X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Časopis Testy a receptury Podzim - nejčastější otázky
11.10.2010 20:35

Podzim - nejčastější otázky

Podzim - nejčastější otázky

Všechny zákazníky, kamarády a kamarádky zdravíme na vrcholu sezóny!  Protože nám  během několika dní přišlo do poradny velké množství  podobných otázek týkající se podzimního času (výběru nástrah), rozhodli jsme se Vaše otázky zesumírovat a odpovědět Vám zde. Přejeme mnoho štěstí a krásný podzim u vody. Lukáš Krása a Team LK Baits

Jaké návnady z Vašeho sortimentu si vybrat pro podzimní čas, když teplota vody klesá?

Vyplňte alternativní text Ledová Vanilka Momentální počasí je jako stvořené k lovu trofejních kaprů. Pokud rádi používáte mražené boilie – to máme rozdělené na Hot a Cold. Pro tento čas si rozhodně vyberte variantu Cold, která je určena pro studenou vodu. Vyrábí se v průměrech 18 mm a šesti druzích. O trochu více jste si oblíbili naše trvanlivé boilie. Pro chladnější vodu musíme vypíchnout z řady ReStart -  Ledovou VanilkuLesní Jahodu. Z řady Top Restart zaručeně Green Banana, který je převážně namíchán na etylalkoholu. Používat ještě můžete Caviar&Fruits, který nese esenci, jak na etylalkoholu tak glycerinu. S klesající teplotou doporučujeme nástrahy více zvýrazňovat  našimi dipy či pasty.

Zbylo mi ještě pár kilogramů boilie Restart Mušle a chystám se v půli listopadu na Pálavu. Mohu ji použít?

Pro tento čas bychom Vám raději doporučili Lesní JahoduLedovou Vanilku. Protože se Vyplňte alternativní text Z řady Restart je pro chladnější vodu vhodná Lesní Jahoda a Leodová vanilka domníváme, že už bude velmi chladno. Určitě vyzkoušejte Mini boilie 12 mm s kombinací Boilie Pasty a našich dipů. Na Pálavu bychom si vzali zaručeně Ledovou Vanilku, která tam ve studenné vodě fungovala skvěle z počátku sezóny. Rovněž Vám musíme doporučit Pop-up Kapří tajemství, na které na Pálavě bylo vytaženo opravdu hodně ryb.   

Má cenu používat v chladné vodě pelety?

Vyplňte alternativní text COMPOT NHDC Pelety Určitě to svůj význam má, možná daleko větší, než v letním období. Ale musíte si dát pozor jaký druh pelet zvolíte. 95 % pelet na našem trhu se prodávají na rybí bázi – Halibuty atd., které jsou přesycené rybími málo rozpustnými tuky. Ty určitě nejsou vhodné jako doplněk k Vašemu boilie či nástraze a mnohdy Vám flek ještě „zabetonují“. Halibut Pelety bychom ve studené vodě nepoužívali. Vhodné jsou naopak pelety  Compot NHDCCSLUltra Mix a miniaturní drobenka Attract Mini Mix.

Jak poznám dobu, kdy mám přejít z průměru 18 mm na Mini Boilie? Jak dlouho Mini Boilie vydrží na vlasu?

To bychom taky rádi věděli. Ne, teď vážně.  Známe mnoho zákazníků, kteří na Mini boilie Vyplňte alternativní text Mini boilie+Boilie Pasta chytají po celý rok, stejně tak známe druhou skupinu lidí, kteří chytají zase na větší průměr po celou sezónu. Jde o to, co od vody-ryb očekáváte. Mini boilie jsme vyprodukovali pro rybáře, kteří nemají moc času a chtějí si zachytat. „Mini boilíčka“  jsou velmi bravé, atraktivní a když pomineme druh Mušle, který je založen na olejovém louhu, všechny jsou vhodné do studené vody. Máte na výběr z druhů Compot NHDCLesní JahodaLedová VanilkaSladký AnanasZelený Banán. To je výběr velmi atraktivních a rychle účinných druhů. Pro tento a pozdní čas (do zámrzu) jsou tyto nástrahy jako stvořené pro zachytání. Mini Boilie se vyrábí v průměrech 12 mm a aby bylo atraktivní, použili jsme rozpustné bílkoviny a jiné vhodné ingredience. I z těchto důvodů je třab brát na vědomí, že Mini boilie nemusí na háčku vydržet celý den. Vždy je lepší si pár kuliček z balení vyndat a vhodit si je na břehu do vody nebo do skleničky. Když přimyslíte atak ryb, lze poznat, kdy je nutné přehazovat. Pokud chcete mít nahozeno delší dobu, není nic jednoduššího, než nástrahu obalit Boilie Pastou, čímž prodloužíte životnost Vaší nástrahy a k tomu zvýšíte její atraktivní schopnosti.

Máme dále používat tekutou potravu All Amino Nutric?

Vyplňte alternativní text All Amino Nutric Jestli jste objevili něco lepšího…tak už ne :-) Určitě se ptáte, jestli síla tekuté potravy All Amino Nutric nezeslábne v chladnější vodě.? Na to existuje jednoduchá a stručná odpověď – Určitě NE! Nutric můžete používat celou sezónu.

Jaké plovoucí boilie byste nám doporučili pro studenou vodu?

Každý z nás má pro chladnou vodu svého favorita. Pokud chcete plovoucí nástrahy používat v kombinaci s návnadami na dno Vyplňte alternativní text Kapří Tajemství v krmném místě, určitě můžete použít ze druhů, které jsme vyjmenovali výše. Ke všem druhům řady Restart a Top Restart se vyrábí plovoucí boilie. Pokud se Vám ale jedná o bodové chytání, chytání s PVA nebo atraktivní chytání, určitě vyjmenujeme nejúčinnější Pop-Up.  Jsou jimi:  Fluoro Compot NHDC, Bílé Kapří tajemství a Fluoro Pineapple.

Jaké chystáte novinky pro rok 2011? Dozvěděl jsem se něco o práškovém Nutricu. Rád si zalévám boilie touto tekutou potravou a bylo by dobré, kdybych si boilie mohl ještě obalit.  Kdy to bude v prodeji nebo je to možné koupit už nyní?

Ano, práškový Nutric pro Vás vyvíjíme už téměř rok. Momentálně jsme už téměř v konečné fázi. Už jsme pouze hledali vhodný nosič. Nakonec jím nebude žádná mouka či jiná objemová přísada, ale nosičem bude úspěšný výtažek z mořských ryb – SEA FOOD, který je používán v boilie Sea Food. Protože tekutý All Amino Nutric si oblíbilo mnoho rybářů a je velmi účinný, chtěli jsme ještě Vaše nástrahy „došperkovat“. Až budeme s testy definitivně hotovy, určitě zveřejníme návod o jeho použití či prodeji.  Co se týká boilie, tam připravujeme také překvapení, o tom ale později. Určitě se máte na co těšit :-)

Jakou vychytávku byste zvolili těsně před zámrzem?

Můžeme čerpat ze zkušeností z minulého roku, kdy byly těsně před zámrzem nejúspěšnější 14 mm Pop-up (Pokud objednáváte 14 mm Pop-up, objednejte klasické průměry 18 mm a do poznámek uveďte, že chcete průměr 14 mm), které rybáři obalovali Boilie pastami (vytvářeli neutrálně nebo-li kriticky vyvážené nástrahy). Rovněž obalovali Mini Boilie, které je pro tyto účely jako stvořené. Dále bychom Vám doporučili využít našich dipů – zvláště Ledová VanilkaLesní Jahoda nebo Zelený Banán loni fungoval na jedničku.

Používejte jen vyzkoušené dipy, které se ve studené vodě dobře rozpouštějí!

Poslat na e-mail Tisknout

Nahoru

Komentáře k článku Podzim - nejčastější otázky


Kontaktní údaje

Pardubická 1734

53501, Přelouč

E-mail: info@lkbaits.cz
Mob.:   +420 733 359 542

Mapa

Provozovna e-shopu a rybářské prodejny

LK Baits - Lukáš Krása
Pardubická 1734
535 01 Přelouč

MAPA

PRODEJNA

Odp. vedoucí: Josef Urbánek

Telefon: +420 733 359 542
E-mail: info@lkbaits.cz

Dostupný
Po-Pa: 8.00- 17.00 hod
So: 9.00- 11.00 hod  

Tomáš Elner

+420 733 389 479                                                                                            

Odborný poradce, LK Boys: Marek Bouška                                                       Vyplňte alternativní text 

Telefon +420 778 077 117
E-mail: lkboys@lkbaits.cz 


Jednatel: Lukáš Krása

Telefon +420 605 280 710
E-mail: krasa@lkbaits.cz 

Facebook, Twitter apod. vpravo