Nadjezí a podjezí - 5.díl

31. 7. 2017

Při rozednívání jsem zaslechl kohouta. Ani nevím, kde se vzal u Labe, ale nezdálo se mi to. Čekal mě poslední den pod jezem v Přelouči. Už od samého rána se zdálo, že to bude spíš den návštěvní, protože kamarádi i jiní se začali scházet časně ráno na pokec. Dopoledne se u nás sešlo někdy i více jak deset lidí a to se přiznám, bylo trošku moc, abych se mohl soustředit na rybařinu.

A tak jsem si navléknul brodící kalhoty, pár návazců, hrstku boiliesu, dva rohlíky s konzervou tuňáka, lahev pití a vyrazil do řeky. Zakotvil jsem se uprostřed, abych mohl zhoupnout potichoučku prut do tůní, které jsem chytal ze břehu. Byl to úplně jiný styl rybařiny.

Bylo velké parno. Namočil jsem si mikinu, abych vydržel celý den. Stálo to za to, protože to byl dokonalý relax. Ležel jsem ve vodě a okolo mě se proháněli tloušti. Sem tam na ně vystartoval dravec z tůně. Sledoval jsem život přímo z řeky a přál jsem si zdolat kapra. Popravdě jsem si na sluníčku užíval perné chvilky a čas letěl jako blázen. Ze břehu jsem měl dost záběrů, ale z řeky zatím vůbec nic. I když jsem šel po největších mělčinách tak tiše jak jen jsem mohl, mělo to velký vliv na ryby. Bylo mi jasné, že to bude o jednom záběru. Proto jsem si přál, aby to nebyl tloušť, protože ten by místo znovu rozplašil a ztratil bych tak definitivně naděje na posledního kapra. Byl už podvečer a mě zbývaly poslední minuty.

Nakonec vymodlený záběr přišel a doslova z podnohou mi to rozjel kapr. Ihned jak se vyvalil na hladině, mi bylo jasné, že je to lyseček. Těch v řece moc není a tak jsem se za ním vydal, abych ho neztratil. Kličkoval jsem mezi tůněmi, tak abych si nenabral. Kapr se položil na bok a to byla moje chvíle. Rozloučil jsem se s přeloučským jezem a poděkoval vodníkovi za krásné zážitky.

article img

Další články

article img

Lesní jahoda - nová zimní volba!

18. 1. 2018

Co se týče boilies, mám takovou úchylku, vždy si vyberu jeden druh a prostě mu bezmezně věřím, ať je jak je. S tím si pak dále hraju a vytvářím varianty. Super v zimním období bylo i dipování v alkoholu, kdysi, když nebyl trh a nabídka tak velká jako je dnes, pamatuji „máchání“ boilies v griotce, slivovici. I po konzultaci s Lukášem, neb se stále s obsáhlým sortimentem LK Baits seznamuji, jsem se naprosto oddal lesní jahodě. Její vůně a chování ve studené vodě mě přesvědčilo, že je to správná volba. 

article img

Zpověď z ráje

24. 12. 2017

Slunce vychází a vypadá to na krásný den. Auto zastavuji už ve vesnici, abych se prošel lesem. Stejně tak jako jsme to dělali dřív. Přes rameno baťůžek a vyrážím. I když se nemohu řeky dočkat, brzy se zastavuji a pohledem do koruny stromů sleduji tu nádheru. První paprsky slunce protínají les. Kapky rosy na mechu vypadají jako dokonalá výstava diamantů. Takového bohatství je všude a zadarmo. Našlapuji pomalu a tiše.

article img

Poslední lov?!

15. 12. 2017

Většinou vlastně pro mě rybářská sezóna nikdy nekončí, lovím v každé roční období až do posledních dnů, ale letos jsem musel vlivem nepříjemného zranění plány pozměnit celkově. Se zatnutými zuby  jsem dokončil všechny plánované akce na podporu rybářských kroužků ČRS a dětí, jež potřebují pomoc, a myslel, že do konce roku k vodě nevyrazím. V toto období lovím rád sám, u vody je neskutečný klid a to si užívám, to je ta moje „pravá rybařina“!

Článků celkem: 116