Návazec do extrémních podmínek – Lanko CARP RIG LUKAS KRASA

8. 8. 2017

Kapři se často zdržují ve spadaných stromech, různých nerovnostech a vlastně všude tam, kde jsou v bezpečí. Vázky, kamení a štěrkové lavice jsou často obsypány různými mušličkami, které naše montáže řežou. V těchto situacích rád volím lankovou montáž, kterou kombinuji jednou z nejodolnějších šňůrek, jaké jsem kdy poznal. Ano je to Gladiator.

Lanková montáž zase vydrží ostré hrany kamenů, škebliček. Prozatím jsem nenašel ještě účinnější kombinaci návazce, který by splňoval veškeré nároky, které od návazce očekáváme, a přitom byl tak odolný. Kolikrát jsem vytáhnul kapra a povrch lanka byl poničený, lanko definitivně zkroucené, ale kapr byl na břehu. Myslíte si, že by klasický návazec vydržel? Já si myslím, že ne! Dovolil jsem si pro Vás nafotit tuto montáž krok po kroku a třeba Vám v mnohých situacích pomůže!

Zarážku používám převážně k chytání s tzv. panáčkem, ale jsem naučen ji použít pokaždé k aretaci nástrahy

Heavy Carp - háček, který je velmi ostrý a pevný.

Bezuzlové vázání s několika omoty do vzdálenosti hrotu háčku

Lanko si drží svůj tvar, což je velkou výhodou při nahazování.

Lanko je opatřeno kroužkem a rychlovýměnným obratlíkem, pro případ, že byste měli potřebu rychle vyměnit návazec.

Jednoduchým uzlem přivážeme cca 5-7 cm libovolné šňůrky. Pro jemné chytání používám Q-SILK pro složitější situace Gladiator.

Lankovou montáž, díky kloubku můžete s lehkostí použít i na pop-up!

Broček je důležitou součástí návazce.

Chilli Squid ve verzi Fresh je atraktivní nástraha pro rychlé chytání.

Díky prodlužovacím zarážkám Extenda stops můžete použít libovolně velkou nástrahu.

Fresh Boilies Chilli Squid můžete pro maximální atraktivitu obalit boilies pastou a následně nadipovat v dipu.

Lukáš Krása

article img

Další články

article img

Jak na amura – koncová udice (Lukáš Krása)

18. 8. 2017

Výbava pro lov amurů se moc neliší od kaprů, ale je vhodné použít měkčí pruty s rychlou akcí. Pokud nemůžete vyvážet a potřebujete nástrahu odhodit na větší vzdálenost, je nutností použít tvrdší prut od 3lb výše. V tomto případě doporučuji zvolit naviják s citlivou brzdou a vlasec, který Vám dokáže trochu propružit při výpadu amura. Jestliže jste si zamilovali používání šňůry na celém navijáku, kvůli dobrému kontaktu s rybou, doporučuji použít alespoň 20 metrů vlasce od koncové udice.

article img

Jak na amura – lokalizace

14. 8. 2017

Amur bílý je ryba, jejíž domovem je Dálný východ zejména střední a dolní tok řeky Amur. V 60. letech minulého století byl vysazen do evropských stojatých vod, odkud později  unikl i do řek. Po roce 1990 se stal pro svoji bojovnost velice oblíbenou rybou mezi rybáři. Amur bílý se zdržuje v hejnech, vyhovují mu teplejší stojaté a mírně tekoucí vody. Dožívá se 15 – 20 let. Roste velmi rychle a jsou zdokumentované jedinci okolo 30 – 35 kg. Ačkoliv se většinu času věnuji lovu kaprů, dovolte mi, abych zejména Vám, sportovním rybářům, kteří vrací rybu vodě, poskytl několik svých rad a zkušeností k jeho ulovení.

article img

Nadjezí a podjezí - 5.díl

31. 7. 2017

Při rozednívání jsem zaslechl kohouta. Ani nevím, kde se vzal u Labe, ale nezdálo se mi to. Čekal mě poslední den pod jezem v Přelouči. Už od samého rána se zdálo, že to bude spíš den návštěvní, protože kamarádi i jiní se začali scházet časně ráno na pokec. Dopoledne se u nás sešlo někdy i více jak deset lidí a to se přiznám, bylo trošku moc, abych se mohl soustředit na rybařinu. A tak jsem si navléknul brodící kalhoty, pár návazců, hrstku boiliesu, dva rohlíky s konzervou tuňáka, lahev pití a vyrazil do řeky...

Článků celkem: 81