Nutra Stimul – tak dobře jak to šlo

24. 4. 2018

Nutra Stimul – tak dobře jak to šlo  

Miroslav Fečko

 

Nejen v případě výroby rybářských návnad a nástrah se stalo rutinou, že trh nabízí více úrovní kvality daných produktů. Stejně tak jako si můžeme vybrat auto u automobilky, které je pro nás cenově dostupné a vyrobené z dobrých materiálů  nebo auto vyšší cenové kategorie, kde výrobce ukáže celé své know how, technologický postup a možnou kvalitativní úroveň. Je možné, že se tato analogie nebude zdát na první pohled vhodná, když k tomu přirovnáváme rybářské nástrahy a návnady, ale pointa, kterou tím sleduji je celkem zřejmá. Různé kvalitativní úrovně produktů neznamenají, že by ty levnější nebyly dobré, ale nabízí spíše možnost různorodého výběru pro různé kategorie zákazníků. Produkty kategorie Nutra Stimul si kladou za cíl nabídnout to nejlepší z pohledu tekutých a práškových atraktantů, které firma LK Baits v dnešní době může sestavit do podoby koncového produktu. Čím více jsou tyto produkty jiné, specifické a kde se skrývá jejich vyšší jakost? Pojďme se na to společně podívat.

Nutra Stimul Liquid a Nutra Stimul Powder jsou nabízeny ve třech základních provedeních, které jsou totožné s edicí boilies Lukáš Krása. Doplňují komplexní nabídku produktů nejvyšší řady návnad a nástrah firmy. Nutra Stimul představuje snahu nabídnout přirozený potravní signál, nutričně bohatý zdroj potravy, živiny, energeticky hodnotný signál, který dokáže smyslové ustrojí kapra identifikovat a rozpoznat jako zdroj potravy. Cílem je vytvořit podnět, na který kapr přirozeně reaguje a zároveň mu připomíná druh bezpečné potravy, kterou může nalézt přirozeně ve vodě. Každý z produktů této kategorie je zároveň doplněn o směs aminokyselin, které tvoří základ známé All Amino Nutric tekuté potravy. Taktéž žádný z těchto produktů neobsahuje konzervační látky, ale využívá přírodní procesy stabilizace.

Tekutá a prášková podoba Nutra Stimul jsou postaveny na stejných ingrediencích, přičemž jsou jen upravené do podoby tekutiny nebo prášku. Není možné tedy říci, že jedno je lepší jako druhé. Právě naopak, tekutina a prášek jsou postaveny tak aby se při použití vzájemně doplnily.

 

Nutric Acid: Liquid / Powder  

Nutric Acid představuje nutričně bohatý signál. Právě od toho je odvozený samostatný název Nutric. Nutric Acid obsahuje silice, které může kapr potkat i ve svém přirozeném prostředí. Představme si revír, který je obklopen lesy, stromy, které mízou rozvoní nejen okolí revíru, ale i podvodní svět. Právě tohoto efektu přirozeného pachu, který je doplněn o plnohodnotný nutriční základ s komplexní skladbou aminokyselin, se snaží Nutric Acid docílit.

 

Record Corn: Liquid / Powder  

Record Corn je svou povahou jiný signál jako Nutric Acid. Kapr je živý organismus, který velmi dobře zná své potřeby. Je tedy přirozené, že nebudou v průběhu celého roku vyhledávat jen nutričně bohatou potravu. V období, kdy má potravy dost nebo nepotřebuje preferovat nutričně bohatou potravu, bude vyhledávat spíše energeticky hodnotný signál. Přísun energie tedy může v určitém ročním období zvítězit nad bohatou potravou. Record Corn představuje signál, který evokuje právě energetickou hodnotu. Produkt je postaven na výtažku z kukuřice, které přirozeně kapr zná z revírů. Doplněn je taktéž o výtažky z rostlinných složek jako je podběl, pampeliška, obsahuje propolis a pyl. Právě pyl v produktu působí jako přirozený stabilizátor. Představme si jarní vodu, která je celá posetá poletujícím pylem, který padá do vody. Tento signál, který je pro rybu přirozený nám nabízí Record Corn. 

 

Black Protein: Liquid / Powder  

Jednou z dalších nejpřirozenějších složek a potravinových signálů je GLM. Mušle jsou běžnou součástí potravy kaprů a Black Protein staví svou sílu právě na tomto základu. Proces výroby trvá několik měsíců, při kterém mušle probíhají procesem fermentace v solném roztoku. Fermentovaný roztok a slané prostředí zároveň slouží opět jako přirozená konzervační látka a stabilizátor výsledného produktu. Cílem je živočišný signál, který je mimo jiné obohacen také o medvědí česnek.

 

Na záver

Nutra Stimul představuje různé potravinové signály, které jsou však v každém případě postavené na přírodních složkách běžně v přírodě identifikovatelných jako potrava. Nejedná se sice o levný produkt, ale zadání při výrobě bylo jasné. Vytvořit ucelenou řadu, která bude vyrobena tím nejlepším způsobem, který dokáže firma vyvinout. Nutra Stimul nemusíte používat ve velkém množství, ale stačí například když si několik kuliček boilie vhodíte do krabičky, prolejete tekutou složkou a následně zaprášíte práškem. Případně můžete opakovaně dipovat boilie v tekutině a v prášku a vytvořit si tak na nástraze atraktivní obal. Někdy méně může znamenat více. Někdy to nejlepší může znamenat mít před ostatními náskok. Někdy právě přirozený signál vyprovokuje starší kapry, kteří toho viděli už opravdu mnoho.     

article img

Další články

article img

S bratrem Lumem za hranice všedních dnů!

13. 5. 2018

Na návštěvu letitého kamaráda, který je mi skoro bratrem a vídáme se velmi málo, neb bydlí na holandsko-německém pohraničí, se vždy neskutečně těším, hlavním tématem jsou vždy ryby! Ne jinak tomu bylo i letošní velikonoční období. Plán zněl jasně, revír Sahara, který si Lumír loni velmi oblíbil, prodejna LK Baits v Přelouči a pak čtyři dny na malém revíru Málek u Litvínova, který spravuje pro náš klub dlouholetý přítel Jirka Jakeš.

article img

DUO X-TRA - léty prověřené kombinace!

4. 5. 2018

Představujeme Vám X-Tra DUO. Existují kombinace příchutí, které dosahují výjimečných výsledků. Trvanlivé Boilies  DUO X-Tra Vám pomůže i v těch nejsložitějších situacích, na vodách se silným rybářským tlakem a tam, kde Vám ostatní nástrahy nefungují! Kombinace našich nejúspěšnějších esencí a surovin, dělá z tohoto boilies nenapodobitelnou a velmi funkční návnadu/nástrahu. Kontrastní barvy jsou sestaveny tak, aby i při různých světelných podmínkách, zakalení vody a hloubce bylo boilies dobře viditelné.

article img

Sahara mým pohledem

24. 4. 2018

Každý se mění, i já. Nikdy bych si ještě před pár lety nedovedl představit, že vlastně připravuji ryby, tak, aby udělaly radost jiným rybářům. Velice rád jsem objížděl místa, kde jsem si své úlovky tajil a byl jsem rád, že o nich nikdo neví, třeba na revírech dávno zapomenutých. Dnes, jelikož ryby přelovujeme hlavně prutem, tedy z Malé Sahary na hlavní revír, vidím věci jinak a mám velkou radost, když nasazená ryba je ulovena jiným rybářem.

Článků celkem: 135