Odřené kotníky a osobák v kapse

28. 11. 2016

Převážnou část roku jsme s dcerou Denisou strávili na Pstruhových vodách. Denisky to byla premiérová sezona a proto bych dal prostor převážně jejímu počínání si s nástrahami značky Lucky John. Lucky John disponuje velkým množstvím nástrah a příslušenstvím pro přívlač. Za pozornost stojí woblery a plandavky, které jsou nádherně barevně provedené, jak postupně z mých zpráv poznáte! Dále nabízí i velkou kolekci gumových nástrah a to od těch nejmenších, tak po ty velké pro lov trofejních Štik a Candátů. Tyto nástrahy dostanou prostor až v dalších příspěvcích.

Nyní bych se vrátil k jednomu dubnovému dni, který se zapsal do mé paměti a dcera si tak vydřela svůj první osobák! Asi každý z Vás už zažil nepříjemnou bolest od neprošlápnutých bot. A právě tuto zkušenost si prošlapávala má třináctiletá dcera v nových broďákach, které jsou vyztužené na úrovni kotníků. No co Vám mám povídat při každém delším přesunu kňourala že už nemůže, že se to už nedá vydržet a podobně.
Jediné co jí dávalo na bolest zapomenout byli záběry pstruhů. A u jedné známé peřeji, jsem holku zastavil a povídám jestli by nechtěla vyzkoušet woblera. Pokrčila rameny jako že asi jo a já jí podal krabičku. Vybrala si Aniru 39sp č.304. Byl jsem docela překvapen volbou takového woblera! Holka s minimem zkušeností a vybere si černého woblera? Takovou barvu bych do peřejí zvolil já a ne třináctiletá cácorka! Opatrně se přiblížila k vodě a docela přesným náhozem k protějšímu břehu začala nástrahu přitahovat. Při asi třetím otočení kličky navijáku se špička prutu prudce ohnula až jí prut málem vypadl z ruky! Ryba se okamžitě snažila využít výhod peřejí a uháněla kousek po proudu. Denča rybu obratně dobrzdila a začala jí přitahovat. V tom si asi rybka uvědomila že je zle a parádními výskoky se snažila nástrahy zbavit. Volám na ní "špičku dolů, špičku dolů", ale znáte to, děcko si to udělá po svém! Naštěstí háček pevně sedí a ryba po chvíli končí v podběráku. Ten její výraz nikdy nezapomenu a věta kterou řekla si budu pamatovat hodně dlouho. "Mám ho tati, mám ho a je to potočák a macek".

Měl 35 cm a to ještě netušila, že si ten to svůj osobáček do konce sezony několikrát zvedne. Po vyfocení a nezbytném políbení, rybu opatrně pouští zpět do svého domova. A bolest? Na tu zapomněla do chvíle co rybu pustila! Pak to za se začalo "Já už nemůžu, já to už nevydržím!" Pomalu jsme prochytali úsek směrem k autu a po asi hodince a zdolání několika meších ryb, jsme odjeli domů. Vezl sem si krásné zážitky, holka osobák a otlačené kotníky. Za tři dny se už ptala, kdy zase pojedeme na pstruhy.

article img

Další články

article img

Makora v akci!

9. 11. 2017

Pravdou je, že věnuji nejvíce času lovu kaprů, ale občas se vrátím k plavané, feederu a nebo přívlači. Rád se procházím naším rybářským obchodem a sleduji, co nového výrobci rybářského vybavení zase vymysleli. V poslední době asi nejvíce obdivuji feederový program od značky Drennan. Jedním slovem to mají vymazlené a jejich produkty mě lákají, abych si šel k vodě povodit kapříka nebo cejnka. Snad přijde ten správný čas. Ovšem největší zájem a asi logicky v tomto čase, sleduji u značky Lucky John. Každý z nás prahne po tom si povodit pěknou štiku, candáta, okouna...

article img

Soutěž o nové Plandavky Lucky John

11. 10. 2017

Soutěž o nové Plandavky Lucky John - jezerní sezóna je v plném proudu a Team Lucky John cz a sk si pro Vás připravil Soutěž!! Hrajeme o nové modely Plandavek! Ty právě v těchto dnech přicházejí na Český trh!

Článků celkem: 15