Morava - Den třetí

4. 10. 2017

Již před setměním kapři začali skákat u protějšího břehu a bylo evidentní, že se pomalu přesouvají na naše krmné místo. Pravdou je, že jsem čekal noc plnou záběrů, ale první záběr přišel až nad ránem na prostřední prut, kde jsem vyzkoušel plovoucí boilies Chilli Squid. Prostřední prut jsem nahazoval do nejsilnějšího zákrmu. Byl jsem strašně rád za tuto rybu, protože se jednalo o starého lysce odhadem kolem 20 let. Na některých rybách to je hodně poznat. Tělo se jim zmenšuje, jen hlava zůstává stejná.

Slunce nás vytáhlo ze spacáků po šesté ranní a bylo to celkem dobře, protože přišel záběr na oba pruty najednou. Ani jsem nestihl zapnout GO-PRO kameru, jaký to byl chaos. Největší radost jsem měl z toho, že se mi rozjel pravý prut a v zápětí poprvé i levý prut. To znamenalo, že se kapři krmí po celém krmném místě a pravděpodobně dosbírávají poslední sousta. Kapři se nám za asistence dětí povedli podebrat. Sice nás to stálo jeden zlomený podběrák, ale jsou horší věci na světě. Ryby byly na břehu a my se z nich radovali. Verunka nosila vodu. Filip připravoval kameru a poprvé nás sám fotil (můžete vidět ve videu v levém horním rohu. Instrukce zněli jasně: „Mačkej to tlačítko všelijak, třeba z toho něco vyjde“). Po puštění ryb jsem neotálel a co nejrychleji nahodil, protože jsem cítil, že ryby dosbírávají návnady a je tak velká šance. Navléknul jsem na vlas Nutric Acid/ Ananas Balanc boilies a protože jsem měl dlouhý vlas, dal jsem za to ještě Sea Food. Přehodil jsem krmné místo a domotal do míst, kde jsem měl záběr. Zavěsil jsem Back Leady tak, aby vlasec ryby nerušil. Mám to tak rád, když po cestě k olovu nejsou vázky a věřím, že to má velký význam na záběry. Ten přišel do hodiny a byla to ryba opravdu parádní. Krásně stavěný šupináč. Protože zbývalo pár chvil do odjezdu do vinných sklepů, nahodil jsem prut okamžitě nazpět. Těsně před vytažením prutů znovu jízda a nádherný lysec. Nejraději bych u vody zůstal, ale bylo zapotřebí dát rybám zase trochu klidu a také vytáhnout děti na výlet.

Třetí zákrm

Bylo evidentní, že ryby navštěvují naše krmné místo pravidelně a proto jsem razantně ubral množství krmení na celkový počet 15 kg (10 kg Chilli Squid, 2,5 kg Sea Food a 2,5 kg Nutric Acid/Ananas). Do klasických průměrů 18-20 mm jsem začal přimíchávat větší průměry 24 a 30 mm. Pelety a rozpustné boilies jsem odstranil úplně.

Jediná ryba nočního rybolovu, ale stála za to!

 

„Dabl“, který nás po ránu rozcvičil.

 

Náhodná kombinace Nutric Acid/Ananas ve verzi Balanc boilies + Sea Food zlákala tohoto nadějného šupíka

 

Bylo těsně před odjezdem na výlet, když zabral tento lysec. Po něm jsem vyrazil nakrmit.

 

Krmnou cestu jsem stahoval na mé místo a ubíral krmení.

 

 

article img

Další články

article img

Lesní jahoda - nová zimní volba!

18. 1. 2018

Co se týče boilies, mám takovou úchylku, vždy si vyberu jeden druh a prostě mu bezmezně věřím, ať je jak je. S tím si pak dále hraju a vytvářím varianty. Super v zimním období bylo i dipování v alkoholu, kdysi, když nebyl trh a nabídka tak velká jako je dnes, pamatuji „máchání“ boilies v griotce, slivovici. I po konzultaci s Lukášem, neb se stále s obsáhlým sortimentem LK Baits seznamuji, jsem se naprosto oddal lesní jahodě. Její vůně a chování ve studené vodě mě přesvědčilo, že je to správná volba. 

article img

Zpověď z ráje

24. 12. 2017

Slunce vychází a vypadá to na krásný den. Auto zastavuji už ve vesnici, abych se prošel lesem. Stejně tak jako jsme to dělali dřív. Přes rameno baťůžek a vyrážím. I když se nemohu řeky dočkat, brzy se zastavuji a pohledem do koruny stromů sleduji tu nádheru. První paprsky slunce protínají les. Kapky rosy na mechu vypadají jako dokonalá výstava diamantů. Takového bohatství je všude a zadarmo. Našlapuji pomalu a tiše.

article img

Poslední lov?!

15. 12. 2017

Většinou vlastně pro mě rybářská sezóna nikdy nekončí, lovím v každé roční období až do posledních dnů, ale letos jsem musel vlivem nepříjemného zranění plány pozměnit celkově. Se zatnutými zuby  jsem dokončil všechny plánované akce na podporu rybářských kroužků ČRS a dětí, jež potřebují pomoc, a myslel, že do konce roku k vodě nevyrazím. V toto období lovím rád sám, u vody je neskutečný klid a to si užívám, to je ta moje „pravá rybařina“!

Článků celkem: 116