Rybařina není jen o velkých kaprech!

11. 7. 2018

Jako každý rok květen patří rybaření s rodinou. Již podruhé jsme vyrazili na malý soukromák ve Rpetech. Je skvěle zarybněný, což je ideální na rybaření s mým čtyřletým synem a i také je zde skvělé zázemí včetně domácích zvířat a v neposlední řadě krásně zařízená chata.

Syn loni ještě nebyl takovým pomocníkem a rybářem, ale letos už se nebál ničeho a chtěl vše vyzkoušet: přípravu prutů, nastavení hlásičů, krmení kobrou, obalování boilies pastou, vyrábění PVA punčoch a také focení s rybou, i když na držení velkého kapra si musí ještě počkat a trošku nabrat sílu...

A teď už k rybaření, opět jako loni jsme na rozkrmení používali boilies Euro Economic Spice Shrimp 18mm, které jsme kobrovali okolo dvou nahozených prutů a na třetím prutu jsme zkoušeli novinku Jeseter Special Boilies Cheese 18mm, jelikož se na tomto revíru vyskytují i jeseteři. Jako návnadu na první prut jsme zkoušeli nejdříve letos úspěšnou montáž s jednou plovkou DUO X-Tra Pop-up Nutric Acid/Pineapple 18mm, ale nakonec více fungovala montáž natěžko se dvěma trvanlivými boilies DUO X-Tra Boilies Nutric Acid/Pineapple 20 mm, které jsme ořezali a obalovali do pasty stejné příchutě DUO X-Tra Paste Nutric Acid/Pineapple. Na druhý prut jsme vsadili na klasiku, která tu loni fungovala, z řady Top ReStart Purple PlumPop-up Top ReStart Purple Plum 14mm klasicky na panáčka, která byla předmáčená v Top ReStart Dipu Purple Plum. Na třetí jsme se pokoušeli o jesetera s novinkou Jeseter Special Boilies Cheese 18mm, ke kterému jsme dávali na háček PVA punčochu naplněnou Jeseter Special Pellets Cheese 4mm. Samozřejmě u všech příprav montáží pomáhal syn, který si to užíval.

Za čtyři dny rybaření jsme nachytali a s pomocí juniora podebrali cca 40 kaprů s průměrnou váhou okolo šesti kilogramů. Největší kapr přišel v samém závěru, jak už to občas bývá, kdy jsme měli již vše sbaleno, usušený podběrák a podložku a najednou jízda a v podběráku nám skončil krásný zdravý 10kg šupináč. Na boilies z řady Jeseter se nám bohužel žádného jesetera nepodařilo chytit, ale chytli jsme na tohle boilies několik krásných kaprů, takže jej vyzkouším i na svazových vodách a může to být třeba tajný neokoukaný trumf.

Na této výpravě nešlo o velké kapry, ale o to si užít pohodovou rybařinu se svým synem a naučit jej základům rybařiny, jak se chovat k rybě a přírodě. Díky za vaše výrobky a přeji všem rybářům mnoho pohody u vody a třeba také s vašimi potomky.

Milan Karšňák

article img

Další články

article img

Ve znamení amurů

21. 9. 2018

Ahoj LKáčka, tak jsem zase jednou vyrazil se svým parťákem k vodě. Vyrazili jsme na naší oblíbenou vodu zhruba na 32 hodin. Po příjezdu k vodě nás přivítala naprosto klidná hladina, slunce pálilo a my, plni očekávání, začínáme s přípravou k lovu. Počasí bylo téměř tropické, vysoké teploty, absolutně bez větru, proto jsme si vybrali mělčinu.

article img

Přesnočka na řece

18. 9. 2018

Ahoj, poslední dobou není mnoho času nato jít na delší návštěvu k vodě, nicméně jsem přeci jenom našel trochu toho času a vyrazil, v sobotu odpoledne se okolo nás tady na jihu Čech honily spousty lokálních bouřek, což mi hrálo do karet, pokaždé před změnou tlaku či menší srážkou ryby začaly být aktivní. Vybral jsem úsek, který je klidný, respektive kde není velký tlak rybářů, a taky bylo pravdou, že zhruba na 1,5km řeky jsem byl sám, což znamená šanci na fajn přesnočku.

article img

Výprava snů na jezero Dělouš

17. 9. 2018

Zdravím LK Boys, dne 30.6. jsme s rodinou vyrazili na týdenní výpravu na jezero Dělouš. Jezero se nachází nedaleko Ústí nad Labem, je to zatopený povrchový důl s průzračnou vodou s největší hloubkou 22 m a rozlohou 26 ha. K jezeru jsme dorazili okolo 13. hodiny, z centrálního mola jsme se přeplavili na lovné místo. Po postavení bivaků jsme se vydali na vodu usadit tyčovku a nakrmit místo.

Článků celkem: 933