Poslední lov?!

15. 12. 2017

Většinou vlastně pro mě rybářská sezóna nikdy nekončí, lovím v každé roční období až do posledních dnů, ale letos jsem musel vlivem nepříjemného zranění plány pozměnit celkově. Se zatnutými zuby  jsem dokončil všechny plánované akce na podporu rybářských kroužků ČRS a dětí, jež potřebují pomoc, a myslel, že do konce roku k vodě nevyrazím. V toto období lovím rád sám, u vody je neskutečný klid a to si užívám, to je ta moje „pravá rybařina“!

Tak trochu hec! Kamarád Martin Klimeš, který vede partnerský kroužek našeho projektu RCCC, se mi ozval, zda nevyrazíme na ryby. Tak nějak jsem si vzpomněl na poručíka Dana z filmu Forest Gump, který se také postavil osudu a řekl si proč ne! Tedy i volba místa byla jasná, svazová pískovna, kde jsem se v srpnu v noci sám bez hnutí devadesát minut „válel“ a čekal na vysvobozeníJ. Manželce se ten nápad zdál naprosto šílený a to mě motivovalo. Pokusil jsem se to konzultovat i se svou novou parťačkou z letošní sezóny, tedy fenkou Jessie, a ta nebyla zásadně proti! V domácím hlasování bylo skóre 2:1 a i když se manželka snažila podat protest, bylo rozhodnuto! Děti jsem práva hlasování pro dodržení regulérnosti dočasně zbavil :-).

Výprava začala velmi pozitivně, 4x jsme zapadli, než jsme mohli vyndat věci z vozu! Letos je díky srážkám země opravdu vydatně nasáklá. Tak nějak jsme již laborovali s tím, jestli podle předpovědi vůbec vyjedeme zpět domů a nezůstaneme raději do jara ! Vůz jsme tedy i s ohledem na předpověď raději za obrovského úsilí vrátili ještě ten den co nejblíže sjízdné komunikaci s tím, že si pak věci holt nanosíme po svých a alespoň potrénuji levou končetinu :-).

Taktika, kterou jsme si stanovili, byla velmi jednoduchá, krmné místo jsme si přikrmovali pouze partiklovou směsí a 20 až 30 kuličkami k prutu. Boilies jsme zalévali před lovem vodou o teplotě přibližně 70°C a vždy nechali dojít, tedy vychladnout. Je to funkční, kdysi jsem to okoukal u jednoho kolegy a rád to v zimním období používám. Tak nějak jsem se po úspěšném roce zasekl na Nutric Acid / ananas, to jsem holt celej já! Nejradši mám jeden produkt, kterému prostě věřím, když mám málo času.

Světe div se, ulovil jsem krásného černého šupíka hned na začátku! Pak přišel v noci silný vítr, studený déšť a v něm kousky sněhu. Vítr sílil a bylo neskutečně chladno. A co se dělo potom, opravdu jak ve filmu s poručíkem Danem, nebesa se rozestoupila a druhý den přišla od rána neskutečná série záběrů! V podstatě po hodině, po dvou se něco dělo. Ryba střídala rybu a vše se zastavilo na dvanácti záběrech a jedenácti zdolaných rybách! V druhé polovině listopadu parádní rybolov! Jen jednu rybu jsme ztratili, vypnula se při zdolávání.

Opravdu veliká spokojenost a i když odjezd byl zase výživný, bláto jsem z věcí doma odstraňoval několik dní, panovala veliká spokojenost! Jelikož je Martin až z Frýdku-Místku, rozhodli jsme se ještě navštívit prodejnu v Přelouči. Rybízek byl jako již tradičně v dobrém rozmaru, i kávičku nám uvařil, a tak závěr už byl do pohody! Ale nebyli jsme zde jen pro pokec a kávu, měl jsem malý dluh. Cítil jsem povinnost poslat svému největšímu fanouškovi z kroužku Ledňáček při ZŠ Frýdek-Místek, šestiletému Matýskovi, naše nové Vánoční CD, věděl jsem, že mu to udělá radost a motivuje ho to do další práce, neboť rybařině zcela propadl a jezdí s taťkou v teplejších měsících i na delší výpravy.

Jsem v LK Bits velmi krátce, proto mě i překvapila míra celkové důvěry a spolupráce, jak náhodně více či méně naše spolupráce začala, tak myslím, že se během roku stala hlubšího rozsahu. Na poslední schůzce jsme si s Lukášem potvrdili, že je zájem, abych v práci pro LK Baits pokračoval, a velmi mě motivuje nový projekt, který budeme připravovat, neb jeho téma je pro mě srdcovka.

Děkuji za spolupráci všem kolegům ve firmě. Vážím si toho!

Pavel „Bobrman“ Vohralík

article img

Další články

article img

Lov v korytě řeky

30. 9. 2018

Léto je tu a u vody je hodně živo. Jsou dny, kdy není šance si sednout na pohodové fleky, jako jsou tišiny a jiná přístupná místa. Ale některá místa jsou přesto pořád volná. U nás to jsou místa, kde je koryto řeky hned u břehu. Silný proud a nepohodlný břeh je asi důvod, že jsou neobsazeny. Díky tomu si myslím, že právě tahle místa vyhledávají zkušené ryby. Nejsou tu ve stresu z vlasců a mají tu dostatek kyslíku a přirozené potravy. Právě těmto místům se rád věnuji od léta do pozdního podzimu.

article img

Raz dobrá, raz zlá!

19. 9. 2018

V súvislosti s rybolovom na Liptovskej Mare sa kedysi vravievalo, že ak Mara dáva tak dáva poriadne, a ak berie tak berie tiež poriadne. Možno to nie je ani tak typické práve pre Liptovskú Maru, ale skôr je to niečo, čo sa prirodzene prejavuje pri opakovaných návštevách jedného revíru. Príležitostné návštevy akoby naplno neodkryli všetky možné stránky tej ktorej vody a my tak poznáme revír iba obmedzene. Revír Sahara...

article img

Jak na solidní PVA

11. 8. 2018

PVA různých druhů a typů se pro mnohé z nás stalo neoddělitelnou součástí rybolovné metody. Ve většině případů se však pravděpodobně jedná o použití PVA punčochy. Použití pevných PVA pytlíků, tzv. solid bag není až tak běžnou a v našich podmínkách používanou záležitostí. Do jisté míry je to evidentní i u samotného názvu, kde slovenská / česká verze názvu této prezentace není tak používána jako právě anglický název solid bag. I z toho důvodu si dovolím v průběhu tohoto článku používat pojem solid bag.

Článků celkem: 144