Morava - Den šestý

7. 10. 2017

V noci mi na flek dorazily menší ryby a nebylo jich podle výskoků vůbec málo. I když jsem na noc nastražil větší nástrahy dál od háčku, potahovaly mi to menší ryby. Po půlnoci, když jsem měl na břehu vytažené všechny tři pruty od malých ryb, jsem se rozhodnul jít spát. Znovu jsem nechal místo odpočinout a dal tak šanci a čas menším rybám, aby opustili flek. Vzbudil jsem se při svítání a hned nakobroval do vody pár kuliček. Ne nějak cíleně ale tak, aby ryba hledala. Nahodil jsem osvědčenou klasiku a šel si připravit pár návazců, než se „svišti“ vzbudí. Filip se probudil jako první a jeho přáním bylo, abychom šli chytat dinousaři (jesetery). Zbýval mi poslední den chytání a já měl úplně jiné plány. Výprava by měla po krmené kampani gradovat a rozhodně jsem neměl v plánu si flek plašit. Tak jsem jesetery vyměnil za dvě sušenky. Tento obchod se mi skutečně vyplatil, protože dopoledne přišel nenápadný záběr. Lehce popadnul swinger a pak se připnul k prutu.

Ryba vůbec nešla do jízdy, ale všimnul jsem si, že vlasec jde pomalu do strany. Tak jsem prut zvedl. V tom se mašina navijáku roztočila na plné obrátky. Vypadalo to, že kapr se pokoušel bez rychlého úprku vyplivnout háček. Zvednutím prutu ale začalo ródeo, které skončilo po více jak půlhodinovém souboji. Do podběráku jsme navedli prozatím největší rybu výpravy. Neskutečně bojovný šupík se 108 cm. Do večera se do podběráku podívali další klenoty pískovny. Bylo pěkné počasí, děti se koupaly, ryby braly, co více jsem si mohl přát. Byl jsem v sedmém nebi. K dokonalosti chyběla dobrá lahvinka vína, která k Moravě jistojistě patří. To jsme ale s manželkou napravili večer.  


Při větší krmné kampani, pravidelně přestávám krmit dva až tři dny před koncem výpravy. Poslední den do vody nevhodím ani zrnko. 

Kolikrát jsem si za dobu, co rybařím, všiml, že velké ryby okupují krmná místa, které rybáři už opustili. Je dobré nechat místo tzv. vyhořet a dochytat to s drobky návnad, které na dně zůstaly. Snažím se vždy nasimulovat podobnou situaci. Tzn. Přestávám krmit, nepoužívám člun, někdy ve vodě nechám jenom jeden prut. Prostě snažím se říci těm nejopatrnějšími sdělit: „ Vzduch je čistý, zvu Vás do kantýny“!

Jeden z nejkrásnějších lysců výpravy.

 


Miky má vždy vše pod dohledem.

 


Známý šupináč, který se v pískovně chytá pravidelně. Není co dodat. Tento kapr nám všem udělal ohromnou radost.

article img

Další články

article img

Morava - Den sedmý

8. 10. 2017

Byl jsem ve svém světě a spacáku jsem si moc neužil. Čekal jsem záběry od lepších ryb, ale do čtvrté ranní jsem podebíral kapry max. do 12 kg. Bylo evidentní, že ryby čekaly další hostinu, ale ta se nekonala. Jediné sousto na dně byla má nástraha, a proto jsem měl záběry takřka po půl hodině. Nad ránem jsem uvažoval, jestli výpravu už nezakončím, abych se trochu vyspal na cestu. Začalo hustě pršet a tělo začalo vykazovat nedostatek spánku. Byla mi zima a představa teplého spacáku byla velmi lákavá. Ale zalést do něj by byla veliká chyba. Totiž po čtvrté hodině ranní, jsem se prochytal k rybě, která se od záseku chovala úplně jinak.

article img

Morava - Den pátý

6. 10. 2017

Patá noc byla upršená a plná blesků. Celkem jsem za noc chytil sedm kaprů, ale nemohl jsem se dostat na lepší rybu. Proto jsem zvýšil průměr nástrah na 24 a 30 mm a posunul je na vlasu dále od háčku. Bouřka a déšť rybu dost rozhýbaly a v podobném duchu počasí pokračovalo i přes den. Chvilku parné léto, chvilku bouřka. Ještě, než jsme odjeli do Milotic na zámek, se nám povedl chytit lysec okolo 15 kg a několik menších ryb. Bylo jasné, že naše místo navštěvovalo více a více kaprů a já toužil zapřáhnout nějaký skvost.

article img

Morava - Den čtvrtý

5. 10. 2017

Říká se, že existuje osm stádií vývoje člověka. Nevím, v jakém stádiu jsem zrovna teď, ale je jasné, že s přibývajícím věkem na svět koukám jinak. Už ani tak vlastně nejde o mě, jako spíš o děti a je to asi tak správně. Život strašně rychle běží a já bych snad udělal všechno pro jediný den, kdy mohou být v přírodě na rybách a k tomu ještě v klidu a bezpečí. To mi pískovna Mistřín nabízela a popravdě mám v plánu navštívit i jiné nesvazové revíry. Manželka mi vždy říká, že u mě je na prvním místě kapr, pak dlouho, dlouho nic a pak je to ona s dětmi.

Článků celkem: 95