Morava - Den čtvrtý

5. 10. 2017

Říká se, že existuje osm stádií vývoje člověka. Nevím, v jakém stádiu jsem zrovna teď, ale je jasné, že s přibývajícím věkem na svět koukám jinak. Už ani tak vlastně nejde o mě, jako spíš o děti a je to asi tak správně. Život strašně rychle běží a já bych snad udělal všechno pro jediný den, kdy mohou být v přírodě na rybách a k tomu ještě v klidu a bezpečí. To mi pískovna Mistřín nabízela a popravdě mám v plánu navštívit i jiné nesvazové revíry. Manželka mi vždy říká, že u mě je na prvním místě kapr, pak dlouho, dlouho nic a pak je to ona s dětmi. Ono to tak není a dost přehání! Důkazem je i to, že jsem se týden před výpravou připravoval na jesetery. Já a připravovat se na jesetery? Před pěti lety bych se smíchy popadal za břicho. Jenže je rok 2017! Popravdě jesetery moc nemusím, proto je ani nemáme v Sahaře. Jenže když listujeme s dětmi rybářskými časopisy, jeseter je ryba, která děti prvně zaujme. Naši jim říkají dinosauři a já byl připraven po nich jít, abych jim tu bájnou rybu ukázal naživo.

Nějaký čas jsem strávil na odchovnách jeseterů a také jsem pracoval na studiích jejich odkrmu. Měl jsem tak představu jak krmivo namíchat a pokusil jsem se použít i několik přírodních extraktů, které se používají při výrobě boilies na kapry. Vyrobil jsem si silně aromatické pelety a boilies jako nástrahu. Rozkrmil jsem si první hranu, protože jeseteři rádi kopírují příbřežní partie. První prut jsem nahodil ještě za tmy na místo, které jsem si předvnaďoval od prvního dne. Během chvilky jsem měl padáček, ale byl to cejn. Druhým záběrem už mi výskokem nad hladinu dával najevo svou sílu jeseter. Děti ještě spaly a tak jsem si ho dovolil dát na chvilku do bezpečné plovoucí tašky, aby měly hned po ránu překvapení. Celý den vlastně nebyl o ničem jiným než o honu za dinosarama. Ten největší se s námi šel rozloučit před spaním. Kapry jsem trochu zanedbával, ale i přesto jsem zužitkoval tři záběry.

Čtvrtý zákrm

Dle skromné mapky, kterou jsem přiložil, si můžete všimnout, že jsem krmnou cestu ryb pomalu zkrátil na úroveň svého krmného místa. K čtvrtému zákrmu jsem použil 10 kg boilies ( 5 kg Chilli Squid, 2,5 kg Nutric Acid /Ananas, 2,5 kg Sea Food). Tuto krmnou dávku jsem rozházel ve stejném rozsahu do prostoru tak, abych ryby donutil hledat. Ryby se evidentně vyskytují už více na mém krmném místě než u protějšího břehu, jako tomu bylo předešlé dny. Nízký počet záběrů neměli na svědomí jen jeseteři, ale hrozné dusno. V noci ovšem hlásí změnu, takže se naplno pustíme do kaprů! Lze očekávat jejich aktivitu…

article img

Další články

article img

Jak na solidní PVA

11. 8. 2018

PVA různých druhů a typů se pro mnohé z nás stalo neoddělitelnou součástí rybolovné metody. Ve většině případů se však pravděpodobně jedná o použití PVA punčochy. Použití pevných PVA pytlíků, tzv. solid bag není až tak běžnou a v našich podmínkách používanou záležitostí. Do jisté míry je to evidentní i u samotného názvu, kde slovenská / česká verze názvu této prezentace není tak používána jako právě anglický název solid bag. I z toho důvodu si dovolím v průběhu tohoto článku používat pojem solid bag.

article img

Letní akce a slevy v LK Baits

20. 7. 2018

Vážení rybaříci, V LK Baits jsme si pro prázdniny připravili jedinečné slevy a výprodeje, které ocení nejen studenti, rybáři ale i všichni, kdo tráví čas v přírodě!

article img

Rod Hutchinson – vzdanie holdu

19. 7. 2018

V rozhovore pre Carpfeed sa Chris Yates vyjadril: „ Zapamätám si ho tak ako som ho po prvý krát stretol v júni 1972 na otvorení revíru Redmire, vediac že som práve stretol kompletne prirodzenú, originálnu a prívetivú osobu.  Hneď ako som ho stretol, začal som ho mať rád. Pochádzali sme s veľmi odlišných podmienok, ale ja som tušil, že budeme spolu dobre vychádzať, čo sa aj nakoniec stalo. Tie dva roky, počas ktorých sme spolu rybárčili, boli pravdepodobne jedny z najšťastnejších okamihov, ktoré som na rybách zažil, a to práve vďaka Rodovi. Bol skvelým spoločníkom“.   

Článků celkem: 142