Nutra Stimul – tak dobře jak to šlo

24. 4. 2018

Nutra Stimul – tak dobře jak to šlo  

Miroslav Fečko

 

Nejen v případě výroby rybářských návnad a nástrah se stalo rutinou, že trh nabízí více úrovní kvality daných produktů. Stejně tak jako si můžeme vybrat auto u automobilky, které je pro nás cenově dostupné a vyrobené z dobrých materiálů  nebo auto vyšší cenové kategorie, kde výrobce ukáže celé své know how, technologický postup a možnou kvalitativní úroveň. Je možné, že se tato analogie nebude zdát na první pohled vhodná, když k tomu přirovnáváme rybářské nástrahy a návnady, ale pointa, kterou tím sleduji je celkem zřejmá. Různé kvalitativní úrovně produktů neznamenají, že by ty levnější nebyly dobré, ale nabízí spíše možnost různorodého výběru pro různé kategorie zákazníků. Produkty kategorie Nutra Stimul si kladou za cíl nabídnout to nejlepší z pohledu tekutých a práškových atraktantů, které firma LK Baits v dnešní době může sestavit do podoby koncového produktu. Čím více jsou tyto produkty jiné, specifické a kde se skrývá jejich vyšší jakost? Pojďme se na to společně podívat.

Nutra Stimul Liquid a Nutra Stimul Powder jsou nabízeny ve třech základních provedeních, které jsou totožné s edicí boilies Lukáš Krása. Doplňují komplexní nabídku produktů nejvyšší řady návnad a nástrah firmy. Nutra Stimul představuje snahu nabídnout přirozený potravní signál, nutričně bohatý zdroj potravy, živiny, energeticky hodnotný signál, který dokáže smyslové ustrojí kapra identifikovat a rozpoznat jako zdroj potravy. Cílem je vytvořit podnět, na který kapr přirozeně reaguje a zároveň mu připomíná druh bezpečné potravy, kterou může nalézt přirozeně ve vodě. Každý z produktů této kategorie je zároveň doplněn o směs aminokyselin, které tvoří základ známé All Amino Nutric tekuté potravy. Taktéž žádný z těchto produktů neobsahuje konzervační látky, ale využívá přírodní procesy stabilizace.

Tekutá a prášková podoba Nutra Stimul jsou postaveny na stejných ingrediencích, přičemž jsou jen upravené do podoby tekutiny nebo prášku. Není možné tedy říci, že jedno je lepší jako druhé. Právě naopak, tekutina a prášek jsou postaveny tak aby se při použití vzájemně doplnily.

 

Nutric Acid: Liquid / Powder  

Nutric Acid představuje nutričně bohatý signál. Právě od toho je odvozený samostatný název Nutric. Nutric Acid obsahuje silice, které může kapr potkat i ve svém přirozeném prostředí. Představme si revír, který je obklopen lesy, stromy, které mízou rozvoní nejen okolí revíru, ale i podvodní svět. Právě tohoto efektu přirozeného pachu, který je doplněn o plnohodnotný nutriční základ s komplexní skladbou aminokyselin, se snaží Nutric Acid docílit.

 

Record Corn: Liquid / Powder  

Record Corn je svou povahou jiný signál jako Nutric Acid. Kapr je živý organismus, který velmi dobře zná své potřeby. Je tedy přirozené, že nebudou v průběhu celého roku vyhledávat jen nutričně bohatou potravu. V období, kdy má potravy dost nebo nepotřebuje preferovat nutričně bohatou potravu, bude vyhledávat spíše energeticky hodnotný signál. Přísun energie tedy může v určitém ročním období zvítězit nad bohatou potravou. Record Corn představuje signál, který evokuje právě energetickou hodnotu. Produkt je postaven na výtažku z kukuřice, které přirozeně kapr zná z revírů. Doplněn je taktéž o výtažky z rostlinných složek jako je podběl, pampeliška, obsahuje propolis a pyl. Právě pyl v produktu působí jako přirozený stabilizátor. Představme si jarní vodu, která je celá posetá poletujícím pylem, který padá do vody. Tento signál, který je pro rybu přirozený nám nabízí Record Corn. 

 

Black Protein: Liquid / Powder  

Jednou z dalších nejpřirozenějších složek a potravinových signálů je GLM. Mušle jsou běžnou součástí potravy kaprů a Black Protein staví svou sílu právě na tomto základu. Proces výroby trvá několik měsíců, při kterém mušle probíhají procesem fermentace v solném roztoku. Fermentovaný roztok a slané prostředí zároveň slouží opět jako přirozená konzervační látka a stabilizátor výsledného produktu. Cílem je živočišný signál, který je mimo jiné obohacen také o medvědí česnek.

 

Na záver

Nutra Stimul představuje různé potravinové signály, které jsou však v každém případě postavené na přírodních složkách běžně v přírodě identifikovatelných jako potrava. Nejedná se sice o levný produkt, ale zadání při výrobě bylo jasné. Vytvořit ucelenou řadu, která bude vyrobena tím nejlepším způsobem, který dokáže firma vyvinout. Nutra Stimul nemusíte používat ve velkém množství, ale stačí například když si několik kuliček boilie vhodíte do krabičky, prolejete tekutou složkou a následně zaprášíte práškem. Případně můžete opakovaně dipovat boilie v tekutině a v prášku a vytvořit si tak na nástraze atraktivní obal. Někdy méně může znamenat více. Někdy to nejlepší může znamenat mít před ostatními náskok. Někdy právě přirozený signál vyprovokuje starší kapry, kteří toho viděli už opravdu mnoho.     

article img

Další články

article img

Lov v korytě řeky

30. 9. 2018

Léto je tu a u vody je hodně živo. Jsou dny, kdy není šance si sednout na pohodové fleky, jako jsou tišiny a jiná přístupná místa. Ale některá místa jsou přesto pořád volná. U nás to jsou místa, kde je koryto řeky hned u břehu. Silný proud a nepohodlný břeh je asi důvod, že jsou neobsazeny. Díky tomu si myslím, že právě tahle místa vyhledávají zkušené ryby. Nejsou tu ve stresu z vlasců a mají tu dostatek kyslíku a přirozené potravy. Právě těmto místům se rád věnuji od léta do pozdního podzimu.

article img

Raz dobrá, raz zlá!

19. 9. 2018

V súvislosti s rybolovom na Liptovskej Mare sa kedysi vravievalo, že ak Mara dáva tak dáva poriadne, a ak berie tak berie tiež poriadne. Možno to nie je ani tak typické práve pre Liptovskú Maru, ale skôr je to niečo, čo sa prirodzene prejavuje pri opakovaných návštevách jedného revíru. Príležitostné návštevy akoby naplno neodkryli všetky možné stránky tej ktorej vody a my tak poznáme revír iba obmedzene. Revír Sahara...

article img

Jak na solidní PVA

11. 8. 2018

PVA různých druhů a typů se pro mnohé z nás stalo neoddělitelnou součástí rybolovné metody. Ve většině případů se však pravděpodobně jedná o použití PVA punčochy. Použití pevných PVA pytlíků, tzv. solid bag není až tak běžnou a v našich podmínkách používanou záležitostí. Do jisté míry je to evidentní i u samotného názvu, kde slovenská / česká verze názvu této prezentace není tak používána jako právě anglický název solid bag. I z toho důvodu si dovolím v průběhu tohoto článku používat pojem solid bag.

Článků celkem: 144