krmení kobrou, obalování boilies pastou, vyrábění PVA punčoch a také focení s rybou, i když na držení velkého kapra si musí ještě počkat a trošku nabrat sílu...

A teď už k rybaření, opět jako loni jsme na rozkrmení používali boilies Euro Economic Spice Shrimp 18mm, které jsme kobrovali okolo dvou nahozených prutů a na třetím prutu jsme zkoušeli novinku Jeseter Special Boilies Cheese 18mm, jelikož se na tomto revíru vyskytují i jeseteři. Jako návnadu na první prut jsme zkoušeli nejdříve letos úspěšnou montáž s jednou plovkou DUO X-Tra Pop-up Nutric Acid/Pineapple 18mm, ale nakonec více fungovala montáž natěžko se dvěma trvanlivými boilies DUO X-Tra Boilies Nutric Acid/Pineapple 20 mm, které jsme ořezali a obalovali do pasty stejné příchutě DUO X-Tra Paste Nutric Acid/Pineapple. Na druhý prut jsme vsadili na klasiku, která tu loni fungovala, z řady Top ReStart Purple PlumPop-up Top ReStart Purple Plum 14mm klasicky na panáčka, která byla předmáčená v Top ReStart Dipu Purple Plum. Na třetí jsme se pokoušeli o jesetera s novinkou Jeseter Special Boilies Cheese 18mm, ke kterému jsme dávali na háček PVA punčochu naplněnou Jeseter Special Pellets Cheese 4mm. Samozřejmě u všech příprav montáží pomáhal syn, který si to užíval.

Za čtyři dny rybaření jsme nachytali a s pomocí juniora podebrali cca 40 kaprů s průměrnou váhou okolo šesti kilogramů. Největší kapr přišel v samém závěru, jak už to občas bývá, kdy jsme měli již vše sbaleno, usušený podběrák a podložku a najednou jízda a v podběráku nám skončil krásný zdravý 10kg šupináč. Na boilies z řady Jeseter se nám bohužel žádného jesetera nepodařilo chytit, ale chytli jsme na tohle boilies několik krásných kaprů, takže jej vyzkouším i na svazových vodách a může to být třeba tajný neokoukaný trumf.

Na této výpravě nešlo o velké kapry, ale o to si užít pohodovou rybařinu se svým synem a naučit jej základům rybařiny, jak se chovat k rybě a přírodě. Díky za vaše výrobky a přeji všem rybářům mnoho pohody u vody a třeba také s vašimi potomky.

Milan Karšňák

article img

Další články

article img

Jahoda jako mocná čarodějka

15. 11. 2018

Zdravím LKčka, je tomu už nějaký čas, co jsem si pohrával s myšlenkou vyrazit aspoň na jeden den na moji oblíbenou svazovou vodu. Byl pátek 19. října a já se vracel z Třeboně domů. Cestou jsem se však zastavil v Jindřichově Hradci v rybářských potřebách pro Wild Strawberry.

article img

Párhodinová vycházka

12. 11. 2018

Ahoj LKáčka a kamarádi,  po dlouhé době zase zveřejním krátkou zprávičku z nedávné párhodinové vycházky. Byla to fajn jízda, kterou rozjel silně nadipovaný Nutric Acid 18mm.

article img

Slovenské svazovky

7. 11. 2018

Dobrý deň, cez prázdniny som bol na niekoľkých výpravách po slovenských zväzovkách a riekach. A musím povedať, že sa mi celkom zadarilo s produktmi LK Baits.

Článků celkem: 947