Nadjezí a podjezí - 5.díl

31. 7. 2017

Při rozednívání jsem zaslechl kohouta. Ani nevím, kde se vzal u Labe, ale nezdálo se mi to. Čekal mě poslední den pod jezem v Přelouči. Už od samého rána se zdálo, že to bude spíš den návštěvní, protože kamarádi i jiní se začali scházet časně ráno na pokec. Dopoledne se u nás sešlo někdy i více jak deset lidí a to se přiznám, bylo trošku moc, abych se mohl soustředit na rybařinu.

A tak jsem si navléknul brodící kalhoty, pár návazců, hrstku boiliesu, dva rohlíky s konzervou tuňáka, lahev pití a vyrazil do řeky. Zakotvil jsem se uprostřed, abych mohl zhoupnout potichoučku prut do tůní, které jsem chytal ze břehu. Byl to úplně jiný styl rybařiny.

Bylo velké parno. Namočil jsem si mikinu, abych vydržel celý den. Stálo to za to, protože to byl dokonalý relax. Ležel jsem ve vodě a okolo mě se proháněli tloušti. Sem tam na ně vystartoval dravec z tůně. Sledoval jsem život přímo z řeky a přál jsem si zdolat kapra. Popravdě jsem si na sluníčku užíval perné chvilky a čas letěl jako blázen. Ze břehu jsem měl dost záběrů, ale z řeky zatím vůbec nic. I když jsem šel po největších mělčinách tak tiše jak jen jsem mohl, mělo to velký vliv na ryby. Bylo mi jasné, že to bude o jednom záběru. Proto jsem si přál, aby to nebyl tloušť, protože ten by místo znovu rozplašil a ztratil bych tak definitivně naděje na posledního kapra. Byl už podvečer a mě zbývaly poslední minuty.

Nakonec vymodlený záběr přišel a doslova z podnohou mi to rozjel kapr. Ihned jak se vyvalil na hladině, mi bylo jasné, že je to lyseček. Těch v řece moc není a tak jsem se za ním vydal, abych ho neztratil. Kličkoval jsem mezi tůněmi, tak abych si nenabral. Kapr se položil na bok a to byla moje chvíle. Rozloučil jsem se s přeloučským jezem a poděkoval vodníkovi za krásné zážitky.

article img

Další články

article img

S bratrem Lumem za hranice všedních dnů!

13. 5. 2018

Na návštěvu letitého kamaráda, který je mi skoro bratrem a vídáme se velmi málo, neb bydlí na holandsko-německém pohraničí, se vždy neskutečně těším, hlavním tématem jsou vždy ryby! Ne jinak tomu bylo i letošní velikonoční období. Plán zněl jasně, revír Sahara, který si Lumír loni velmi oblíbil, prodejna LK Baits v Přelouči a pak čtyři dny na malém revíru Málek u Litvínova, který spravuje pro náš klub dlouholetý přítel Jirka Jakeš.

article img

DUO X-TRA - léty prověřené kombinace!

4. 5. 2018

Představujeme Vám X-Tra DUO. Existují kombinace příchutí, které dosahují výjimečných výsledků. Trvanlivé Boilies  DUO X-Tra Vám pomůže i v těch nejsložitějších situacích, na vodách se silným rybářským tlakem a tam, kde Vám ostatní nástrahy nefungují! Kombinace našich nejúspěšnějších esencí a surovin, dělá z tohoto boilies nenapodobitelnou a velmi funkční návnadu/nástrahu. Kontrastní barvy jsou sestaveny tak, aby i při různých světelných podmínkách, zakalení vody a hloubce bylo boilies dobře viditelné.

article img

Nutra Stimul – tak dobře jak to šlo

24. 4. 2018

Produkty kategorie Nutra Stimul si kladou za cíl nabídnout to nejlepší z pohledu tekutých a práškových atraktantů, které firma LK Baits v dnešní době může sestavit do podoby koncového produktu. Čím více jsou tyto produkty jiné, specifické a kde se skrývá jejich vyšší jakost? Pojďme se na to společně podívat. 

Článků celkem: 135