Morava - Den třetí

4. 10. 2017

Již před setměním kapři začali skákat u protějšího břehu a bylo evidentní, že se pomalu přesouvají na naše krmné místo. Pravdou je, že jsem čekal noc plnou záběrů, ale první záběr přišel až nad ránem na prostřední prut, kde jsem vyzkoušel plovoucí boilies Chilli Squid. Prostřední prut jsem nahazoval do nejsilnějšího zákrmu. Byl jsem strašně rád za tuto rybu, protože se jednalo o starého lysce odhadem kolem 20 let. Na některých rybách to je hodně poznat. Tělo se jim zmenšuje, jen hlava zůstává stejná.

Slunce nás vytáhlo ze spacáků po šesté ranní a bylo to celkem dobře, protože přišel záběr na oba pruty najednou. Ani jsem nestihl zapnout GO-PRO kameru, jaký to byl chaos. Největší radost jsem měl z toho, že se mi rozjel pravý prut a v zápětí poprvé i levý prut. To znamenalo, že se kapři krmí po celém krmném místě a pravděpodobně dosbírávají poslední sousta. Kapři se nám za asistence dětí povedli podebrat. Sice nás to stálo jeden zlomený podběrák, ale jsou horší věci na světě. Ryby byly na břehu a my se z nich radovali. Verunka nosila vodu. Filip připravoval kameru a poprvé nás sám fotil (můžete vidět ve videu v levém horním rohu. Instrukce zněli jasně: „Mačkej to tlačítko všelijak, třeba z toho něco vyjde“). Po puštění ryb jsem neotálel a co nejrychleji nahodil, protože jsem cítil, že ryby dosbírávají návnady a je tak velká šance. Navléknul jsem na vlas Nutric Acid/ Ananas Balanc boilies a protože jsem měl dlouhý vlas, dal jsem za to ještě Sea Food. Přehodil jsem krmné místo a domotal do míst, kde jsem měl záběr. Zavěsil jsem Back Leady tak, aby vlasec ryby nerušil. Mám to tak rád, když po cestě k olovu nejsou vázky a věřím, že to má velký význam na záběry. Ten přišel do hodiny a byla to ryba opravdu parádní. Krásně stavěný šupináč. Protože zbývalo pár chvil do odjezdu do vinných sklepů, nahodil jsem prut okamžitě nazpět. Těsně před vytažením prutů znovu jízda a nádherný lysec. Nejraději bych u vody zůstal, ale bylo zapotřebí dát rybám zase trochu klidu a také vytáhnout děti na výlet.

Třetí zákrm

Bylo evidentní, že ryby navštěvují naše krmné místo pravidelně a proto jsem razantně ubral množství krmení na celkový počet 15 kg (10 kg Chilli Squid, 2,5 kg Sea Food a 2,5 kg Nutric Acid/Ananas). Do klasických průměrů 18-20 mm jsem začal přimíchávat větší průměry 24 a 30 mm. Pelety a rozpustné boilies jsem odstranil úplně.

Jediná ryba nočního rybolovu, ale stála za to!

 

„Dabl“, který nás po ránu rozcvičil.

 

Náhodná kombinace Nutric Acid/Ananas ve verzi Balanc boilies + Sea Food zlákala tohoto nadějného šupíka

 

Bylo těsně před odjezdem na výlet, když zabral tento lysec. Po něm jsem vyrazil nakrmit.

 

Krmnou cestu jsem stahoval na mé místo a ubíral krmení.

 

 

article img

Další články

article img

Jak na solidní PVA

11. 8. 2018

PVA různých druhů a typů se pro mnohé z nás stalo neoddělitelnou součástí rybolovné metody. Ve většině případů se však pravděpodobně jedná o použití PVA punčochy. Použití pevných PVA pytlíků, tzv. solid bag není až tak běžnou a v našich podmínkách používanou záležitostí. Do jisté míry je to evidentní i u samotného názvu, kde slovenská / česká verze názvu této prezentace není tak používána jako právě anglický název solid bag. I z toho důvodu si dovolím v průběhu tohoto článku používat pojem solid bag.

article img

Letní akce a slevy v LK Baits

20. 7. 2018

Vážení rybaříci, V LK Baits jsme si pro prázdniny připravili jedinečné slevy a výprodeje, které ocení nejen studenti, rybáři ale i všichni, kdo tráví čas v přírodě!

article img

Rod Hutchinson – vzdanie holdu

19. 7. 2018

V rozhovore pre Carpfeed sa Chris Yates vyjadril: „ Zapamätám si ho tak ako som ho po prvý krát stretol v júni 1972 na otvorení revíru Redmire, vediac že som práve stretol kompletne prirodzenú, originálnu a prívetivú osobu.  Hneď ako som ho stretol, začal som ho mať rád. Pochádzali sme s veľmi odlišných podmienok, ale ja som tušil, že budeme spolu dobre vychádzať, čo sa aj nakoniec stalo. Tie dva roky, počas ktorých sme spolu rybárčili, boli pravdepodobne jedny z najšťastnejších okamihov, ktoré som na rybách zažil, a to práve vďaka Rodovi. Bol skvelým spoločníkom“.   

Článků celkem: 142