Poslední lov?!

15. 12. 2017

Většinou vlastně pro mě rybářská sezóna nikdy nekončí, lovím v každé roční období až do posledních dnů, ale letos jsem musel vlivem nepříjemného zranění plány pozměnit celkově. Se zatnutými zuby  jsem dokončil všechny plánované akce na podporu rybářských kroužků ČRS a dětí, jež potřebují pomoc, a myslel, že do konce roku k vodě nevyrazím. V toto období lovím rád sám, u vody je neskutečný klid a to si užívám, to je ta moje „pravá rybařina“!

Tak trochu hec! Kamarád Martin Klimeš, který vede partnerský kroužek našeho projektu RCCC, se mi ozval, zda nevyrazíme na ryby. Tak nějak jsem si vzpomněl na poručíka Dana z filmu Forest Gump, který se také postavil osudu a řekl si proč ne! Tedy i volba místa byla jasná, svazová pískovna, kde jsem se v srpnu v noci sám bez hnutí devadesát minut „válel“ a čekal na vysvobozeníJ. Manželce se ten nápad zdál naprosto šílený a to mě motivovalo. Pokusil jsem se to konzultovat i se svou novou parťačkou z letošní sezóny, tedy fenkou Jessie, a ta nebyla zásadně proti! V domácím hlasování bylo skóre 2:1 a i když se manželka snažila podat protest, bylo rozhodnuto! Děti jsem práva hlasování pro dodržení regulérnosti dočasně zbavil :-).

Výprava začala velmi pozitivně, 4x jsme zapadli, než jsme mohli vyndat věci z vozu! Letos je díky srážkám země opravdu vydatně nasáklá. Tak nějak jsme již laborovali s tím, jestli podle předpovědi vůbec vyjedeme zpět domů a nezůstaneme raději do jara ! Vůz jsme tedy i s ohledem na předpověď raději za obrovského úsilí vrátili ještě ten den co nejblíže sjízdné komunikaci s tím, že si pak věci holt nanosíme po svých a alespoň potrénuji levou končetinu :-).

Taktika, kterou jsme si stanovili, byla velmi jednoduchá, krmné místo jsme si přikrmovali pouze partiklovou směsí a 20 až 30 kuličkami k prutu. Boilies jsme zalévali před lovem vodou o teplotě přibližně 70°C a vždy nechali dojít, tedy vychladnout. Je to funkční, kdysi jsem to okoukal u jednoho kolegy a rád to v zimním období používám. Tak nějak jsem se po úspěšném roce zasekl na Nutric Acid / ananas, to jsem holt celej já! Nejradši mám jeden produkt, kterému prostě věřím, když mám málo času.

Světe div se, ulovil jsem krásného černého šupíka hned na začátku! Pak přišel v noci silný vítr, studený déšť a v něm kousky sněhu. Vítr sílil a bylo neskutečně chladno. A co se dělo potom, opravdu jak ve filmu s poručíkem Danem, nebesa se rozestoupila a druhý den přišla od rána neskutečná série záběrů! V podstatě po hodině, po dvou se něco dělo. Ryba střídala rybu a vše se zastavilo na dvanácti záběrech a jedenácti zdolaných rybách! V druhé polovině listopadu parádní rybolov! Jen jednu rybu jsme ztratili, vypnula se při zdolávání.

Opravdu veliká spokojenost a i když odjezd byl zase výživný, bláto jsem z věcí doma odstraňoval několik dní, panovala veliká spokojenost! Jelikož je Martin až z Frýdku-Místku, rozhodli jsme se ještě navštívit prodejnu v Přelouči. Rybízek byl jako již tradičně v dobrém rozmaru, i kávičku nám uvařil, a tak závěr už byl do pohody! Ale nebyli jsme zde jen pro pokec a kávu, měl jsem malý dluh. Cítil jsem povinnost poslat svému největšímu fanouškovi z kroužku Ledňáček při ZŠ Frýdek-Místek, šestiletému Matýskovi, naše nové Vánoční CD, věděl jsem, že mu to udělá radost a motivuje ho to do další práce, neboť rybařině zcela propadl a jezdí s taťkou v teplejších měsících i na delší výpravy.

Jsem v LK Bits velmi krátce, proto mě i překvapila míra celkové důvěry a spolupráce, jak náhodně více či méně naše spolupráce začala, tak myslím, že se během roku stala hlubšího rozsahu. Na poslední schůzce jsme si s Lukášem potvrdili, že je zájem, abych v práci pro LK Baits pokračoval, a velmi mě motivuje nový projekt, který budeme připravovat, neb jeho téma je pro mě srdcovka.

Děkuji za spolupráci všem kolegům ve firmě. Vážím si toho!

Pavel „Bobrman“ Vohralík

article img

Další články

article img

Naturální a přirozené

1. 7. 2018

Přírodní a naturální produkty jsou dobrým prostředkem pro zvýšení atraktivity návnad a nástrah. Pro ryby, konkrétně kapry, to představuje přírodní signál, který identifikují jako potravu. Zkuste tento faktor využít ve Váš prospěch a to bez ohledu na to, jestli zvolíte produkt z chovatelských potřeb nebo běžných potravin, případně sáhněte do specificky vytvořených a připravených produktů rybářských firem.

article img

Trefa do žlutého – neobyčejná kukuřice!

10. 6. 2018

O kukuřici snad každý rybář ví, že je to jedna z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších návnad po celém světě. Jak prostý, ale na druhou stranu nevšední nápad je vyrobit nástrahu na bázi kukuřice. Zdá se, že z hlediska výroby nic komplikovaného. Prostě smíchat kukuřičnou mouku, CSL extrakt a sirup a nástraha musí být na světě. Popravdě i my jsme začali stejně, ale výsledek během pár měsíců testování nebyl nikterak oslnivý, a tak jsme od vývoje kukuřičného boilies ustoupili. Až koncem roku 2014 jsme se k vývoji vrátili na základě požadavků maďarských rybářů, kteří prahli po kukuřičném boilies. A tak jsme se do toho zase pustili...

article img

Tekuté potravy – jak se v nich vyznat

4. 6. 2018

Samotná tekutá potrava by měla připomínat potravinový signál, který dokážou kapři identifikovat jako zdroj potravy. Je zapotřebí však doplnit i to, že tyto tekuté potravy jsou vyráběny z přírodních ingrediencí a neobsahují konzervační látky. Na místě je však otázka, když se jedná o přírodní produkty, které nemají umělé konzervační látky, jak je zabezpečená jejich stabilizace? V tomto směru se velmi šikovným způsobem kombinuje výrobní proces a přírodní procesy konzervace, kterými jsou sůl, cukr, melasa a podobně. Výsledkem je slaný nebo sladká tekutý roztok, který sám o sobě působí konzervačně.

Článků celkem: 139