Návazec do extrémních podmínek – Lanko CARP RIG LUKAS KRASA

8. 8. 2017

Kapři se často zdržují ve spadaných stromech, různých nerovnostech a vlastně všude tam, kde jsou v bezpečí. Vázky, kamení a štěrkové lavice jsou často obsypány různými mušličkami, které naše montáže řežou. V těchto situacích rád volím lankovou montáž, kterou kombinuji jednou z nejodolnějších šňůrek, jaké jsem kdy poznal. Ano je to Gladiator.

Lanková montáž zase vydrží ostré hrany kamenů, škebliček. Prozatím jsem nenašel ještě účinnější kombinaci návazce, který by splňoval veškeré nároky, které od návazce očekáváme, a přitom byl tak odolný. Kolikrát jsem vytáhnul kapra a povrch lanka byl poničený, lanko definitivně zkroucené, ale kapr byl na břehu. Myslíte si, že by klasický návazec vydržel? Já si myslím, že ne! Dovolil jsem si pro Vás nafotit tuto montáž krok po kroku a třeba Vám v mnohých situacích pomůže!

Zarážku používám převážně k chytání s tzv. panáčkem, ale jsem naučen ji použít pokaždé k aretaci nástrahy

Heavy Carp - háček, který je velmi ostrý a pevný.

Bezuzlové vázání s několika omoty do vzdálenosti hrotu háčku

Lanko si drží svůj tvar, což je velkou výhodou při nahazování.

Lanko je opatřeno kroužkem a rychlovýměnným obratlíkem, pro případ, že byste měli potřebu rychle vyměnit návazec.

Jednoduchým uzlem přivážeme cca 5-7 cm libovolné šňůrky. Pro jemné chytání používám Q-SILK pro složitější situace Gladiator.

Lankovou montáž, díky kloubku můžete s lehkostí použít i na pop-up!

Broček je důležitou součástí návazce.

Chilli Squid ve verzi Fresh je atraktivní nástraha pro rychlé chytání.

Díky prodlužovacím zarážkám Extenda stops můžete použít libovolně velkou nástrahu.

Fresh Boilies Chilli Squid můžete pro maximální atraktivitu obalit boilies pastou a následně nadipovat v dipu.

Lukáš Krása

article img

Další články

article img

Morava - Den sedmý

8. 10. 2017

Byl jsem ve svém světě a spacáku jsem si moc neužil. Čekal jsem záběry od lepších ryb, ale do čtvrté ranní jsem podebíral kapry max. do 12 kg. Bylo evidentní, že ryby čekaly další hostinu, ale ta se nekonala. Jediné sousto na dně byla má nástraha, a proto jsem měl záběry takřka po půl hodině. Nad ránem jsem uvažoval, jestli výpravu už nezakončím, abych se trochu vyspal na cestu. Začalo hustě pršet a tělo začalo vykazovat nedostatek spánku. Byla mi zima a představa teplého spacáku byla velmi lákavá. Ale zalést do něj by byla veliká chyba. Totiž po čtvrté hodině ranní, jsem se prochytal k rybě, která se od záseku chovala úplně jinak.

article img

Morava - Den šestý

7. 10. 2017

V noci mi na flek dorazily menší ryby a nebylo jich podle výskoků vůbec málo. I když jsem na noc nastražil větší nástrahy dál od háčku, potahovaly mi to menší ryby. Po půlnoci, když jsem měl na břehu vytažené všechny tři pruty od malých ryb, jsem se rozhodnul jít spát. Znovu jsem nechal místo odpočinout a dal tak šanci a čas menším rybám, aby opustili flek. Vzbudil jsem se při svítání a hned nakobroval do vody pár kuliček. Ne nějak cíleně ale tak, aby ryba hledala. Nahodil jsem osvědčenou klasiku a šel si připravit pár návazců, než se „svišti“ vzbudí.

article img

Morava - Den pátý

6. 10. 2017

Patá noc byla upršená a plná blesků. Celkem jsem za noc chytil sedm kaprů, ale nemohl jsem se dostat na lepší rybu. Proto jsem zvýšil průměr nástrah na 24 a 30 mm a posunul je na vlasu dále od háčku. Bouřka a déšť rybu dost rozhýbaly a v podobném duchu počasí pokračovalo i přes den. Chvilku parné léto, chvilku bouřka. Ještě, než jsme odjeli do Milotic na zámek, se nám povedl chytit lysec okolo 15 kg a několik menších ryb. Bylo jasné, že naše místo navštěvovalo více a více kaprů a já toužil zapřáhnout nějaký skvost.

Článků celkem: 95