Morava - Den třetí

4. 10. 2017

Již před setměním kapři začali skákat u protějšího břehu a bylo evidentní, že se pomalu přesouvají na naše krmné místo. Pravdou je, že jsem čekal noc plnou záběrů, ale první záběr přišel až nad ránem na prostřední prut, kde jsem vyzkoušel plovoucí boilies Chilli Squid. Prostřední prut jsem nahazoval do nejsilnějšího zákrmu. Byl jsem strašně rád za tuto rybu, protože se jednalo o starého lysce odhadem kolem 20 let. Na některých rybách to je hodně poznat. Tělo se jim zmenšuje, jen hlava zůstává stejná.

Slunce nás vytáhlo ze spacáků po šesté ranní a bylo to celkem dobře, protože přišel záběr na oba pruty najednou. Ani jsem nestihl zapnout GO-PRO kameru, jaký to byl chaos. Největší radost jsem měl z toho, že se mi rozjel pravý prut a v zápětí poprvé i levý prut. To znamenalo, že se kapři krmí po celém krmném místě a pravděpodobně dosbírávají poslední sousta. Kapři se nám za asistence dětí povedli podebrat. Sice nás to stálo jeden zlomený podběrák, ale jsou horší věci na světě. Ryby byly na břehu a my se z nich radovali. Verunka nosila vodu. Filip připravoval kameru a poprvé nás sám fotil (můžete vidět ve videu v levém horním rohu. Instrukce zněli jasně: „Mačkej to tlačítko všelijak, třeba z toho něco vyjde“). Po puštění ryb jsem neotálel a co nejrychleji nahodil, protože jsem cítil, že ryby dosbírávají návnady a je tak velká šance. Navléknul jsem na vlas Nutric Acid/ Ananas Balanc boilies a protože jsem měl dlouhý vlas, dal jsem za to ještě Sea Food. Přehodil jsem krmné místo a domotal do míst, kde jsem měl záběr. Zavěsil jsem Back Leady tak, aby vlasec ryby nerušil. Mám to tak rád, když po cestě k olovu nejsou vázky a věřím, že to má velký význam na záběry. Ten přišel do hodiny a byla to ryba opravdu parádní. Krásně stavěný šupináč. Protože zbývalo pár chvil do odjezdu do vinných sklepů, nahodil jsem prut okamžitě nazpět. Těsně před vytažením prutů znovu jízda a nádherný lysec. Nejraději bych u vody zůstal, ale bylo zapotřebí dát rybám zase trochu klidu a také vytáhnout děti na výlet.

Třetí zákrm

Bylo evidentní, že ryby navštěvují naše krmné místo pravidelně a proto jsem razantně ubral množství krmení na celkový počet 15 kg (10 kg Chilli Squid, 2,5 kg Sea Food a 2,5 kg Nutric Acid/Ananas). Do klasických průměrů 18-20 mm jsem začal přimíchávat větší průměry 24 a 30 mm. Pelety a rozpustné boilies jsem odstranil úplně.

Jediná ryba nočního rybolovu, ale stála za to!

 

„Dabl“, který nás po ránu rozcvičil.

 

Náhodná kombinace Nutric Acid/Ananas ve verzi Balanc boilies + Sea Food zlákala tohoto nadějného šupíka

 

Bylo těsně před odjezdem na výlet, když zabral tento lysec. Po něm jsem vyrazil nakrmit.

 

Krmnou cestu jsem stahoval na mé místo a ubíral krmení.

 

 

article img

Další články

article img

Nutra Stimul – tak dobre ako sa len dalo

24. 4. 2018

Produkty kategórie Nutra Stimul si kladú za cieľ, ponúknuť to najlepšie z pohľadu tekutých a práškových atraktorov, čo firma LK Baits v dnešnej dobe vie zostaviť do podoby koncového produktu. Čím sú tieto produkty iné, špecifické a kde sa skrýva ich vyššia akosť? Poďme sa na to spoločne pozrieť.  

article img

Sahara mým pohledem

24. 4. 2018

Každý se mění, i já. Nikdy bych si ještě před pár lety nedovedl představit, že vlastně připravuji ryby, tak, aby udělaly radost jiným rybářům. Velice rád jsem objížděl místa, kde jsem si své úlovky tajil a byl jsem rád, že o nich nikdo neví, třeba na revírech dávno zapomenutých. Dnes, jelikož ryby přelovujeme hlavně prutem, tedy z Malé Sahary na hlavní revír, vidím věci jinak a mám velkou radost, když nasazená ryba je ulovena jiným rybářem.

article img

Netřeba se zimy bát!

20. 4. 2018

Zima je období, ve kterém rybáři navštěvují revíry jen sporadicky. Ať je to kvůli nepřízni počasí nebo absenci záběrů, to nevím. Ale je jisté, že u vody je o devadesát procent více klidu, než v plné sezóně. Pro mě je zima jistou výzvou a určitě se jí nebojím. Navštěvuji revíry, které dobře znám. A jsem si maximálně jist, jak to vypadá pod vodní hladinou. Prostě znát vodu je klíč k úspěchu. To ostatní jsou jen střípky celé skládačky, které když do sebe zapadají, je to paráda. A to se mi právě povedlo letos v únoru.

Článků celkem: 133