Odřené kotníky a osobák v kapse

28. 11. 2016

Převážnou část roku jsme s dcerou Denisou strávili na Pstruhových vodách. Denisky to byla premiérová sezona a proto bych dal prostor převážně jejímu počínání si s nástrahami značky Lucky John. Lucky John disponuje velkým množstvím nástrah a příslušenstvím pro přívlač. Za pozornost stojí woblery a plandavky, které jsou nádherně barevně provedené, jak postupně z mých zpráv poznáte! Dále nabízí i velkou kolekci gumových nástrah a to od těch nejmenších, tak po ty velké pro lov trofejních Štik a Candátů. Tyto nástrahy dostanou prostor až v dalších příspěvcích.

Nyní bych se vrátil k jednomu dubnovému dni, který se zapsal do mé paměti a dcera si tak vydřela svůj první osobák! Asi každý z Vás už zažil nepříjemnou bolest od neprošlápnutých bot. A právě tuto zkušenost si prošlapávala má třináctiletá dcera v nových broďákach, které jsou vyztužené na úrovni kotníků. No co Vám mám povídat při každém delším přesunu kňourala že už nemůže, že se to už nedá vydržet a podobně.
Jediné co jí dávalo na bolest zapomenout byli záběry pstruhů. A u jedné známé peřeji, jsem holku zastavil a povídám jestli by nechtěla vyzkoušet woblera. Pokrčila rameny jako že asi jo a já jí podal krabičku. Vybrala si Aniru 39sp č.304. Byl jsem docela překvapen volbou takového woblera! Holka s minimem zkušeností a vybere si černého woblera? Takovou barvu bych do peřejí zvolil já a ne třináctiletá cácorka! Opatrně se přiblížila k vodě a docela přesným náhozem k protějšímu břehu začala nástrahu přitahovat. Při asi třetím otočení kličky navijáku se špička prutu prudce ohnula až jí prut málem vypadl z ruky! Ryba se okamžitě snažila využít výhod peřejí a uháněla kousek po proudu. Denča rybu obratně dobrzdila a začala jí přitahovat. V tom si asi rybka uvědomila že je zle a parádními výskoky se snažila nástrahy zbavit. Volám na ní "špičku dolů, špičku dolů", ale znáte to, děcko si to udělá po svém! Naštěstí háček pevně sedí a ryba po chvíli končí v podběráku. Ten její výraz nikdy nezapomenu a věta kterou řekla si budu pamatovat hodně dlouho. "Mám ho tati, mám ho a je to potočák a macek".

Měl 35 cm a to ještě netušila, že si ten to svůj osobáček do konce sezony několikrát zvedne. Po vyfocení a nezbytném políbení, rybu opatrně pouští zpět do svého domova. A bolest? Na tu zapomněla do chvíle co rybu pustila! Pak to za se začalo "Já už nemůžu, já to už nevydržím!" Pomalu jsme prochytali úsek směrem k autu a po asi hodince a zdolání několika meších ryb, jsme odjeli domů. Vezl sem si krásné zážitky, holka osobák a otlačené kotníky. Za tři dny se už ptala, kdy zase pojedeme na pstruhy.

article img

Další články

article img

Začátek sezony

5. 4. 2018

Sezóna se nám pomalu přibližuje. Nicméně já už jsem to nemohl vydržet a vyrazil jsem na soukromý revír, kde je možnost lovu na přívlač celý rok. Každý zapálený vláčkař ví, o čem mluvím, když řeknu, že mě ruce po třech měsících půstu od ryb brněly opravdu solidně.

article img

Januárová vychádzka

31. 1. 2018

Zdravím Vás, vážení rybári, vážení prívlačiari. V úvode môjho prvého článku, by som sa Vám chcel predstaviť ako čerstvý člen Pro teamu Lucky John. Moje meno je Marián.

article img

Lucky John - Basara

2. 1. 2018

Lucky John Basara je v dostání ve více velikostech. Menší velikosti jsou vhodné pro lov okounů, jelců a pstruhů. Větší pak pro lov bolenů, štik a sumců. Menší velikosti (35mm) jsou v provedení plovoucí formě. Větší velikosti pak v plovoucí i intermediální formě.

Článků celkem: 18