Morava - Den čtvrtý

5. 10. 2017

Říká se, že existuje osm stádií vývoje člověka. Nevím, v jakém stádiu jsem zrovna teď, ale je jasné, že s přibývajícím věkem na svět koukám jinak. Už ani tak vlastně nejde o mě, jako spíš o děti a je to asi tak správně. Život strašně rychle běží a já bych snad udělal všechno pro jediný den, kdy mohou být v přírodě na rybách a k tomu ještě v klidu a bezpečí. To mi pískovna Mistřín nabízela a popravdě mám v plánu navštívit i jiné nesvazové revíry. Manželka mi vždy říká, že u mě je na prvním místě kapr, pak dlouho, dlouho nic a pak je to ona s dětmi. Ono to tak není a dost přehání! Důkazem je i to, že jsem se týden před výpravou připravoval na jesetery. Já a připravovat se na jesetery? Před pěti lety bych se smíchy popadal za břicho. Jenže je rok 2017! Popravdě jesetery moc nemusím, proto je ani nemáme v Sahaře. Jenže když listujeme s dětmi rybářskými časopisy, jeseter je ryba, která děti prvně zaujme. Naši jim říkají dinosauři a já byl připraven po nich jít, abych jim tu bájnou rybu ukázal naživo.

Nějaký čas jsem strávil na odchovnách jeseterů a také jsem pracoval na studiích jejich odkrmu. Měl jsem tak představu jak krmivo namíchat a pokusil jsem se použít i několik přírodních extraktů, které se používají při výrobě boilies na kapry. Vyrobil jsem si silně aromatické pelety a boilies jako nástrahu. Rozkrmil jsem si první hranu, protože jeseteři rádi kopírují příbřežní partie. První prut jsem nahodil ještě za tmy na místo, které jsem si předvnaďoval od prvního dne. Během chvilky jsem měl padáček, ale byl to cejn. Druhým záběrem už mi výskokem nad hladinu dával najevo svou sílu jeseter. Děti ještě spaly a tak jsem si ho dovolil dát na chvilku do bezpečné plovoucí tašky, aby měly hned po ránu překvapení. Celý den vlastně nebyl o ničem jiným než o honu za dinosarama. Ten největší se s námi šel rozloučit před spaním. Kapry jsem trochu zanedbával, ale i přesto jsem zužitkoval tři záběry.

Čtvrtý zákrm

Dle skromné mapky, kterou jsem přiložil, si můžete všimnout, že jsem krmnou cestu ryb pomalu zkrátil na úroveň svého krmného místa. K čtvrtému zákrmu jsem použil 10 kg boilies ( 5 kg Chilli Squid, 2,5 kg Nutric Acid /Ananas, 2,5 kg Sea Food). Tuto krmnou dávku jsem rozházel ve stejném rozsahu do prostoru tak, abych ryby donutil hledat. Ryby se evidentně vyskytují už více na mém krmném místě než u protějšího břehu, jako tomu bylo předešlé dny. Nízký počet záběrů neměli na svědomí jen jeseteři, ale hrozné dusno. V noci ovšem hlásí změnu, takže se naplno pustíme do kaprů! Lze očekávat jejich aktivitu…

article img

Další články

article img

Nutra Stimul – tak dobre ako sa len dalo

24. 4. 2018

Produkty kategórie Nutra Stimul si kladú za cieľ, ponúknuť to najlepšie z pohľadu tekutých a práškových atraktorov, čo firma LK Baits v dnešnej dobe vie zostaviť do podoby koncového produktu. Čím sú tieto produkty iné, špecifické a kde sa skrýva ich vyššia akosť? Poďme sa na to spoločne pozrieť.  

article img

Sahara mým pohledem

24. 4. 2018

Každý se mění, i já. Nikdy bych si ještě před pár lety nedovedl představit, že vlastně připravuji ryby, tak, aby udělaly radost jiným rybářům. Velice rád jsem objížděl místa, kde jsem si své úlovky tajil a byl jsem rád, že o nich nikdo neví, třeba na revírech dávno zapomenutých. Dnes, jelikož ryby přelovujeme hlavně prutem, tedy z Malé Sahary na hlavní revír, vidím věci jinak a mám velkou radost, když nasazená ryba je ulovena jiným rybářem.

article img

Netřeba se zimy bát!

20. 4. 2018

Zima je období, ve kterém rybáři navštěvují revíry jen sporadicky. Ať je to kvůli nepřízni počasí nebo absenci záběrů, to nevím. Ale je jisté, že u vody je o devadesát procent více klidu, než v plné sezóně. Pro mě je zima jistou výzvou a určitě se jí nebojím. Navštěvuji revíry, které dobře znám. A jsem si maximálně jist, jak to vypadá pod vodní hladinou. Prostě znát vodu je klíč k úspěchu. To ostatní jsou jen střípky celé skládačky, které když do sebe zapadají, je to paráda. A to se mi právě povedlo letos v únoru.

Článků celkem: 133