Morava - Den pátý

6. 10. 2017

Patá noc byla upršená a plná blesků. Celkem jsem za noc chytil sedm kaprů, ale nemohl jsem se dostat na lepší rybu. Proto jsem zvýšil průměr nástrah na 24 a 30 mm a posunul je na vlasu dále od háčku. Bouřka a déšť rybu dost rozhýbaly a v podobném duchu počasí pokračovalo i přes den.

Chvilku parné léto, chvilku bouřka. Ještě, než jsme odjeli do Milotic na zámek, se nám povedl chytit lysec okolo 15 kg a několik menších ryb.

Bylo jasné, že naše místo navštěvovalo více a více kaprů a já toužil zapřáhnout nějaký skvost. Po návratu z výletu jsem trochu obnovil „šokáče“ z ujímaného vlasce ESP (tapered shock leaders), nasadil nové olověnky a připravil si několik nových návazců. Když jsme u těch návazců, jako vždy jsem volil lankovou montáž a kombinoval ho s měkkou šňůrkou Q-SILK nebo extrémně odolnou šňůrkou GLADIATOR. Přehodil jsem místo, potichu nechal dopadnout nástrahu ke dnu, tam kde jsem očekával ryby. Dopnul jsem vlasec a pak na něj zavěsil Back lead. Ještě, než jsem stihl navázat náhradní návazec, roztočila se mi cívka čerstvě nahozeného prutu. Znovu Nutric Acid / Ananas a Sea Food. Na Sea Food chodí pravidelně lepší ryby a Nutric Acid /Ananas tomu dal jakoby svěží dech.

Podle tahu to ale vypadalo zrovna na menší rybu. Když se kapr otočil, bylo jasné, že to nebude nejmenší jedinec. Podebrali jsme lysce okolo patnácti kilogramů! Taktika vycházela ještě lépe, než jsem vůbec očekával. Vytažení prutů přes den přinášelo své ovoce. Častokrát tuto metodu využívám a přikládám ji velkou váhu pro ulovení zkušených ryb. Je velmi těžké, když máte sérii záběrů, se rozhodnout vytáhnout pruty a dát místu klid. Pokud to ale dokážete a necháte kapry v klidu najet do „jídelny“, aby se mohli nerušeně krmit, věřte, že se Vám to vyplatí.

Možným důkazem je dvoubarevný lysec, který zabral před soumrakem. Byla to neskutečná ryba!

Patý zákrm

Výprava se už pomalu blížila ke konci a bylo zapotřebí se rozhodnout, kdy přestat krmit. Zbývalo ještě dva a půl dne chytání a proto jsem nakrmit už jen 2 kg Nutric Acid /Ananas a 2 kg Sea Food do prostoru a o trochu blíže ke břehu, aby mé nástrahy byly v cestě jako první. U prutů jsem si nechal LK Boxboiliem, který jsem měl pro případ potřeby dokrmení, připraven. Předposlední noc byla před námi!

article img

Další články

article img

Nutra Stimul – tak dobre ako sa len dalo

24. 4. 2018

Produkty kategórie Nutra Stimul si kladú za cieľ, ponúknuť to najlepšie z pohľadu tekutých a práškových atraktorov, čo firma LK Baits v dnešnej dobe vie zostaviť do podoby koncového produktu. Čím sú tieto produkty iné, špecifické a kde sa skrýva ich vyššia akosť? Poďme sa na to spoločne pozrieť.  

article img

Sahara mým pohledem

24. 4. 2018

Každý se mění, i já. Nikdy bych si ještě před pár lety nedovedl představit, že vlastně připravuji ryby, tak, aby udělaly radost jiným rybářům. Velice rád jsem objížděl místa, kde jsem si své úlovky tajil a byl jsem rád, že o nich nikdo neví, třeba na revírech dávno zapomenutých. Dnes, jelikož ryby přelovujeme hlavně prutem, tedy z Malé Sahary na hlavní revír, vidím věci jinak a mám velkou radost, když nasazená ryba je ulovena jiným rybářem.

article img

Netřeba se zimy bát!

20. 4. 2018

Zima je období, ve kterém rybáři navštěvují revíry jen sporadicky. Ať je to kvůli nepřízni počasí nebo absenci záběrů, to nevím. Ale je jisté, že u vody je o devadesát procent více klidu, než v plné sezóně. Pro mě je zima jistou výzvou a určitě se jí nebojím. Navštěvuji revíry, které dobře znám. A jsem si maximálně jist, jak to vypadá pod vodní hladinou. Prostě znát vodu je klíč k úspěchu. To ostatní jsou jen střípky celé skládačky, které když do sebe zapadají, je to paráda. A to se mi právě povedlo letos v únoru.

Článků celkem: 133