Morava - Den čtvrtý

5. 10. 2017

Říká se, že existuje osm stádií vývoje člověka. Nevím, v jakém stádiu jsem zrovna teď, ale je jasné, že s přibývajícím věkem na svět koukám jinak. Už ani tak vlastně nejde o mě, jako spíš o děti a je to asi tak správně. Život strašně rychle běží a já bych snad udělal všechno pro jediný den, kdy mohou být v přírodě na rybách a k tomu ještě v klidu a bezpečí. To mi pískovna Mistřín nabízela a popravdě mám v plánu navštívit i jiné nesvazové revíry. Manželka mi vždy říká, že u mě je na prvním místě kapr, pak dlouho, dlouho nic a pak je to ona s dětmi. Ono to tak není a dost přehání! Důkazem je i to, že jsem se týden před výpravou připravoval na jesetery. Já a připravovat se na jesetery? Před pěti lety bych se smíchy popadal za břicho. Jenže je rok 2017! Popravdě jesetery moc nemusím, proto je ani nemáme v Sahaře. Jenže když listujeme s dětmi rybářskými časopisy, jeseter je ryba, která děti prvně zaujme. Naši jim říkají dinosauři a já byl připraven po nich jít, abych jim tu bájnou rybu ukázal naživo.

Nějaký čas jsem strávil na odchovnách jeseterů a také jsem pracoval na studiích jejich odkrmu. Měl jsem tak představu jak krmivo namíchat a pokusil jsem se použít i několik přírodních extraktů, které se používají při výrobě boilies na kapry. Vyrobil jsem si silně aromatické pelety a boilies jako nástrahu. Rozkrmil jsem si první hranu, protože jeseteři rádi kopírují příbřežní partie. První prut jsem nahodil ještě za tmy na místo, které jsem si předvnaďoval od prvního dne. Během chvilky jsem měl padáček, ale byl to cejn. Druhým záběrem už mi výskokem nad hladinu dával najevo svou sílu jeseter. Děti ještě spaly a tak jsem si ho dovolil dát na chvilku do bezpečné plovoucí tašky, aby měly hned po ránu překvapení. Celý den vlastně nebyl o ničem jiným než o honu za dinosarama. Ten největší se s námi šel rozloučit před spaním. Kapry jsem trochu zanedbával, ale i přesto jsem zužitkoval tři záběry.

Čtvrtý zákrm

Dle skromné mapky, kterou jsem přiložil, si můžete všimnout, že jsem krmnou cestu ryb pomalu zkrátil na úroveň svého krmného místa. K čtvrtému zákrmu jsem použil 10 kg boilies ( 5 kg Chilli Squid, 2,5 kg Nutric Acid /Ananas, 2,5 kg Sea Food). Tuto krmnou dávku jsem rozházel ve stejném rozsahu do prostoru tak, abych ryby donutil hledat. Ryby se evidentně vyskytují už více na mém krmném místě než u protějšího břehu, jako tomu bylo předešlé dny. Nízký počet záběrů neměli na svědomí jen jeseteři, ale hrozné dusno. V noci ovšem hlásí změnu, takže se naplno pustíme do kaprů! Lze očekávat jejich aktivitu…

article img

Další články

article img

Lesní jahoda - nová zimní volba!

18. 1. 2018

Co se týče boilies, mám takovou úchylku, vždy si vyberu jeden druh a prostě mu bezmezně věřím, ať je jak je. S tím si pak dále hraju a vytvářím varianty. Super v zimním období bylo i dipování v alkoholu, kdysi, když nebyl trh a nabídka tak velká jako je dnes, pamatuji „máchání“ boilies v griotce, slivovici. I po konzultaci s Lukášem, neb se stále s obsáhlým sortimentem LK Baits seznamuji, jsem se naprosto oddal lesní jahodě. Její vůně a chování ve studené vodě mě přesvědčilo, že je to správná volba. 

article img

Zpověď z ráje

24. 12. 2017

Slunce vychází a vypadá to na krásný den. Auto zastavuji už ve vesnici, abych se prošel lesem. Stejně tak jako jsme to dělali dřív. Přes rameno baťůžek a vyrážím. I když se nemohu řeky dočkat, brzy se zastavuji a pohledem do koruny stromů sleduji tu nádheru. První paprsky slunce protínají les. Kapky rosy na mechu vypadají jako dokonalá výstava diamantů. Takového bohatství je všude a zadarmo. Našlapuji pomalu a tiše.

article img

Poslední lov?!

15. 12. 2017

Většinou vlastně pro mě rybářská sezóna nikdy nekončí, lovím v každé roční období až do posledních dnů, ale letos jsem musel vlivem nepříjemného zranění plány pozměnit celkově. Se zatnutými zuby  jsem dokončil všechny plánované akce na podporu rybářských kroužků ČRS a dětí, jež potřebují pomoc, a myslel, že do konce roku k vodě nevyrazím. V toto období lovím rád sám, u vody je neskutečný klid a to si užívám, to je ta moje „pravá rybařina“!

Článků celkem: 116