Morava - Den pátý

6. 10. 2017

Patá noc byla upršená a plná blesků. Celkem jsem za noc chytil sedm kaprů, ale nemohl jsem se dostat na lepší rybu. Proto jsem zvýšil průměr nástrah na 24 a 30 mm a posunul je na vlasu dále od háčku. Bouřka a déšť rybu dost rozhýbaly a v podobném duchu počasí pokračovalo i přes den.

Chvilku parné léto, chvilku bouřka. Ještě, než jsme odjeli do Milotic na zámek, se nám povedl chytit lysec okolo 15 kg a několik menších ryb.

Bylo jasné, že naše místo navštěvovalo více a více kaprů a já toužil zapřáhnout nějaký skvost. Po návratu z výletu jsem trochu obnovil „šokáče“ z ujímaného vlasce ESP (tapered shock leaders), nasadil nové olověnky a připravil si několik nových návazců. Když jsme u těch návazců, jako vždy jsem volil lankovou montáž a kombinoval ho s měkkou šňůrkou Q-SILK nebo extrémně odolnou šňůrkou GLADIATOR. Přehodil jsem místo, potichu nechal dopadnout nástrahu ke dnu, tam kde jsem očekával ryby. Dopnul jsem vlasec a pak na něj zavěsil Back lead. Ještě, než jsem stihl navázat náhradní návazec, roztočila se mi cívka čerstvě nahozeného prutu. Znovu Nutric Acid / Ananas a Sea Food. Na Sea Food chodí pravidelně lepší ryby a Nutric Acid /Ananas tomu dal jakoby svěží dech.

Podle tahu to ale vypadalo zrovna na menší rybu. Když se kapr otočil, bylo jasné, že to nebude nejmenší jedinec. Podebrali jsme lysce okolo patnácti kilogramů! Taktika vycházela ještě lépe, než jsem vůbec očekával. Vytažení prutů přes den přinášelo své ovoce. Častokrát tuto metodu využívám a přikládám ji velkou váhu pro ulovení zkušených ryb. Je velmi těžké, když máte sérii záběrů, se rozhodnout vytáhnout pruty a dát místu klid. Pokud to ale dokážete a necháte kapry v klidu najet do „jídelny“, aby se mohli nerušeně krmit, věřte, že se Vám to vyplatí.

Možným důkazem je dvoubarevný lysec, který zabral před soumrakem. Byla to neskutečná ryba!

Patý zákrm

Výprava se už pomalu blížila ke konci a bylo zapotřebí se rozhodnout, kdy přestat krmit. Zbývalo ještě dva a půl dne chytání a proto jsem nakrmit už jen 2 kg Nutric Acid /Ananas a 2 kg Sea Food do prostoru a o trochu blíže ke břehu, aby mé nástrahy byly v cestě jako první. U prutů jsem si nechal LK Boxboiliem, který jsem měl pro případ potřeby dokrmení, připraven. Předposlední noc byla před námi!

article img

Další články

article img

Morava - Den sedmý

8. 10. 2017

Byl jsem ve svém světě a spacáku jsem si moc neužil. Čekal jsem záběry od lepších ryb, ale do čtvrté ranní jsem podebíral kapry max. do 12 kg. Bylo evidentní, že ryby čekaly další hostinu, ale ta se nekonala. Jediné sousto na dně byla má nástraha, a proto jsem měl záběry takřka po půl hodině. Nad ránem jsem uvažoval, jestli výpravu už nezakončím, abych se trochu vyspal na cestu. Začalo hustě pršet a tělo začalo vykazovat nedostatek spánku. Byla mi zima a představa teplého spacáku byla velmi lákavá. Ale zalést do něj by byla veliká chyba. Totiž po čtvrté hodině ranní, jsem se prochytal k rybě, která se od záseku chovala úplně jinak.

article img

Morava - Den šestý

7. 10. 2017

V noci mi na flek dorazily menší ryby a nebylo jich podle výskoků vůbec málo. I když jsem na noc nastražil větší nástrahy dál od háčku, potahovaly mi to menší ryby. Po půlnoci, když jsem měl na břehu vytažené všechny tři pruty od malých ryb, jsem se rozhodnul jít spát. Znovu jsem nechal místo odpočinout a dal tak šanci a čas menším rybám, aby opustili flek. Vzbudil jsem se při svítání a hned nakobroval do vody pár kuliček. Ne nějak cíleně ale tak, aby ryba hledala. Nahodil jsem osvědčenou klasiku a šel si připravit pár návazců, než se „svišti“ vzbudí.

article img

Morava - Den čtvrtý

5. 10. 2017

Říká se, že existuje osm stádií vývoje člověka. Nevím, v jakém stádiu jsem zrovna teď, ale je jasné, že s přibývajícím věkem na svět koukám jinak. Už ani tak vlastně nejde o mě, jako spíš o děti a je to asi tak správně. Život strašně rychle běží a já bych snad udělal všechno pro jediný den, kdy mohou být v přírodě na rybách a k tomu ještě v klidu a bezpečí. To mi pískovna Mistřín nabízela a popravdě mám v plánu navštívit i jiné nesvazové revíry. Manželka mi vždy říká, že u mě je na prvním místě kapr, pak dlouho, dlouho nic a pak je to ona s dětmi.

Článků celkem: 95