Morava - Den šestý

7. 10. 2017

V noci mi na flek dorazily menší ryby a nebylo jich podle výskoků vůbec málo. I když jsem na noc nastražil větší nástrahy dál od háčku, potahovaly mi to menší ryby. Po půlnoci, když jsem měl na břehu vytažené všechny tři pruty od malých ryb, jsem se rozhodnul jít spát. Znovu jsem nechal místo odpočinout a dal tak šanci a čas menším rybám, aby opustili flek. Vzbudil jsem se při svítání a hned nakobroval do vody pár kuliček. Ne nějak cíleně ale tak, aby ryba hledala. Nahodil jsem osvědčenou klasiku a šel si připravit pár návazců, než se „svišti“ vzbudí. Filip se probudil jako první a jeho přáním bylo, abychom šli chytat dinousaři (jesetery). Zbýval mi poslední den chytání a já měl úplně jiné plány. Výprava by měla po krmené kampani gradovat a rozhodně jsem neměl v plánu si flek plašit. Tak jsem jesetery vyměnil za dvě sušenky. Tento obchod se mi skutečně vyplatil, protože dopoledne přišel nenápadný záběr. Lehce popadnul swinger a pak se připnul k prutu.

Ryba vůbec nešla do jízdy, ale všimnul jsem si, že vlasec jde pomalu do strany. Tak jsem prut zvedl. V tom se mašina navijáku roztočila na plné obrátky. Vypadalo to, že kapr se pokoušel bez rychlého úprku vyplivnout háček. Zvednutím prutu ale začalo ródeo, které skončilo po více jak půlhodinovém souboji. Do podběráku jsme navedli prozatím největší rybu výpravy. Neskutečně bojovný šupík se 108 cm. Do večera se do podběráku podívali další klenoty pískovny. Bylo pěkné počasí, děti se koupaly, ryby braly, co více jsem si mohl přát. Byl jsem v sedmém nebi. K dokonalosti chyběla dobrá lahvinka vína, která k Moravě jistojistě patří. To jsme ale s manželkou napravili večer.  


Při větší krmné kampani, pravidelně přestávám krmit dva až tři dny před koncem výpravy. Poslední den do vody nevhodím ani zrnko. 

Kolikrát jsem si za dobu, co rybařím, všiml, že velké ryby okupují krmná místa, které rybáři už opustili. Je dobré nechat místo tzv. vyhořet a dochytat to s drobky návnad, které na dně zůstaly. Snažím se vždy nasimulovat podobnou situaci. Tzn. Přestávám krmit, nepoužívám člun, někdy ve vodě nechám jenom jeden prut. Prostě snažím se říci těm nejopatrnějšími sdělit: „ Vzduch je čistý, zvu Vás do kantýny“!

Jeden z nejkrásnějších lysců výpravy.

 


Miky má vždy vše pod dohledem.

 


Známý šupináč, který se v pískovně chytá pravidelně. Není co dodat. Tento kapr nám všem udělal ohromnou radost.

article img

Další články

article img

Jak na solidní PVA

11. 8. 2018

PVA různých druhů a typů se pro mnohé z nás stalo neoddělitelnou součástí rybolovné metody. Ve většině případů se však pravděpodobně jedná o použití PVA punčochy. Použití pevných PVA pytlíků, tzv. solid bag není až tak běžnou a v našich podmínkách používanou záležitostí. Do jisté míry je to evidentní i u samotného názvu, kde slovenská / česká verze názvu této prezentace není tak používána jako právě anglický název solid bag. I z toho důvodu si dovolím v průběhu tohoto článku používat pojem solid bag.

article img

Letní akce a slevy v LK Baits

20. 7. 2018

Vážení rybaříci, V LK Baits jsme si pro prázdniny připravili jedinečné slevy a výprodeje, které ocení nejen studenti, rybáři ale i všichni, kdo tráví čas v přírodě!

article img

Rod Hutchinson – vzdanie holdu

19. 7. 2018

V rozhovore pre Carpfeed sa Chris Yates vyjadril: „ Zapamätám si ho tak ako som ho po prvý krát stretol v júni 1972 na otvorení revíru Redmire, vediac že som práve stretol kompletne prirodzenú, originálnu a prívetivú osobu.  Hneď ako som ho stretol, začal som ho mať rád. Pochádzali sme s veľmi odlišných podmienok, ale ja som tušil, že budeme spolu dobre vychádzať, čo sa aj nakoniec stalo. Tie dva roky, počas ktorých sme spolu rybárčili, boli pravdepodobne jedny z najšťastnejších okamihov, ktoré som na rybách zažil, a to práve vďaka Rodovi. Bol skvelým spoločníkom“.   

Článků celkem: 142