Návazec do extrémních podmínek – Lanko CARP RIG LUKAS KRASA

8. 8. 2017

Kapři se často zdržují ve spadaných stromech, různých nerovnostech a vlastně všude tam, kde jsou v bezpečí. Vázky, kamení a štěrkové lavice jsou často obsypány různými mušličkami, které naše montáže řežou. V těchto situacích rád volím lankovou montáž, kterou kombinuji jednou z nejodolnějších šňůrek, jaké jsem kdy poznal. Ano je to Gladiator.

Lanková montáž zase vydrží ostré hrany kamenů, škebliček. Prozatím jsem nenašel ještě účinnější kombinaci návazce, který by splňoval veškeré nároky, které od návazce očekáváme, a přitom byl tak odolný. Kolikrát jsem vytáhnul kapra a povrch lanka byl poničený, lanko definitivně zkroucené, ale kapr byl na břehu. Myslíte si, že by klasický návazec vydržel? Já si myslím, že ne! Dovolil jsem si pro Vás nafotit tuto montáž krok po kroku a třeba Vám v mnohých situacích pomůže!

Zarážku používám převážně k chytání s tzv. panáčkem, ale jsem naučen ji použít pokaždé k aretaci nástrahy

Heavy Carp - háček, který je velmi ostrý a pevný.

Bezuzlové vázání s několika omoty do vzdálenosti hrotu háčku

Lanko si drží svůj tvar, což je velkou výhodou při nahazování.

Lanko je opatřeno kroužkem a rychlovýměnným obratlíkem, pro případ, že byste měli potřebu rychle vyměnit návazec.

Jednoduchým uzlem přivážeme cca 5-7 cm libovolné šňůrky. Pro jemné chytání používám Q-SILK pro složitější situace Gladiator.

Lankovou montáž, díky kloubku můžete s lehkostí použít i na pop-up!

Broček je důležitou součástí návazce.

Chilli Squid ve verzi Fresh je atraktivní nástraha pro rychlé chytání.

Díky prodlužovacím zarážkám Extenda stops můžete použít libovolně velkou nástrahu.

Fresh Boilies Chilli Squid můžete pro maximální atraktivitu obalit boilies pastou a následně nadipovat v dipu.

Lukáš Krása

article img

Další články

article img

S bratrem Lumem za hranice všedních dnů!

13. 5. 2018

Na návštěvu letitého kamaráda, který je mi skoro bratrem a vídáme se velmi málo, neb bydlí na holandsko-německém pohraničí, se vždy neskutečně těším, hlavním tématem jsou vždy ryby! Ne jinak tomu bylo i letošní velikonoční období. Plán zněl jasně, revír Sahara, který si Lumír loni velmi oblíbil, prodejna LK Baits v Přelouči a pak čtyři dny na malém revíru Málek u Litvínova, který spravuje pro náš klub dlouholetý přítel Jirka Jakeš.

article img

DUO X-TRA - léty prověřené kombinace!

4. 5. 2018

Představujeme Vám X-Tra DUO. Existují kombinace příchutí, které dosahují výjimečných výsledků. Trvanlivé Boilies  DUO X-Tra Vám pomůže i v těch nejsložitějších situacích, na vodách se silným rybářským tlakem a tam, kde Vám ostatní nástrahy nefungují! Kombinace našich nejúspěšnějších esencí a surovin, dělá z tohoto boilies nenapodobitelnou a velmi funkční návnadu/nástrahu. Kontrastní barvy jsou sestaveny tak, aby i při různých světelných podmínkách, zakalení vody a hloubce bylo boilies dobře viditelné.

article img

Nutra Stimul – tak dobře jak to šlo

24. 4. 2018

Produkty kategorie Nutra Stimul si kladou za cíl nabídnout to nejlepší z pohledu tekutých a práškových atraktantů, které firma LK Baits v dnešní době může sestavit do podoby koncového produktu. Čím více jsou tyto produkty jiné, specifické a kde se skrývá jejich vyšší jakost? Pojďme se na to společně podívat. 

Článků celkem: 135