Morava - Den třetí

4. 10. 2017

Již před setměním kapři začali skákat u protějšího břehu a bylo evidentní, že se pomalu přesouvají na naše krmné místo. Pravdou je, že jsem čekal noc plnou záběrů, ale první záběr přišel až nad ránem na prostřední prut, kde jsem vyzkoušel plovoucí boilies Chilli Squid. Prostřední prut jsem nahazoval do nejsilnějšího zákrmu. Byl jsem strašně rád za tuto rybu, protože se jednalo o starého lysce odhadem kolem 20 let. Na některých rybách to je hodně poznat. Tělo se jim zmenšuje, jen hlava zůstává stejná.

Slunce nás vytáhlo ze spacáků po šesté ranní a bylo to celkem dobře, protože přišel záběr na oba pruty najednou. Ani jsem nestihl zapnout GO-PRO kameru, jaký to byl chaos. Největší radost jsem měl z toho, že se mi rozjel pravý prut a v zápětí poprvé i levý prut. To znamenalo, že se kapři krmí po celém krmném místě a pravděpodobně dosbírávají poslední sousta. Kapři se nám za asistence dětí povedli podebrat. Sice nás to stálo jeden zlomený podběrák, ale jsou horší věci na světě. Ryby byly na břehu a my se z nich radovali. Verunka nosila vodu. Filip připravoval kameru a poprvé nás sám fotil (můžete vidět ve videu v levém horním rohu. Instrukce zněli jasně: „Mačkej to tlačítko všelijak, třeba z toho něco vyjde“). Po puštění ryb jsem neotálel a co nejrychleji nahodil, protože jsem cítil, že ryby dosbírávají návnady a je tak velká šance. Navléknul jsem na vlas Nutric Acid/ Ananas Balanc boilies a protože jsem měl dlouhý vlas, dal jsem za to ještě Sea Food. Přehodil jsem krmné místo a domotal do míst, kde jsem měl záběr. Zavěsil jsem Back Leady tak, aby vlasec ryby nerušil. Mám to tak rád, když po cestě k olovu nejsou vázky a věřím, že to má velký význam na záběry. Ten přišel do hodiny a byla to ryba opravdu parádní. Krásně stavěný šupináč. Protože zbývalo pár chvil do odjezdu do vinných sklepů, nahodil jsem prut okamžitě nazpět. Těsně před vytažením prutů znovu jízda a nádherný lysec. Nejraději bych u vody zůstal, ale bylo zapotřebí dát rybám zase trochu klidu a také vytáhnout děti na výlet.

Třetí zákrm

Bylo evidentní, že ryby navštěvují naše krmné místo pravidelně a proto jsem razantně ubral množství krmení na celkový počet 15 kg (10 kg Chilli Squid, 2,5 kg Sea Food a 2,5 kg Nutric Acid/Ananas). Do klasických průměrů 18-20 mm jsem začal přimíchávat větší průměry 24 a 30 mm. Pelety a rozpustné boilies jsem odstranil úplně.

Jediná ryba nočního rybolovu, ale stála za to!

 

„Dabl“, který nás po ránu rozcvičil.

 

Náhodná kombinace Nutric Acid/Ananas ve verzi Balanc boilies + Sea Food zlákala tohoto nadějného šupíka

 

Bylo těsně před odjezdem na výlet, když zabral tento lysec. Po něm jsem vyrazil nakrmit.

 

Krmnou cestu jsem stahoval na mé místo a ubíral krmení.

 

 

article img

Další články

article img

Morava - Den sedmý

8. 10. 2017

Byl jsem ve svém světě a spacáku jsem si moc neužil. Čekal jsem záběry od lepších ryb, ale do čtvrté ranní jsem podebíral kapry max. do 12 kg. Bylo evidentní, že ryby čekaly další hostinu, ale ta se nekonala. Jediné sousto na dně byla má nástraha, a proto jsem měl záběry takřka po půl hodině. Nad ránem jsem uvažoval, jestli výpravu už nezakončím, abych se trochu vyspal na cestu. Začalo hustě pršet a tělo začalo vykazovat nedostatek spánku. Byla mi zima a představa teplého spacáku byla velmi lákavá. Ale zalést do něj by byla veliká chyba. Totiž po čtvrté hodině ranní, jsem se prochytal k rybě, která se od záseku chovala úplně jinak.

article img

Morava - Den šestý

7. 10. 2017

V noci mi na flek dorazily menší ryby a nebylo jich podle výskoků vůbec málo. I když jsem na noc nastražil větší nástrahy dál od háčku, potahovaly mi to menší ryby. Po půlnoci, když jsem měl na břehu vytažené všechny tři pruty od malých ryb, jsem se rozhodnul jít spát. Znovu jsem nechal místo odpočinout a dal tak šanci a čas menším rybám, aby opustili flek. Vzbudil jsem se při svítání a hned nakobroval do vody pár kuliček. Ne nějak cíleně ale tak, aby ryba hledala. Nahodil jsem osvědčenou klasiku a šel si připravit pár návazců, než se „svišti“ vzbudí.

article img

Morava - Den pátý

6. 10. 2017

Patá noc byla upršená a plná blesků. Celkem jsem za noc chytil sedm kaprů, ale nemohl jsem se dostat na lepší rybu. Proto jsem zvýšil průměr nástrah na 24 a 30 mm a posunul je na vlasu dále od háčku. Bouřka a déšť rybu dost rozhýbaly a v podobném duchu počasí pokračovalo i přes den. Chvilku parné léto, chvilku bouřka. Ještě, než jsme odjeli do Milotic na zámek, se nám povedl chytit lysec okolo 15 kg a několik menších ryb. Bylo jasné, že naše místo navštěvovalo více a více kaprů a já toužil zapřáhnout nějaký skvost.

Článků celkem: 95