S bratrem Lumem za hranice všedních dnů!

13. 5. 2018

Na návštěvu letitého kamaráda, který je mi skoro bratrem a vídáme se velmi málo, neb bydlí na holandsko-německém pohraničí, se vždy neskutečně těším, hlavním tématem jsou vždy ryby! Ne jinak tomu bylo i letošní velikonoční období. Plán zněl jasně, revír Sahara, který si Lumír loni velmi oblíbil, prodejna LK Baits v Přelouči a pak čtyři dny na malém revíru Málek u Litvínova, který spravuje pro náš klub dlouholetý přítel Jirka Jakeš.

Na Sahaře bylo cílem jara doplňovat revír perspektivní rybou, a tak jsme se i my dva zapojili do činnosti. V posledních dnech a týdnech mě stále více a více fungují „balančky“  Nutric Acid/Pineapple s montáží D-rig a klasický Chod-rig, kde mám jasného favorita, a to přímo řadu Lukáš Krása Record Corn. Na ní jedu od rozmrzu s opravdu velmi slušným výsledkem! Nebyl důvod měnit. Návnadou nám byly buď klasické krmné koule, partikl, nebo nové měkčené pelety řady IQ Method do krmného olůvka na konci montáže.

Na návštěvu prodejny jsme vyrazili i s Pavlíkem, to aby Rybízek byl stále udržován v pozornosti, a stal se hned jeho oblíbencem. Tedy vedli dlouhé konzultace v oddělení plyšových rybích hraček, co je lepší, jestli jeseter, lysec, šupináč, nebo Nemo! Nakonec, když již Rybízek sahal po poslední porci Diazepamu, došlo ke shodě, bude to žralok!!! Ten byl pověšen nejvýše a jeho sundání k prodeji se zdálo býti nejsložitější :-).

V poslední době nerad lovím v noci, nějak jsem si aktivním lovem zvykl dělat záběry přes den a v noci si hraju na medvěda v zimním období. Aktivní lov se stálým doplňováním stravy kapříkům je velkou zábavou. Tedy jsme stále míchali dobroty, nebudu tajit, že na brzké jaro velmi jednoduché. Základem byla obyčejná strouhanka, nastavená methoďákem a hlavně, jaro je jahodové období. Booster Wild Strawberry a hlavně posilovač Marcel Van den Eynde Strawberry. Prostě na dně vytvořit velkým množstvím partiklu z házečky a směsi koberec, nad kterým se vznáší nebo v případě balančky lehce pohybuje nástraha. Opravdu si na dostatek záběrů není možno stěžovat. Rybář nesmí být jen líný.

Na Málku jsme se rozjížděli pomalu, ale konec byl fantastický, vytáhli jsme opravdu nádherné ryby. Kapři reagovali velmi intenzivně, trefili jsme se do chuti. Krmili jsme hned za svítání, v deset, ve dvě odpoledne a v sedmnáct hodin. Tak, aby hlavní nápor záběrů byl ještě za světla.

Třešničkou na dortu byla krásná štika přes metr, někdy ulovíš štiku při manipulaci s nástrahou, ale tento podvečer nezapomenu! Jdem si již lehnout a pokecat, pomalý záběr, swinger přilepený, pak do padáku, jako od amura. Tak probíhá celá zdolávačka, jsme přesvědčení o amurovi. Nakonec u podběráku velké překvapení! Opravdu nádherný dravec, jestli zaútočila na rybičky u krmítka na konci montáže, nevím, ale poctivě za krajíček „choda“.

Co mě však právě na Málku přitahuje nejvíc, je stará dobrá severská parta rybářů. Mám zde díky dlouholetým výpravám do těchto končin super přátelství. S Dědkem, Matesem, Káťou, ale i kluky z našeho společného projektu RCCC, tedy rybáři pro děti. Pokud člověk potřebuje odpočinek, je setkávání s rybáři na stejné vlně to nejlepší, opravdu se nám nechtělo domů. Zase se uvidíme za velmi dlouho!

Hodně štěstí na holandských revírech, kamaráde!

Hodně štěstí u vody Vám všem!

Pavel Bobrman Vohralík
Odborný poradce LK Baits a revíru Sahara

article img

Další články

article img

DUO X-TRA - léty prověřené kombinace!

4. 5. 2018

Představujeme Vám X-Tra DUO. Existují kombinace příchutí, které dosahují výjimečných výsledků. Trvanlivé Boilies  DUO X-Tra Vám pomůže i v těch nejsložitějších situacích, na vodách se silným rybářským tlakem a tam, kde Vám ostatní nástrahy nefungují! Kombinace našich nejúspěšnějších esencí a surovin, dělá z tohoto boilies nenapodobitelnou a velmi funkční návnadu/nástrahu. Kontrastní barvy jsou sestaveny tak, aby i při různých světelných podmínkách, zakalení vody a hloubce bylo boilies dobře viditelné.

article img

Nutra Stimul – tak dobře jak to šlo

24. 4. 2018

Produkty kategorie Nutra Stimul si kladou za cíl nabídnout to nejlepší z pohledu tekutých a práškových atraktantů, které firma LK Baits v dnešní době může sestavit do podoby koncového produktu. Čím více jsou tyto produkty jiné, specifické a kde se skrývá jejich vyšší jakost? Pojďme se na to společně podívat. 

article img

Sahara mým pohledem

24. 4. 2018

Každý se mění, i já. Nikdy bych si ještě před pár lety nedovedl představit, že vlastně připravuji ryby, tak, aby udělaly radost jiným rybářům. Velice rád jsem objížděl místa, kde jsem si své úlovky tajil a byl jsem rád, že o nich nikdo neví, třeba na revírech dávno zapomenutých. Dnes, jelikož ryby přelovujeme hlavně prutem, tedy z Malé Sahary na hlavní revír, vidím věci jinak a mám velkou radost, když nasazená ryba je ulovena jiným rybářem.

Článků celkem: 135