Morava - Den pátý

6. 10. 2017

Patá noc byla upršená a plná blesků. Celkem jsem za noc chytil sedm kaprů, ale nemohl jsem se dostat na lepší rybu. Proto jsem zvýšil průměr nástrah na 24 a 30 mm a posunul je na vlasu dále od háčku. Bouřka a déšť rybu dost rozhýbaly a v podobném duchu počasí pokračovalo i přes den.

Chvilku parné léto, chvilku bouřka. Ještě, než jsme odjeli do Milotic na zámek, se nám povedl chytit lysec okolo 15 kg a několik menších ryb.

Bylo jasné, že naše místo navštěvovalo více a více kaprů a já toužil zapřáhnout nějaký skvost. Po návratu z výletu jsem trochu obnovil „šokáče“ z ujímaného vlasce ESP (tapered shock leaders), nasadil nové olověnky a připravil si několik nových návazců. Když jsme u těch návazců, jako vždy jsem volil lankovou montáž a kombinoval ho s měkkou šňůrkou Q-SILK nebo extrémně odolnou šňůrkou GLADIATOR. Přehodil jsem místo, potichu nechal dopadnout nástrahu ke dnu, tam kde jsem očekával ryby. Dopnul jsem vlasec a pak na něj zavěsil Back lead. Ještě, než jsem stihl navázat náhradní návazec, roztočila se mi cívka čerstvě nahozeného prutu. Znovu Nutric Acid / Ananas a Sea Food. Na Sea Food chodí pravidelně lepší ryby a Nutric Acid /Ananas tomu dal jakoby svěží dech.

Podle tahu to ale vypadalo zrovna na menší rybu. Když se kapr otočil, bylo jasné, že to nebude nejmenší jedinec. Podebrali jsme lysce okolo patnácti kilogramů! Taktika vycházela ještě lépe, než jsem vůbec očekával. Vytažení prutů přes den přinášelo své ovoce. Častokrát tuto metodu využívám a přikládám ji velkou váhu pro ulovení zkušených ryb. Je velmi těžké, když máte sérii záběrů, se rozhodnout vytáhnout pruty a dát místu klid. Pokud to ale dokážete a necháte kapry v klidu najet do „jídelny“, aby se mohli nerušeně krmit, věřte, že se Vám to vyplatí.

Možným důkazem je dvoubarevný lysec, který zabral před soumrakem. Byla to neskutečná ryba!

Patý zákrm

Výprava se už pomalu blížila ke konci a bylo zapotřebí se rozhodnout, kdy přestat krmit. Zbývalo ještě dva a půl dne chytání a proto jsem nakrmit už jen 2 kg Nutric Acid /Ananas a 2 kg Sea Food do prostoru a o trochu blíže ke břehu, aby mé nástrahy byly v cestě jako první. U prutů jsem si nechal LK Boxboiliem, který jsem měl pro případ potřeby dokrmení, připraven. Předposlední noc byla před námi!

article img

Další články

article img

Jak na solidní PVA

11. 8. 2018

PVA různých druhů a typů se pro mnohé z nás stalo neoddělitelnou součástí rybolovné metody. Ve většině případů se však pravděpodobně jedná o použití PVA punčochy. Použití pevných PVA pytlíků, tzv. solid bag není až tak běžnou a v našich podmínkách používanou záležitostí. Do jisté míry je to evidentní i u samotného názvu, kde slovenská / česká verze názvu této prezentace není tak používána jako právě anglický název solid bag. I z toho důvodu si dovolím v průběhu tohoto článku používat pojem solid bag.

article img

Letní akce a slevy v LK Baits

20. 7. 2018

Vážení rybaříci, V LK Baits jsme si pro prázdniny připravili jedinečné slevy a výprodeje, které ocení nejen studenti, rybáři ale i všichni, kdo tráví čas v přírodě!

article img

Rod Hutchinson – vzdanie holdu

19. 7. 2018

V rozhovore pre Carpfeed sa Chris Yates vyjadril: „ Zapamätám si ho tak ako som ho po prvý krát stretol v júni 1972 na otvorení revíru Redmire, vediac že som práve stretol kompletne prirodzenú, originálnu a prívetivú osobu.  Hneď ako som ho stretol, začal som ho mať rád. Pochádzali sme s veľmi odlišných podmienok, ale ja som tušil, že budeme spolu dobre vychádzať, čo sa aj nakoniec stalo. Tie dva roky, počas ktorých sme spolu rybárčili, boli pravdepodobne jedny z najšťastnejších okamihov, ktoré som na rybách zažil, a to práve vďaka Rodovi. Bol skvelým spoločníkom“.   

Článků celkem: 142