Poslední lov?!

15. 12. 2017

Většinou vlastně pro mě rybářská sezóna nikdy nekončí, lovím v každé roční období až do posledních dnů, ale letos jsem musel vlivem nepříjemného zranění plány pozměnit celkově. Se zatnutými zuby  jsem dokončil všechny plánované akce na podporu rybářských kroužků ČRS a dětí, jež potřebují pomoc, a myslel, že do konce roku k vodě nevyrazím. V toto období lovím rád sám, u vody je neskutečný klid a to si užívám, to je ta moje „pravá rybařina“!

Tak trochu hec! Kamarád Martin Klimeš, který vede partnerský kroužek našeho projektu RCCC, se mi ozval, zda nevyrazíme na ryby. Tak nějak jsem si vzpomněl na poručíka Dana z filmu Forest Gump, který se také postavil osudu a řekl si proč ne! Tedy i volba místa byla jasná, svazová pískovna, kde jsem se v srpnu v noci sám bez hnutí devadesát minut „válel“ a čekal na vysvobozeníJ. Manželce se ten nápad zdál naprosto šílený a to mě motivovalo. Pokusil jsem se to konzultovat i se svou novou parťačkou z letošní sezóny, tedy fenkou Jessie, a ta nebyla zásadně proti! V domácím hlasování bylo skóre 2:1 a i když se manželka snažila podat protest, bylo rozhodnuto! Děti jsem práva hlasování pro dodržení regulérnosti dočasně zbavil :-).

Výprava začala velmi pozitivně, 4x jsme zapadli, než jsme mohli vyndat věci z vozu! Letos je díky srážkám země opravdu vydatně nasáklá. Tak nějak jsme již laborovali s tím, jestli podle předpovědi vůbec vyjedeme zpět domů a nezůstaneme raději do jara ! Vůz jsme tedy i s ohledem na předpověď raději za obrovského úsilí vrátili ještě ten den co nejblíže sjízdné komunikaci s tím, že si pak věci holt nanosíme po svých a alespoň potrénuji levou končetinu :-).

Taktika, kterou jsme si stanovili, byla velmi jednoduchá, krmné místo jsme si přikrmovali pouze partiklovou směsí a 20 až 30 kuličkami k prutu. Boilies jsme zalévali před lovem vodou o teplotě přibližně 70°C a vždy nechali dojít, tedy vychladnout. Je to funkční, kdysi jsem to okoukal u jednoho kolegy a rád to v zimním období používám. Tak nějak jsem se po úspěšném roce zasekl na Nutric Acid / ananas, to jsem holt celej já! Nejradši mám jeden produkt, kterému prostě věřím, když mám málo času.

Světe div se, ulovil jsem krásného černého šupíka hned na začátku! Pak přišel v noci silný vítr, studený déšť a v něm kousky sněhu. Vítr sílil a bylo neskutečně chladno. A co se dělo potom, opravdu jak ve filmu s poručíkem Danem, nebesa se rozestoupila a druhý den přišla od rána neskutečná série záběrů! V podstatě po hodině, po dvou se něco dělo. Ryba střídala rybu a vše se zastavilo na dvanácti záběrech a jedenácti zdolaných rybách! V druhé polovině listopadu parádní rybolov! Jen jednu rybu jsme ztratili, vypnula se při zdolávání.

Opravdu veliká spokojenost a i když odjezd byl zase výživný, bláto jsem z věcí doma odstraňoval několik dní, panovala veliká spokojenost! Jelikož je Martin až z Frýdku-Místku, rozhodli jsme se ještě navštívit prodejnu v Přelouči. Rybízek byl jako již tradičně v dobrém rozmaru, i kávičku nám uvařil, a tak závěr už byl do pohody! Ale nebyli jsme zde jen pro pokec a kávu, měl jsem malý dluh. Cítil jsem povinnost poslat svému největšímu fanouškovi z kroužku Ledňáček při ZŠ Frýdek-Místek, šestiletému Matýskovi, naše nové Vánoční CD, věděl jsem, že mu to udělá radost a motivuje ho to do další práce, neboť rybařině zcela propadl a jezdí s taťkou v teplejších měsících i na delší výpravy.

Jsem v LK Bits velmi krátce, proto mě i překvapila míra celkové důvěry a spolupráce, jak náhodně více či méně naše spolupráce začala, tak myslím, že se během roku stala hlubšího rozsahu. Na poslední schůzce jsme si s Lukášem potvrdili, že je zájem, abych v práci pro LK Baits pokračoval, a velmi mě motivuje nový projekt, který budeme připravovat, neb jeho téma je pro mě srdcovka.

Děkuji za spolupráci všem kolegům ve firmě. Vážím si toho!

Pavel „Bobrman“ Vohralík

article img

Další články

article img

Lesní jahoda - nová zimní volba!

18. 1. 2018

Co se týče boilies, mám takovou úchylku, vždy si vyberu jeden druh a prostě mu bezmezně věřím, ať je jak je. S tím si pak dále hraju a vytvářím varianty. Super v zimním období bylo i dipování v alkoholu, kdysi, když nebyl trh a nabídka tak velká jako je dnes, pamatuji „máchání“ boilies v griotce, slivovici. I po konzultaci s Lukášem, neb se stále s obsáhlým sortimentem LK Baits seznamuji, jsem se naprosto oddal lesní jahodě. Její vůně a chování ve studené vodě mě přesvědčilo, že je to správná volba. 

article img

Zpověď z ráje

24. 12. 2017

Slunce vychází a vypadá to na krásný den. Auto zastavuji už ve vesnici, abych se prošel lesem. Stejně tak jako jsme to dělali dřív. Přes rameno baťůžek a vyrážím. I když se nemohu řeky dočkat, brzy se zastavuji a pohledem do koruny stromů sleduji tu nádheru. První paprsky slunce protínají les. Kapky rosy na mechu vypadají jako dokonalá výstava diamantů. Takového bohatství je všude a zadarmo. Našlapuji pomalu a tiše.

article img

10 dní kapřích emocí - poslední den

11. 12. 2017

A jsme téměř u konce Kapřích emocí. Zbývá posledních pár hodin chytání. Povede se chytit kapra? Pruty jsou ještě ve vodě. Sleduj dění z Amsterdamu odkud kluci vyhlásí velkou soutěž!

Článků celkem: 116