Xl. Mezinárodní Mistrovství České republiky v Přívlači

4. 9. 2017

Ahoj Všichni! 
Xl. Mezinárodní Mistrovství České republiky v Přívlači je už minulostí! Přesto bych se tímto článkem závodům vrátil. Nominaci za Středočeský územní svaz, obdržela naše nejmladší členka týmu Lucky John Denisa Šoltysová v kategorii "Ženy" a byl to její první velký závod. Závodu se zúčastnili další dvě juniorky, které podobné závody už absolvovaly a nebýt mladých nadějí, závod by nebyl dramatický až do poslední vteřiny! Ale pěkně popořadě....

V pátek se konal oficiální trénink,kde se Denise nepovedlo dobře zachytat! Nervozita před sobotním závodem tak narostla.

Sobotní závodní úsek byl určen - Plavební kanál. Tady jsem viděl na Denise velkou nervozitu a obavy z výsledku. Vylosovaný sektor 7 a 2 nám po prohlídce nic moc neřekl a po poradě jsme vsadili na Rotačky vel. 0-2 a gumové nástrahy Tioga 2" a RockFish, Jig hlavičky o váze 5 g. Jak se časem ukázalo,ryby se ukrývali uprostřed kanálu mezi velkými kameny! Pro Denisu to byla i (Maturita) v navazování! Zde jsem zjistil menší nedostatky, převážně v rychlosti navazování! (do příště to bude v pořádku). Nervozita s Denči spadla po druhé zdolané rybě v deseti minutách! Pak následovala řada asi tří spadlých ryb a pěti utržených nástrah! Další rybu zdolala 45 minut před koncem kola. a to už se rozchytaly i ostatní! Nakonec byl výsledek premiérového kola: 5 kusů ulovených ryb a prázdná přihrádka v krabičce s hodnotou 5g. Přesun do sektoru č. 2,  kde v prvním kole chytala Dagmar Chytilová (pozdější Mistryně ČR) Série trhání pokračuje a ještě deset minut před koncem druhého kola, Denča nemá chycenou rybu!! Přichází malá rada od Tomáše Jírovce a David Procházka jakož to pomocník Denisy, vsází všechno na Joco Shaker 2,5" a Jig hlavičku o váze 7g. Denisa vše tentokrát rychle navázala a prvním nahozením zdolala Okouna 268 mm! Tato ryba posunula Denisu na průběžné 5.místo po prvním dnu! Skvělá práce!!

Den druhý.
Neděle závodní úsek hned pod Trójským jezem. Zde se muselo brodit a jak se následně ukázalo, ryby se drželi v hlavním proudu řeky. Denisa vylosovala sektory 1 a 5. Byla nadšená z dobrého losu! Ale jak se později ukázalo, nebylo tomu tak! Na čísle 1 určitě a to vinou poklesu hladiny z důvodu otevření Vodáckého areálu!! Ryba sjela o 80 - 100 metrů níže a od sektorů 3 - 9 se držela! Nakonec Denisa vydolovala jednu bodovku a to Hrouzka 15 cm! Přesun do sektoru číslo 5. Úsek kde od břehu byl dvoumetrový pás volné vody ( hloubka 5-30 cm) a dál se nacházel 5 m úsek vodních rostlin (30 - 120 cm hloubky)Tady bych se zastal Denisy a sám sobě bych si vynadal za to, že jsem už dávno nepořídil brodící kalhoty Denise a nechal jí chytat v Holinkách do pasu!! Z tohoto důvodu se nedokázala dostat za vodní porost! Dostala se tam, kam jí dovolili holinky, tedy do půlky zarostlého pásu a odtud se snažila přes silný vítr dohodit do hlavního proudu! Tam se drželi vysazení Siveni které se snažila přelstít Plandavkou EOS 3,5g . Potřebovala 500 bodů na udržení 5 místa celkově! To znamenalo chytit dva Siveny a bylo by to doma! Situace ze soboty se opakuje a deset minut před koncem celého Mistrovství, je Denča stále bez ryby!! Co vám budu povídat,jako otec jsem to prožíval ještě jednou tak silněji, no prostě nervy napnuté k prasknutí!!! Náhle přišel prudký záběr, který jsme zřetelně viděli na dvacet metrů, ale ryba na háčku nezůstala! Tady holku musím pochválit,za to že si z toho nic nedělala ( jen malé zanadávání :) )  a okamžitě makala dál! 7 minut před koncem se rozhodla vyměnit plandavku za rotačku. Po druhém nahození přichází záběr a ryba po nekonečném (tak mi to připadalo) souboji končí v podběráku a následně ve vezírku!! ŠŤASTNÝ POHLED NA BŘEH!! Tam viděla mě a Davida jak se radujeme! ( určitě si myslela že patříme do střeženého pavilónu Bohnické nemocnice!) Byl to Tloušť 28,9 cm velký. Bohužel to byla poslední ryba Mistrovství, ale pro Denču moc důležitá! Nakonec i když nachytala víc než kolegyně na 6 místě, součtem umístění v jednotlivých kolech za oba dny, obsadila krásné 7 místo!! Za celé mistrovství neměla žádnou nulu!! A v patnácti s minimem zkušeností to je výborný výsledek! Stačila jedna ryba přes dvacet centimetrů a byla šestá! Dvě ryby znamenali páté místo a čtyři už by stačili na bednu! Na kdyby se nehraje, ale tímto jsem chtěl jen nastínit, jak byly holky vyrovnané! No nervy až do konce! Celkově se družstvo Středočechů umístilo na druhém místě!

Na závěr bych chtěl moc poděkovat! Středočeskému územnímu svazu a Josefu Prokopovi - za nominaci! Denise - za vzornou reprezentaci sebe sama a značek Norfin a Lucky John! Lukáši Krásovi - Za materiálovou podporu a všem v Rybářských potřebách LK Baits - Lukáš Krása v Přelouči. Díky!! A velké díky patří Davidu Procházkovi - za fotky a velkou pomoc při závodě jako asistent Denisy. Díky!!
No a vlastně vám všem ,kteří jste Denise při její premiéře drželi palce. Velké díky!!  Pyšný otec Martin. :)  Pro team Lucky John cz/sk

article img

Další články

article img

Začátek sezony

5. 4. 2018

Sezóna se nám pomalu přibližuje. Nicméně já už jsem to nemohl vydržet a vyrazil jsem na soukromý revír, kde je možnost lovu na přívlač celý rok. Každý zapálený vláčkař ví, o čem mluvím, když řeknu, že mě ruce po třech měsících půstu od ryb brněly opravdu solidně.

article img

Januárová vychádzka

31. 1. 2018

Zdravím Vás, vážení rybári, vážení prívlačiari. V úvode môjho prvého článku, by som sa Vám chcel predstaviť ako čerstvý člen Pro teamu Lucky John. Moje meno je Marián.

article img

Lucky John - Basara

2. 1. 2018

Lucky John Basara je v dostání ve více velikostech. Menší velikosti jsou vhodné pro lov okounů, jelců a pstruhů. Větší pak pro lov bolenů, štik a sumců. Menší velikosti (35mm) jsou v provedení plovoucí formě. Větší velikosti pak v plovoucí i intermediální formě.

Článků celkem: 18