Morava - Den pátý

6. 10. 2017

Patá noc byla upršená a plná blesků. Celkem jsem za noc chytil sedm kaprů, ale nemohl jsem se dostat na lepší rybu. Proto jsem zvýšil průměr nástrah na 24 a 30 mm a posunul je na vlasu dále od háčku. Bouřka a déšť rybu dost rozhýbaly a v podobném duchu počasí pokračovalo i přes den.

Chvilku parné léto, chvilku bouřka. Ještě, než jsme odjeli do Milotic na zámek, se nám povedl chytit lysec okolo 15 kg a několik menších ryb.

Bylo jasné, že naše místo navštěvovalo více a více kaprů a já toužil zapřáhnout nějaký skvost. Po návratu z výletu jsem trochu obnovil „šokáče“ z ujímaného vlasce ESP (tapered shock leaders), nasadil nové olověnky a připravil si několik nových návazců. Když jsme u těch návazců, jako vždy jsem volil lankovou montáž a kombinoval ho s měkkou šňůrkou Q-SILK nebo extrémně odolnou šňůrkou GLADIATOR. Přehodil jsem místo, potichu nechal dopadnout nástrahu ke dnu, tam kde jsem očekával ryby. Dopnul jsem vlasec a pak na něj zavěsil Back lead. Ještě, než jsem stihl navázat náhradní návazec, roztočila se mi cívka čerstvě nahozeného prutu. Znovu Nutric Acid / Ananas a Sea Food. Na Sea Food chodí pravidelně lepší ryby a Nutric Acid /Ananas tomu dal jakoby svěží dech.

Podle tahu to ale vypadalo zrovna na menší rybu. Když se kapr otočil, bylo jasné, že to nebude nejmenší jedinec. Podebrali jsme lysce okolo patnácti kilogramů! Taktika vycházela ještě lépe, než jsem vůbec očekával. Vytažení prutů přes den přinášelo své ovoce. Častokrát tuto metodu využívám a přikládám ji velkou váhu pro ulovení zkušených ryb. Je velmi těžké, když máte sérii záběrů, se rozhodnout vytáhnout pruty a dát místu klid. Pokud to ale dokážete a necháte kapry v klidu najet do „jídelny“, aby se mohli nerušeně krmit, věřte, že se Vám to vyplatí.

Možným důkazem je dvoubarevný lysec, který zabral před soumrakem. Byla to neskutečná ryba!

Patý zákrm

Výprava se už pomalu blížila ke konci a bylo zapotřebí se rozhodnout, kdy přestat krmit. Zbývalo ještě dva a půl dne chytání a proto jsem nakrmit už jen 2 kg Nutric Acid /Ananas a 2 kg Sea Food do prostoru a o trochu blíže ke břehu, aby mé nástrahy byly v cestě jako první. U prutů jsem si nechal LK Boxboiliem, který jsem měl pro případ potřeby dokrmení, připraven. Předposlední noc byla před námi!

article img

Další články

article img

Lesní jahoda - nová zimní volba!

18. 1. 2018

Co se týče boilies, mám takovou úchylku, vždy si vyberu jeden druh a prostě mu bezmezně věřím, ať je jak je. S tím si pak dále hraju a vytvářím varianty. Super v zimním období bylo i dipování v alkoholu, kdysi, když nebyl trh a nabídka tak velká jako je dnes, pamatuji „máchání“ boilies v griotce, slivovici. I po konzultaci s Lukášem, neb se stále s obsáhlým sortimentem LK Baits seznamuji, jsem se naprosto oddal lesní jahodě. Její vůně a chování ve studené vodě mě přesvědčilo, že je to správná volba. 

article img

Zpověď z ráje

24. 12. 2017

Slunce vychází a vypadá to na krásný den. Auto zastavuji už ve vesnici, abych se prošel lesem. Stejně tak jako jsme to dělali dřív. Přes rameno baťůžek a vyrážím. I když se nemohu řeky dočkat, brzy se zastavuji a pohledem do koruny stromů sleduji tu nádheru. První paprsky slunce protínají les. Kapky rosy na mechu vypadají jako dokonalá výstava diamantů. Takového bohatství je všude a zadarmo. Našlapuji pomalu a tiše.

article img

Poslední lov?!

15. 12. 2017

Většinou vlastně pro mě rybářská sezóna nikdy nekončí, lovím v každé roční období až do posledních dnů, ale letos jsem musel vlivem nepříjemného zranění plány pozměnit celkově. Se zatnutými zuby  jsem dokončil všechny plánované akce na podporu rybářských kroužků ČRS a dětí, jež potřebují pomoc, a myslel, že do konce roku k vodě nevyrazím. V toto období lovím rád sám, u vody je neskutečný klid a to si užívám, to je ta moje „pravá rybařina“!

Článků celkem: 116