Poslední lov?!

15. 12. 2017

Většinou vlastně pro mě rybářská sezóna nikdy nekončí, lovím v každé roční období až do posledních dnů, ale letos jsem musel vlivem nepříjemného zranění plány pozměnit celkově. Se zatnutými zuby  jsem dokončil všechny plánované akce na podporu rybářských kroužků ČRS a dětí, jež potřebují pomoc, a myslel, že do konce roku k vodě nevyrazím. V toto období lovím rád sám, u vody je neskutečný klid a to si užívám, to je ta moje „pravá rybařina“!

Tak trochu hec! Kamarád Martin Klimeš, který vede partnerský kroužek našeho projektu RCCC, se mi ozval, zda nevyrazíme na ryby. Tak nějak jsem si vzpomněl na poručíka Dana z filmu Forest Gump, který se také postavil osudu a řekl si proč ne! Tedy i volba místa byla jasná, svazová pískovna, kde jsem se v srpnu v noci sám bez hnutí devadesát minut „válel“ a čekal na vysvobozeníJ. Manželce se ten nápad zdál naprosto šílený a to mě motivovalo. Pokusil jsem se to konzultovat i se svou novou parťačkou z letošní sezóny, tedy fenkou Jessie, a ta nebyla zásadně proti! V domácím hlasování bylo skóre 2:1 a i když se manželka snažila podat protest, bylo rozhodnuto! Děti jsem práva hlasování pro dodržení regulérnosti dočasně zbavil :-).

Výprava začala velmi pozitivně, 4x jsme zapadli, než jsme mohli vyndat věci z vozu! Letos je díky srážkám země opravdu vydatně nasáklá. Tak nějak jsme již laborovali s tím, jestli podle předpovědi vůbec vyjedeme zpět domů a nezůstaneme raději do jara ! Vůz jsme tedy i s ohledem na předpověď raději za obrovského úsilí vrátili ještě ten den co nejblíže sjízdné komunikaci s tím, že si pak věci holt nanosíme po svých a alespoň potrénuji levou končetinu :-).

Taktika, kterou jsme si stanovili, byla velmi jednoduchá, krmné místo jsme si přikrmovali pouze partiklovou směsí a 20 až 30 kuličkami k prutu. Boilies jsme zalévali před lovem vodou o teplotě přibližně 70°C a vždy nechali dojít, tedy vychladnout. Je to funkční, kdysi jsem to okoukal u jednoho kolegy a rád to v zimním období používám. Tak nějak jsem se po úspěšném roce zasekl na Nutric Acid / ananas, to jsem holt celej já! Nejradši mám jeden produkt, kterému prostě věřím, když mám málo času.

Světe div se, ulovil jsem krásného černého šupíka hned na začátku! Pak přišel v noci silný vítr, studený déšť a v něm kousky sněhu. Vítr sílil a bylo neskutečně chladno. A co se dělo potom, opravdu jak ve filmu s poručíkem Danem, nebesa se rozestoupila a druhý den přišla od rána neskutečná série záběrů! V podstatě po hodině, po dvou se něco dělo. Ryba střídala rybu a vše se zastavilo na dvanácti záběrech a jedenácti zdolaných rybách! V druhé polovině listopadu parádní rybolov! Jen jednu rybu jsme ztratili, vypnula se při zdolávání.

Opravdu veliká spokojenost a i když odjezd byl zase výživný, bláto jsem z věcí doma odstraňoval několik dní, panovala veliká spokojenost! Jelikož je Martin až z Frýdku-Místku, rozhodli jsme se ještě navštívit prodejnu v Přelouči. Rybízek byl jako již tradičně v dobrém rozmaru, i kávičku nám uvařil, a tak závěr už byl do pohody! Ale nebyli jsme zde jen pro pokec a kávu, měl jsem malý dluh. Cítil jsem povinnost poslat svému největšímu fanouškovi z kroužku Ledňáček při ZŠ Frýdek-Místek, šestiletému Matýskovi, naše nové Vánoční CD, věděl jsem, že mu to udělá radost a motivuje ho to do další práce, neboť rybařině zcela propadl a jezdí s taťkou v teplejších měsících i na delší výpravy.

Jsem v LK Bits velmi krátce, proto mě i překvapila míra celkové důvěry a spolupráce, jak náhodně více či méně naše spolupráce začala, tak myslím, že se během roku stala hlubšího rozsahu. Na poslední schůzce jsme si s Lukášem potvrdili, že je zájem, abych v práci pro LK Baits pokračoval, a velmi mě motivuje nový projekt, který budeme připravovat, neb jeho téma je pro mě srdcovka.

Děkuji za spolupráci všem kolegům ve firmě. Vážím si toho!

Pavel „Bobrman“ Vohralík

article img

Další články

article img

Nutra Stimul – tak dobre ako sa len dalo

24. 4. 2018

Produkty kategórie Nutra Stimul si kladú za cieľ, ponúknuť to najlepšie z pohľadu tekutých a práškových atraktorov, čo firma LK Baits v dnešnej dobe vie zostaviť do podoby koncového produktu. Čím sú tieto produkty iné, špecifické a kde sa skrýva ich vyššia akosť? Poďme sa na to spoločne pozrieť.  

article img

Sahara mým pohledem

24. 4. 2018

Každý se mění, i já. Nikdy bych si ještě před pár lety nedovedl představit, že vlastně připravuji ryby, tak, aby udělaly radost jiným rybářům. Velice rád jsem objížděl místa, kde jsem si své úlovky tajil a byl jsem rád, že o nich nikdo neví, třeba na revírech dávno zapomenutých. Dnes, jelikož ryby přelovujeme hlavně prutem, tedy z Malé Sahary na hlavní revír, vidím věci jinak a mám velkou radost, když nasazená ryba je ulovena jiným rybářem.

article img

Netřeba se zimy bát!

20. 4. 2018

Zima je období, ve kterém rybáři navštěvují revíry jen sporadicky. Ať je to kvůli nepřízni počasí nebo absenci záběrů, to nevím. Ale je jisté, že u vody je o devadesát procent více klidu, než v plné sezóně. Pro mě je zima jistou výzvou a určitě se jí nebojím. Navštěvuji revíry, které dobře znám. A jsem si maximálně jist, jak to vypadá pod vodní hladinou. Prostě znát vodu je klíč k úspěchu. To ostatní jsou jen střípky celé skládačky, které když do sebe zapadají, je to paráda. A to se mi právě povedlo letos v únoru.

Článků celkem: 133