Morava - Den šestý

7. 10. 2017

V noci mi na flek dorazily menší ryby a nebylo jich podle výskoků vůbec málo. I když jsem na noc nastražil větší nástrahy dál od háčku, potahovaly mi to menší ryby. Po půlnoci, když jsem měl na břehu vytažené všechny tři pruty od malých ryb, jsem se rozhodnul jít spát. Znovu jsem nechal místo odpočinout a dal tak šanci a čas menším rybám, aby opustili flek. Vzbudil jsem se při svítání a hned nakobroval do vody pár kuliček. Ne nějak cíleně ale tak, aby ryba hledala. Nahodil jsem osvědčenou klasiku a šel si připravit pár návazců, než se „svišti“ vzbudí. Filip se probudil jako první a jeho přáním bylo, abychom šli chytat dinousaři (jesetery). Zbýval mi poslední den chytání a já měl úplně jiné plány. Výprava by měla po krmené kampani gradovat a rozhodně jsem neměl v plánu si flek plašit. Tak jsem jesetery vyměnil za dvě sušenky. Tento obchod se mi skutečně vyplatil, protože dopoledne přišel nenápadný záběr. Lehce popadnul swinger a pak se připnul k prutu.

Ryba vůbec nešla do jízdy, ale všimnul jsem si, že vlasec jde pomalu do strany. Tak jsem prut zvedl. V tom se mašina navijáku roztočila na plné obrátky. Vypadalo to, že kapr se pokoušel bez rychlého úprku vyplivnout háček. Zvednutím prutu ale začalo ródeo, které skončilo po více jak půlhodinovém souboji. Do podběráku jsme navedli prozatím největší rybu výpravy. Neskutečně bojovný šupík se 108 cm. Do večera se do podběráku podívali další klenoty pískovny. Bylo pěkné počasí, děti se koupaly, ryby braly, co více jsem si mohl přát. Byl jsem v sedmém nebi. K dokonalosti chyběla dobrá lahvinka vína, která k Moravě jistojistě patří. To jsme ale s manželkou napravili večer.  


Při větší krmné kampani, pravidelně přestávám krmit dva až tři dny před koncem výpravy. Poslední den do vody nevhodím ani zrnko. 

Kolikrát jsem si za dobu, co rybařím, všiml, že velké ryby okupují krmná místa, které rybáři už opustili. Je dobré nechat místo tzv. vyhořet a dochytat to s drobky návnad, které na dně zůstaly. Snažím se vždy nasimulovat podobnou situaci. Tzn. Přestávám krmit, nepoužívám člun, někdy ve vodě nechám jenom jeden prut. Prostě snažím se říci těm nejopatrnějšími sdělit: „ Vzduch je čistý, zvu Vás do kantýny“!

Jeden z nejkrásnějších lysců výpravy.

 


Miky má vždy vše pod dohledem.

 


Známý šupináč, který se v pískovně chytá pravidelně. Není co dodat. Tento kapr nám všem udělal ohromnou radost.

article img

Další články

article img

Lesní jahoda - nová zimní volba!

18. 1. 2018

Co se týče boilies, mám takovou úchylku, vždy si vyberu jeden druh a prostě mu bezmezně věřím, ať je jak je. S tím si pak dále hraju a vytvářím varianty. Super v zimním období bylo i dipování v alkoholu, kdysi, když nebyl trh a nabídka tak velká jako je dnes, pamatuji „máchání“ boilies v griotce, slivovici. I po konzultaci s Lukášem, neb se stále s obsáhlým sortimentem LK Baits seznamuji, jsem se naprosto oddal lesní jahodě. Její vůně a chování ve studené vodě mě přesvědčilo, že je to správná volba. 

article img

Zpověď z ráje

24. 12. 2017

Slunce vychází a vypadá to na krásný den. Auto zastavuji už ve vesnici, abych se prošel lesem. Stejně tak jako jsme to dělali dřív. Přes rameno baťůžek a vyrážím. I když se nemohu řeky dočkat, brzy se zastavuji a pohledem do koruny stromů sleduji tu nádheru. První paprsky slunce protínají les. Kapky rosy na mechu vypadají jako dokonalá výstava diamantů. Takového bohatství je všude a zadarmo. Našlapuji pomalu a tiše.

article img

Poslední lov?!

15. 12. 2017

Většinou vlastně pro mě rybářská sezóna nikdy nekončí, lovím v každé roční období až do posledních dnů, ale letos jsem musel vlivem nepříjemného zranění plány pozměnit celkově. Se zatnutými zuby  jsem dokončil všechny plánované akce na podporu rybářských kroužků ČRS a dětí, jež potřebují pomoc, a myslel, že do konce roku k vodě nevyrazím. V toto období lovím rád sám, u vody je neskutečný klid a to si užívám, to je ta moje „pravá rybařina“!

Článků celkem: 116