Květnová výprava na Dělouš

5. 6. 2017

Ahoj všem.

Je to už týden co jsem se vrátil z krásné chytačky nádherných ryb, ale bohužel dřív nebyla možnost napsat zprávu z mojí první delší výpravy k vodě. Letos od 9.5. do 16.5. jsem opět zavítal na Jezero Dělouš na moje oblíbené místo č.16. Při příjezdu k vodě jsem vše opět rychle vybalil a ve 20h bylo vše připravené. Zakrmil jsem kukuřicí a řepkou s kukuřičnými peletami. Po celkové únavě jsem ve 22:30h zalezl do spacáku a těšil jsem se spánku... jenže každá výprava je opravdu jiná a i letos tomu tak bylo. První kapr se ozval už ve 23h!!! Po zdolání se na břeh dostal první kapr 82cm. Rychlé změření, pouštění a šup do spacáku... za 15 min opět jízda a další kapr, lysec 77cm. První zabral na Fish Activ Corn s Pop up Ananas, druhý kapr zabral na Compot N.H.D.C. a malá Pop up Purple Plum. Konečně jsem se zavrtal do spacáku. Večer byl poměrně chladný, do rána přišlo dalších 5 záběrů a vše na již zmiňované nástrahy a kapři 80-90cm. Noc byla dost chladná a teploměr mi ukazoval -2 °C. tak že jsem vždy rychle změřil a pustil a rychle do spacáku... Druhý den přes den to bylo volnější, ale přesto občas byla jízda od krásných kaprů. Zkoušel jsem i Zig - Rig cca 9m návazec a nástrahu jsem použil opět nějaké ovoce. :-) Ryb jsem nachytal cca 25 do soboty do rána. Od soboty do pondělí nebyla jediná jízda. V neděli byla velká změna počasí, kdy ze slunného dne přišla bouřka a déšť. Ráno v 5:30h budíček a rovnou kapr 98cm a něco přes 22kg! Vytáhl jsem oba pruty, vše přehodil a začalo rodeo. Ten den jsem udělal další 2 kapry přes 20kg a spoustu dalších kaprů cca 13-18kg. Chvílemi se nedalo ani na 3 pruty chytat! Večer se vše uklidnilo a já usínal spokojen. Do rána byl klid a v 5h ráno v úterý, když už jsem se chystal na odjezd k domovu, začal opět mazec a já tahal cca 2 kapry za hodinu... ve 12h jsem musel vytáhnout pruty, jinak bych nezabalil a asi ani neodjel. :-) Výprava se velice vydařila... Nejvic mi fungovalo Fish Activ Corn, Jahoda, Compot, dále perfektně fungoval Fluoro Pop up Sweet Pineapple, Carp Secret, Jahoda 14mm, Top Restart Purple Plum, Corn... Nástrahy jsem neměl ani šanci vyzkoušet všechny, ale ovoce fungovalo perfektně. Takže opět velké díky firmě LK Baits za super návnady a nástrahy!

Petr Jůza

(5)

article img

Další články

article img

Sahara Two Tone

20. 6. 2017

Two tone Sahara kapor mi urobil veľkú radosť, nakoľko takýto typ kaprov som už niekoľko krát videl v časopisoch alebo inde na sociálnych sieťach, no osobne som takého kapra ešte nikdy neulovil.

article img

Saharský výprask a Cesta za kapřím dobrodružstvím (videa)

15. 6. 2017

Zdravím všechny příznivce rybařiny a firmy LK Baits. V přelomu dubna/května jsme společně s Tomášem podnikli dvě výpravy, které se od sebe naprosto liší. Pokusím se Vám je stručně a postupně představit a poté si můžete z každé výpravy pustit video, ve kterém se dozvíte víc...

article img

Zobral som čo zostalo

13. 6. 2017

 Obhliadnuc sa spätne na celý týždeň musím konštatovať, že záberov som síce nemal veľa, ale vzhľadom na horúce dni sa mi podarilo uloviť niekoľko zaujímavých a veľmi cenných rýb.

Článků celkem: 1730