Návazec do extrémních podmínek – Lanko CARP RIG LUKAS KRASA

8. 8. 2017

Kapři se často zdržují ve spadaných stromech, různých nerovnostech a vlastně všude tam, kde jsou v bezpečí. Vázky, kamení a štěrkové lavice jsou často obsypány různými mušličkami, které naše montáže řežou. V těchto situacích rád volím lankovou montáž, kterou kombinuji jednou z nejodolnějších šňůrek, jaké jsem kdy poznal. Ano je to Gladiator.

Lanková montáž zase vydrží ostré hrany kamenů, škebliček. Prozatím jsem nenašel ještě účinnější kombinaci návazce, který by splňoval veškeré nároky, které od návazce očekáváme, a přitom byl tak odolný. Kolikrát jsem vytáhnul kapra a povrch lanka byl poničený, lanko definitivně zkroucené, ale kapr byl na břehu. Myslíte si, že by klasický návazec vydržel? Já si myslím, že ne! Dovolil jsem si pro Vás nafotit tuto montáž krok po kroku a třeba Vám v mnohých situacích pomůže!

Zarážku používám převážně k chytání s tzv. panáčkem, ale jsem naučen ji použít pokaždé k aretaci nástrahy

Heavy Carp - háček, který je velmi ostrý a pevný.

Bezuzlové vázání s několika omoty do vzdálenosti hrotu háčku

Lanko si drží svůj tvar, což je velkou výhodou při nahazování.

Lanko je opatřeno kroužkem a rychlovýměnným obratlíkem, pro případ, že byste měli potřebu rychle vyměnit návazec.

Jednoduchým uzlem přivážeme cca 5-7 cm libovolné šňůrky. Pro jemné chytání používám Q-SILK pro složitější situace Gladiator.

Lankovou montáž, díky kloubku můžete s lehkostí použít i na pop-up!

Broček je důležitou součástí návazce.

Chilli Squid ve verzi Fresh je atraktivní nástraha pro rychlé chytání.

Díky prodlužovacím zarážkám Extenda stops můžete použít libovolně velkou nástrahu.

Fresh Boilies Chilli Squid můžete pro maximální atraktivitu obalit boilies pastou a následně nadipovat v dipu.

Lukáš Krása

article img

Další články

article img

Lesní jahoda - nová zimní volba!

18. 1. 2018

Co se týče boilies, mám takovou úchylku, vždy si vyberu jeden druh a prostě mu bezmezně věřím, ať je jak je. S tím si pak dále hraju a vytvářím varianty. Super v zimním období bylo i dipování v alkoholu, kdysi, když nebyl trh a nabídka tak velká jako je dnes, pamatuji „máchání“ boilies v griotce, slivovici. I po konzultaci s Lukášem, neb se stále s obsáhlým sortimentem LK Baits seznamuji, jsem se naprosto oddal lesní jahodě. Její vůně a chování ve studené vodě mě přesvědčilo, že je to správná volba. 

article img

Zpověď z ráje

24. 12. 2017

Slunce vychází a vypadá to na krásný den. Auto zastavuji už ve vesnici, abych se prošel lesem. Stejně tak jako jsme to dělali dřív. Přes rameno baťůžek a vyrážím. I když se nemohu řeky dočkat, brzy se zastavuji a pohledem do koruny stromů sleduji tu nádheru. První paprsky slunce protínají les. Kapky rosy na mechu vypadají jako dokonalá výstava diamantů. Takového bohatství je všude a zadarmo. Našlapuji pomalu a tiše.

article img

Poslední lov?!

15. 12. 2017

Většinou vlastně pro mě rybářská sezóna nikdy nekončí, lovím v každé roční období až do posledních dnů, ale letos jsem musel vlivem nepříjemného zranění plány pozměnit celkově. Se zatnutými zuby  jsem dokončil všechny plánované akce na podporu rybářských kroužků ČRS a dětí, jež potřebují pomoc, a myslel, že do konce roku k vodě nevyrazím. V toto období lovím rád sám, u vody je neskutečný klid a to si užívám, to je ta moje „pravá rybařina“!

Článků celkem: 116