Morava - Den šestý

7. 10. 2017

V noci mi na flek dorazily menší ryby a nebylo jich podle výskoků vůbec málo. I když jsem na noc nastražil větší nástrahy dál od háčku, potahovaly mi to menší ryby. Po půlnoci, když jsem měl na břehu vytažené všechny tři pruty od malých ryb, jsem se rozhodnul jít spát. Znovu jsem nechal místo odpočinout a dal tak šanci a čas menším rybám, aby opustili flek. Vzbudil jsem se při svítání a hned nakobroval do vody pár kuliček. Ne nějak cíleně ale tak, aby ryba hledala. Nahodil jsem osvědčenou klasiku a šel si připravit pár návazců, než se „svišti“ vzbudí. Filip se probudil jako první a jeho přáním bylo, abychom šli chytat dinousaři (jesetery). Zbýval mi poslední den chytání a já měl úplně jiné plány. Výprava by měla po krmené kampani gradovat a rozhodně jsem neměl v plánu si flek plašit. Tak jsem jesetery vyměnil za dvě sušenky. Tento obchod se mi skutečně vyplatil, protože dopoledne přišel nenápadný záběr. Lehce popadnul swinger a pak se připnul k prutu.

Ryba vůbec nešla do jízdy, ale všimnul jsem si, že vlasec jde pomalu do strany. Tak jsem prut zvedl. V tom se mašina navijáku roztočila na plné obrátky. Vypadalo to, že kapr se pokoušel bez rychlého úprku vyplivnout háček. Zvednutím prutu ale začalo ródeo, které skončilo po více jak půlhodinovém souboji. Do podběráku jsme navedli prozatím největší rybu výpravy. Neskutečně bojovný šupík se 108 cm. Do večera se do podběráku podívali další klenoty pískovny. Bylo pěkné počasí, děti se koupaly, ryby braly, co více jsem si mohl přát. Byl jsem v sedmém nebi. K dokonalosti chyběla dobrá lahvinka vína, která k Moravě jistojistě patří. To jsme ale s manželkou napravili večer.  


Při větší krmné kampani, pravidelně přestávám krmit dva až tři dny před koncem výpravy. Poslední den do vody nevhodím ani zrnko. 

Kolikrát jsem si za dobu, co rybařím, všiml, že velké ryby okupují krmná místa, které rybáři už opustili. Je dobré nechat místo tzv. vyhořet a dochytat to s drobky návnad, které na dně zůstaly. Snažím se vždy nasimulovat podobnou situaci. Tzn. Přestávám krmit, nepoužívám člun, někdy ve vodě nechám jenom jeden prut. Prostě snažím se říci těm nejopatrnějšími sdělit: „ Vzduch je čistý, zvu Vás do kantýny“!

Jeden z nejkrásnějších lysců výpravy.

 


Miky má vždy vše pod dohledem.

 


Známý šupináč, který se v pískovně chytá pravidelně. Není co dodat. Tento kapr nám všem udělal ohromnou radost.

article img

Další články

article img

Nutra Stimul – tak dobre ako sa len dalo

24. 4. 2018

Produkty kategórie Nutra Stimul si kladú za cieľ, ponúknuť to najlepšie z pohľadu tekutých a práškových atraktorov, čo firma LK Baits v dnešnej dobe vie zostaviť do podoby koncového produktu. Čím sú tieto produkty iné, špecifické a kde sa skrýva ich vyššia akosť? Poďme sa na to spoločne pozrieť.  

article img

Sahara mým pohledem

24. 4. 2018

Každý se mění, i já. Nikdy bych si ještě před pár lety nedovedl představit, že vlastně připravuji ryby, tak, aby udělaly radost jiným rybářům. Velice rád jsem objížděl místa, kde jsem si své úlovky tajil a byl jsem rád, že o nich nikdo neví, třeba na revírech dávno zapomenutých. Dnes, jelikož ryby přelovujeme hlavně prutem, tedy z Malé Sahary na hlavní revír, vidím věci jinak a mám velkou radost, když nasazená ryba je ulovena jiným rybářem.

article img

Netřeba se zimy bát!

20. 4. 2018

Zima je období, ve kterém rybáři navštěvují revíry jen sporadicky. Ať je to kvůli nepřízni počasí nebo absenci záběrů, to nevím. Ale je jisté, že u vody je o devadesát procent více klidu, než v plné sezóně. Pro mě je zima jistou výzvou a určitě se jí nebojím. Navštěvuji revíry, které dobře znám. A jsem si maximálně jist, jak to vypadá pod vodní hladinou. Prostě znát vodu je klíč k úspěchu. To ostatní jsou jen střípky celé skládačky, které když do sebe zapadají, je to paráda. A to se mi právě povedlo letos v únoru.

Článků celkem: 133